Triathlonowe nowinki z Challenge Roth

Duże wydarzenia sportowe ściągają producentów mniej lub bardziej znanych marek na strefy expo. To okazja do zaprezentowania stałego asortymentu, ale nie tylko. Przy okazji Challenge Roth, wielu wystawców pokazało nowoczesne rozwiązania, które wkrótce mogą wejść do stałego użytku.

Produkty „szyte na miarę”

Nowoczesne technologie pozwalają nie tylko na zoptymalizowanie produkcji i podniesienie jakości produktów, lecz także na lepsze dostosowanie ich do użytkownika. W kontekście zdrowia, chociażby, postanowiła na tym skorzystać firma bioniq, która w Niemczech zademonstrowała swoją usługę. Na podstawie próbki krwi wysyłanej do ich siedziby, producent ten tworzy dedykowane do indywidualnych potrzeb suplementy. Takim podejściem gwarantują najlepsze możliwe dopasowanie mikroskładników do odbiorcy. Oprócz samego produktu finalnego, na uwagę zasługuje również bardzo prosty sposób zebrania danych, który również dostarczany jest przez producenta.

„Uniwersalny” to prawie jak „szyty” na miarę. Takie właśnie są nowe okulary marki UVEX, model sportstyle 236. O ile szkła w tych okularach nie wyróżniają się niczym szczególnym, o tyle zauszniki, a konkretniej możliwość ich regulacji już tak. Producent daje możliwość bardzo łatwego ich przekładania, a oprócz tego duży zakres zmiany długości. Materiał, z którego stworzone są końcówki, jest bardzo plastyczny i można go dostosowywać do swoich potrzeb tak, żeby okulary pewnie trzymały się na głowie zarówno w trakcie jazdy na rowerze, jak i biegu.

ZOBACZ TEŻ: TheMagic5: okulary pływackie „szyte na miarę”

Firma CURREX, znana z produkcji wkładek do butów również była obecna w Roth. Na swoim stanowisku dysponowali urządzeniem służącym do pomiaru stopy, na podstawie którego dobierane były najlepsze z dostępnych u nich wkładek dedykowanych do konkretnego sportu — kolarstwa lub biegu.

Zastosowanie druku 3D

Firma hezo przedstawiła koncepcję swoich butów kolarskich i triathlonowych, których wyróżnikiem jest sposób dopasowania do stopy sportowca. Za pomocą aplikacji mobilnej dokonuje się skanu trójwymiarowego stóp, który w momencie składania zamówienia zostaje wysłany do producenta. Na jego podstawie, do trzech tygodni, użytkownik otrzymuje wydrukowane w technologii 3D buty kolarskie. To, co je wyróżnia to fakt, że skorupa jest jednoczęściowa, a skarpeta, która je wypełnia, jest łatwa do wyjęcia. Produkt, a może raczej usługa, do regularnej sprzedaży ma trafić jesienią tego roku.

ZOBACZ TEŻ: Jak kreatywnie personalizować buty kolarskie?

Drukowane dla zawodnika buty kolarskie to nie jedyne zaprezentowane w Roth wykorzystanie druku trójwymiarowego. Niemiecka firma stealth parts zaprezentowała na swoim stoisku systemy nawodnienia wyprodukowane w tej technologii. Oprócz dopasowania, ich produkty cechują się dużą ilością konfiguracji i dodatków. Tak naprawdę można poskładać sobie zestaw dopasowany do potrzeb bez konieczności wydawania pieniędzy na niepotrzebne dodatki.

Zmiana branży

Cadomotus to firma, która przez wiele lat zajmowała się produkcją rolek i łyżew do ścigania. Mając już duże doświadczenie w kwestiach aerodynamicznych, zdecydowali się wejść na rynek butów kolarskich i triathlonowych. W swojej ofercie posiadają kilka różnych modeli. Na szczególną uwagę zasługują te, które dedykowane są dla indywidualnej jazdy na czas, bo konstrukcją bardzo przypominają popularne buty BONT ZERO+.

Firma kojarzona głównie z ciuchów kolarskich, RYZON, w której to marce zobaczyć można między innymi Jana Frodeno, zaprezentowała nowy produkt niezwiązany z kolarstwem. Swimskin, który służy do pływania bez pianki, zawiera w sobie grafen, który zwiększa oddychalność materiału przy jednoczesnym zachowaniu właściwości hydrofobowych. Dodatkowo poprawia przepływ krwi dzięki odpowiednim własnościom kompresyjnym.

swimskin RYZON
Źródło: ryzon.net

Stroje triathlonowe najlepszych

W Roth można było również zobaczyć stanowisko firmy Trimtex, która odpowiedzialna jest za stroje między innymi Kristiana Blummenfelta. Cechują się one kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami balansującymi na krawędzi użyteczności i utrzymania wysokich własności aerodynamicznych. Prawdopodobnie jest to jeden z powodów, dla których sięgają po nie najlepsi.

ZOBACZ TEŻ: Challenge Roth – Frodeno zszedł z trasy, Magnus Ditlev najlepszy!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,832ObserwującyObserwuj
24,500SubskrybującySubskrybuj

Polecane