Trzy Polki PRO wysoko na Challenge Finland – Ewa Komander, Paulina Kotfica i Olga Kowalska

Trzy zawodniczki PRO Ewa Komander, Paulina Kotfica i Olga Kowalska udały się na zawody Challenge Finland do miejscowości Turku. Triathlonistki zdobyły odpowiednio czwarte, piąte i szóste miejsce, tym samym zdobywając połowę nagradzanych miejsc. Pomimo braku podium nasze zawodniczki odniosły niewątpliwy sukces. Dzięki takim wyjazdom zagranicznym nasi triathloniści stają się coraz bardziej rozpoznawalni.

 

Miejscowość Turku to była stolica Finlandii i jednocześnie najstarsze miasto w tym kraju. Weekend startowy Challenge Turku trwał dwa dni. Pierwszy dzień to dystans sprinterski oraz zmagania juniorów. Drugi dzień to dystans połowy ironman 1,9-90-21,1 km z kategorią zawodników PRO. Trasa zawodów przebiega wokół historycznego centrum miasta. Pływanie rozpoczęło się w ujściu rzeki Aura. Meta zlokalizowana była na placu Varvintori blisko centrum miasta. Profil trasy daje możliwość na uzyskanie szybkich czasów. 

 

Challenge Turku podium.jpg

Fot. Olga Kowalska

 

Komentarz postartowy Ewy Komander:
“3 weekendy = 3 starty na dystansie 1/2 Ironman.
29.07 Challenge Praga (Czechy) – strata na pływaniu oraz ciężki początek roweru sprawiły, że miałam myśli zejść z trasy ale gdzieś na ok 40 km weszłam na swój rytm i wszystko jakby się zmieniło o 360 stopni. Zaczęłam jechać swoim mocnym tempem odrabiając straty! Bieg w tym dniu był przyzwoity lecz nie wytrzymałam tempa do końca dystansu. Zawody skończyłam z czasem 4h24’56” na 5 miejscu!
6.08 Ironman 70.3 Gdynia – był moim startem docelowym i tego dnia też czułam się bardzo dobrze. Dobre pływanie ukończyłam na 5 pozycji z 1 min. 15 sek. straty. Do boksu zjechałam jako druga po 90 km rowerku ale niestety przez mój błąd jaki popełniłam w trakcie, a mianowicie brak właściwego odżywiania, sama pozbawiłam sie walki o dobre miejsce dosłownie zabrakło prądu na 13/14 km biegu.
13.08 Challenge Turku (Finlandia)
Miałam obawy, że mogę być już zmęczona poprzednimi startami więc taktyka z trenerem była taka, aby rozpocząć wyścig asekuracyjnie i tak też zrobiłam!
Jechało mi się bardzo komfortowo bo zamiast kręcić jak na każdych zawodach docelowo 220 wat, tak tym razem jechałam między 180-200 wat. Trasę kolarska ukończyłam „świeża” i tego dnia pamiętając głupotę z Gdyni porządnie się odżywiałam.
Zawody ukończyłam na 4 pozycji z czasem 4h22min.
Trzy starty pod rząd na dystansie 1/2 Ironman były dla mnie wyzwaniem!!!
Jestem zadowolona, wyciągam wnioski i szykuje się do kolejnych startów.
Pozdrawiam wszystkich moich kibiców.
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle”
Facebook Ewa Komander

Komentarz postartowy Pauliny Kotficy:
“Challenge Finland to kolejny szalony pomysł mojego trenera. Niemniej jednak kolejny udany.
Ostatnie treningi pod Wojskowe Mistrzostwa Świata na dystansie Olimpijskim spowodowały że odzyskałam szybkość ale kosztem wytrzymałości… która jest niezwykle istotna przy połówkach.
Dlatego do Finlandii pojechałam potrenować pod Mistrzostwa Polski na dystansie średnim w Malborku, oraz kolejne połówki tym razem z federacji Ironman.
Z wyścigu jestem zadowolona ponieważ „bomba” przyszła dopiero na ostatnich trzech kilometrach biegu w najgorszym możliwym momencie gdy w zasięgu była walka o trzecie miejsce.
Ostatecznie skończyłam zawody piąta z czego jestem zadowolona.
Dzięki dla pozostałych Polaków startujących w Finlandii (Tomka, Olgi, Ewy) za fajną atmosferę.
Sam start w Turku bardzo polecam! Super organizacja i kameralny nastrój.
GVT BMC Triathlon Team”
Facebook Paulina Kotfica – Triathlon

Komentarz postartowy Olgi Kowalskiej:
“Challenge Finland w Turku-międzynarodowa obsada PRO, a połowę nagród zgarnęły Polki! Wyścig na połówce kończę na 6 pozycji, po zaciętej walce na rowerze i biegu. Biegać trzeba do końca-dwie rywalki połknęłam na ostatniej 5km pętli! Bardzo ciekawe ściganie face to face i kilka znanych nazwisk za mną. Gratulacje dla Ewa Komander-4 m-ce i Paulina Kotfica – Triathlon 5 m-ce!
Czas udać się do Doliny Muminków.
Trinergy, HUUB Polska, Nike+ Run Club, AirBike Wilanów, Compressport Polska, Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh, Raso”
Facebook Olga Kowalska

 

Challenge Turku zimno.jpg

Fot. Olga Kowalska

 

Wyniki kobiet PRO:
1 Kaisa Sali FIN 4:10:33
2. Yvonne Van Vlerken NED 4:13:53
3. Annie Thoren SWE 4:21:22
4. Ewa Komander 4:22:42
5. Paulina Kotfica 4:22:45
6. Olga Kowalska 4:35:22

Wyniki mężczyzn PRO:
1 Dylan Mcneice NZL 3:51:28
2. Jesper Svensson SWE 3:51:56
3. Thomas Strange DEN 3:52:49

 

Link do pełnych wyników:
http://live.ultimate.dk/desktop/front/index.php?eventid=3386&ignoreuseragent=true

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane