Trwają zapisy na 9. Bieg „Policz się z Cukrzycą”

Już ponad 2000 osób zarejestrowało się do 9. Biegu „Policz się z Cukrzycą”, który odbędzie się 11 stycznia 2015 roku w Warszawie w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akademia Triathlonu po raz trzeci objęła to wydarzenie patronatem medialnym. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym biegu, a tym samym czynnego włączenia się w pomaganie. 

 

Bieg „Policz się z cukrzycą” organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i agencję Sport Evolution jest happeningiem biegowym, którego głównym przesłaniem jest nagłośnienie problemu, jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę. Z roku na rok liczba osób pokazujących swoją solidarność z ludźmi chorymi na cukrzycę poprzez udział w biegu zwiększa się.

 

Obecnie na cukrzycę cierpi w Polsce ponad 2 miliony osób. Szacuje się, że około 40% chorych w ogóle nie wie o swojej chorobie. Pacjenci zgłaszają się do lekarza, w momencie kiedy jest ona już w stanie mocno zaawansowanym. U 25% pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe. Fundacja WOŚP, chcąc pomóc diabetykom, zwróciła się do czołowych polskich producentów żywności, aby ułatwili życie tym, którzy muszą korzystać z wymienników węglowodanowych i białkowo–tłuszczowych. Zamieszczanie takiej informacji na produktach niezmiernie pomogłoby zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym z cukrzycą mierzyć się z tą trudną chorobą.

{gallery}WOSP2015{/gallery}

W ubiegłym roku, aby zapisać się na bieg, po raz pierwszy wprowadzona została opłata startowa w formie „cegiełek”, których minimalna wartość wynosiła 20 zł. Dzięki wpłatom uczestników udało się zebrać 100.000 zł. Całość pozyskanych środków została przekazana na zakup pomp insulinowych dla  kobiet ciężarnych lub przygotowujących się do ciąży. Również w tym roku, aby wziąć udział w biegu będzie trzeba wykupić „cegiełkę” o minimalnej wartości 20 zł.

 

W ramach zakupu „cegiełki”, każdy uczestnik biegu otrzyma:
 – pamiątkową koszulkę Biegu „Policz się z cukrzycą”;
 – okolicznościowy medal wręczony na mecie biegu;
 – wodę i posiłek regeneracyjny na mecie od sponsorów;
 – numer startowy.

 

Zachęcamy do pomocy i udziału w tym wyjątkowym biegu! Start i meta zlokalizowane będą na Placu Defilad w Warszawie. Oficjalne otwarcie biegu o godzinie 13:30. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans około 5 kilometrów. Limit uczestników wynosi 5000 osób.

 

Więcej informacji i rejestracja na www.bieg.wosp.org.pl

 

9 BIEG LOGO WOSP PSZC 2015 POMARANCZOWE podglad

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze