Triathlonowy Puchar Europy i Elemental Tri Series już w najbliższy weekend w Olsztynie

W nadchodzący weekend, w stolicy Warmii i Mazur odbędą się dwie, prestiżowe imprezy triathlonowe. Sobota (18.05.) upłynie pod znakiem rywalizacji ponad 200 zawodników z całego świata w zawodach Pucharu Europy na dystansie sprinterskim, natomiast w niedzielę (19.05.) odbędą się zawody Elemental Tri Series Olsztyn 2019 rozgrywane w ramach Pucharu Polski w Triathlonie, a wszystko to nad malowniczym Jeziorem Ukiel!

Prestiżowy Puchar Europy to wielkie sportowe widowisko, które gromadzi na listach startowych najlepszych zawodników, medalistów różnorodnych imprez mistrzowskich i olimpijczyków, przez co kibice mają okazję do śledzenia sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. W olsztyńskiej imprezie, rozgrywanej na dystansie sprinterskim wystąpi w sumie blisko 250 zawodników z 24 krajów i 4 różnych kontynentów. Większość z nich to Europejczycy, jednak są wśród nich również reprezentanci: Australii czy Namibii.

Dzień po rywalizacji w ramach Pucharu Europy w Triathlonie (w niedzielę 19 maja), również nad Jeziorem Ukiel odbędzie się inauguracja cyklu Elemental Tri Series 2019, rozgrywanego w ramach Pucharu Polski w Triathlonie.

Podczas odsłony cyklu Elemental Tri Series w Olsztynie triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu, sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem oraz supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania). Na dystansie supersprinterskim toczyć się będzie rywalizacja o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie w kategoriach: młodzik i junior młodszy.

Imprezami, które będą towarzyszyły zawodom triathlonowym będą zawody biegowe: dla dorosłych na dystansie 10 km – 10K Run Series Olsztyn 2019 na atestowanej przez PZLA trasie oraz dla dzieci – Elemental Kids na dystansach: 200, 500 i 1000 m.

 

Szczegółowy program triathlonowego weekendu w Olsztynie znajduje się na stronie www.triathlonseries.pl. Zapisy na wszystkie dystanse zawodów Elemental Tri Series Olsztyn 2019 cały czas trwają. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane