Triathlonowy weekend na świecie. Otworowska druga w Estonii!

Miniony weekend pełen był imprez triathlonowych w kraju. Także za granicą sezon osiągnął apogeum. W sobotę odbył się jeden z najbardziej prestiżowych triathlonów z serii Mistrzostw Świata, czyli sprint w Hamburgu. Zawody skupiły prawie całą światową elitę, łącznie z medalistami olimpijskimi. Niestety w rywalizacji z najlepszymi nie zobaczyliśmy Polaków. W wyścigu kobiet zwyciężyła zawodniczka gospodarzy, doświadczona Anna Haug. Pomimo, że wyszła z wody aż 43 sekundy za pierwszą zawodniczką, to dzięki najlepszej jeździe na rowerze szybko dołączyła do czołówki. Zwycięstwo przypieczętowała świetnym biegiem (16:05 – drugi czas dnia). Zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyły Brytyjki. Non Stanford zaledwie o sekundę pokonała swoją rodaczkę Jodie Stimpson.  

Wyniki elity kobiet

W wyścigu mężczyzn powtórzył się scenariusz z Igrzysk Olimpijskich w Lodnynie, czyli bracia Brownlee i Gomez na podium. Na każdym etapie zawodów czołówkę dzieliły różnice dosłownie 2-3 sekund.  Tym razem bracia nie dali szans Gomezowi i popisali się fenomenalnym finiszem, który możecie zobaczyć w filmie poniżej.

 

http://youtu.be/XAVzYl52NfA

 

Wyniki elity mężczyzn

Także w sobotę odbyły się zawody z Pucharu Azji. W chińskim Jiayuguan zawodnicy rywalizowali na dystansie olimpijskim.
Wyniki Pucharu Azji w Jiayuguan

W niedzielę w Hamburgu kibice byli świadkami niezwykle widowiskowej odmiany triathlonu, czyli sztafety mieszanej. Zawodnicy startowali w następującej kolejności: kobieta – mężczyzna – kobieta – mężczyzna. Bezkonkurencyjni okazali się Niemcy, startujący w składzie: Anja Knapp, Jan Frodeno, Anne Haug, Franz Loeschke. W pokonanym polu zostawili ekipy Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych.

Zobaczcie relację wideo z rywalizacji sztafet:

 

 

Wyniki sztafet mieszanych

Udany start zaliczyły polskie triathlonistki na zawodach Pucharu Europy w estońskim Tartu. Zwyciężyła Ukrainka  Yuliya Yelistratova. Znakomite, drugie miejsce, zajęła reprezentantka Polski Małgorzata Otworowska. Już na części pływackiej Otworowska trzymała się bardzo blisko czołówki. Wyszła z wody na czwartym miejscu, sekundę za inną Polską, Anną Grzesiak. Na rowerze Otworowska była szybsza od Grzesiak o dwie sekundy. Tradycyjnie na zawodach z draftingiem o kolejności na mecie rozstrzygnął bieg. Otworowska uzyskała drugi czas biegu (17:01), szybsza była tylko zwyciężczyni Yelistratova. Anna Grzesiak finiszowała na siódmym miejscu, natomiast Paulina Kotfica zajęła piętnastą pozycję.
W wyścigu panów najszybszy był Norweg Kristian Blummenfelt. Niestety, zawodów nie ukończył jedyny reprezentant Polski, Tomasz Marcinek.
Wyniki zawodów w Tartu

W niedzielę odbył się triathlon z cyklu Pucharu Europy w Genewie. Polacy nie startowali.
Wyniki Pucharu Europy w Genewie

W japońskiej Osace najlepsi Azjaci rywalizowali na dystansie sprinterskim w zawodach z cyklu Pucharu Azji.
Wyniki Pucharu Azji w Osace

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane