Trwa rejestracja na GFNY Gdynia – nowy wyścig kolarski w Polsce!

Trwa rejestracja do startu w GFNY Gdynia, polskiej edycji globalnego cyklu zawodów kolarskich Gran Fondo New York dla amatorów. Do końca grudnia promocyjne ceny!
27 maja 2018 roku odbędzie się pierwsza edycja GFNY Gdynia. Organizatorzy przygotowali 5 tysięcy pakietów startowych i dwie trasy – 80 km oraz 136 km. Ambasadorem imprezy został Zenon Jaskuła, jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, trzeci zawodnik Tour de France i wicemistrz olimpijski z Seulu. Zawody przeznaczone są dla amatorów, a hasłem całej serii jest BE A PRO FOR A DAY. Aby każdy zawodnik poczuł się jak profesjonalny kolarz.

Dwie trasy do wyboru, dla szosowców i nie tylko
Obie trasy zostały poprowadzone na terenach powiatów wejherowskiego i kartuskiego. Start i meta zawodów zlokalizowana będzie na gdyńskim Skwerze Kościuszki.
Trasa Gran Fondo liczy 136 kilometrów i do startu na niej dopuszczone są wyłącznie rowery szosowe. To dystans, na którym można będzie się pościgać, przeprowadzać ataki, ucieczki i wykazać umiejętnością jazdy w peletonie. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe i statuetki – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – Do udziału w Medio Fondo, na dystansie 80 kilometrów, zapraszamy zarówno kolarzy szosowych jak i górskich, czy miejskich. Tu będzie liczyła się rowerowa przygoda i aktywne spędzanie czasu. Na tym dystansie nie nagradza się zwycięzców, a wyniki podawane są w kolejności alfabetycznej – dodaje Drelich.


Wysokiej jakości koszulka kolarska w pakiecie
Wszyscy uczestnicy otrzymają w pakiecie startowym wysokiej jakości koszulkę kolarską i będą zobowiązani w niej wystartować.
Dla tych, którzy zdecydują się na start już teraz organizatorzy przygotowali ofertę specjalną. Do końca grudnia (lub do wyprzedania się 750 pakietów) cena pakietu startowego wynosi 75 EUR. Ceny pakietów będę rosły z końcem kolejnych miesięcy. Cena pakietu startowego w Biurze zawodów wynosić będzie 200 EUR.

Zenon Jaskuła ambasadorem GFNY Gdynia
Ambasadorem wydarzenia został Zenon Jaskuła – jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii.
W trakcie swojej długiej kariery sportowej miałem okazje uczestniczyć w wielu wyścigach na całym świecie. Chciałbym doczekać czasów, kiedy kolarstwo szosowe w Polsce będzie równie popularne, jak na przykład we Francji czy Włoszech. Tam amatorskie klasyki przyciągają na start nawet kilkanaście tysięcy osób. Robi to piorunujące wrażenie zarówno na zawodnikach, jak i na kibicach. Gorąco kibicuję organizatorom GFNY Gdynia, aby 27 maja na trasę wyruszył kilkutysięczny peleton w zielonych koszulkach – mówi Zenon Jaskuła.

Zapisy i więcej szczegółów na stronie internetowej www.gfnygdynia.pl oraz na www.facebook.com/GFNYGdynia

O serii GFNY
GFNY to globalna seria wyścigów kolarskich dla amatorów, w których zawodnicy startują indywidualnie i rywalizują nie tylko z pozostałymi kolarzami, ale też z czasem i samym sobą.
Centralnym punktem serii są zawody GFNY w Nowym Jorku, podczas których zawodnicy rywalizują na 100-milowej trasie, prowadzącej z NYC do Bear Mountain. Zawody te pełnią rolę Mistrzostw Świata GFNY. Równocześnie, odbywa się krótszy wyścig na dystansie 50 mil, w którym jednak nie nagradza się zwycięzców, a wyniki podawane są w kolejności alfabetycznej.
Imprezy z serii GFNY World, rozgrywane na całym świecie, oferują podobny format zawodów. Dodatkowo, ich uczestnicy mają szansę zakwalifikować się do startu z pierwszej strefy podczas GFNY World Championship w Nowym Jorku.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,503FaniLubię
979ObserwującyObserwuj
285SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X