Turniej Nadziei Olimpijskich oraz finał Elemental Tri Series już w niedzielę w Białymstoku!

Już w najbliższą niedzielę – 19 sierpnia, nad Zalewem Dojlidy w Białymstoku odbędzie się finał tegorocznej edycji cyklu Elemental Tri Series. Na listach startowych widnieją nazwiska blisko 500 zawodniczek i zawodników. Zawody w stolicy Podlasia będą doskonałą okazją do śledzenia rywalizacji najlepszych polskich triathlonistów i triathlonistek, między innymi: Piotra Ławickiego, Roberta Wilkowieckiego, Tomasza Marcinka czy Aleksandry Sikory.

Elemental Tri Series

Turniej Nadziei Olimpijskich W Białymstoku zostanie rozegrany na dystansach 0,4 km – 10 km – 2,5 km oraz 0,75 km – 20 km – 5 km. Do Białegostoku przyjadą młodzi zawodnicy z krajów Grupy Wyszehradzkiej tj. Węgier, Słowacji, Czech i Polski, żeby rywalizować między sobą i wyłonić najlepszych triathlonistów w poszczególnych kategoriach wiekowych. 

Taka międzynarodowa impreza pozwoli młodym triathlonistom porównać swoje możliwości i poziom sportowy z zawodnikami zza granicy. Ponadto zawody pozwolą wyłonić najlepszych i najbardziej perspektywicznych triathlonistów, którzy rokują największe nadzieje na start w kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.

Tego samego dnia rywalizować będą zawodnicy startujący w Elemental Tri Series Białystok, będą mieli do wyboru trzy dystanse: olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze – 10 km biegu), w którym udział będzie największe grono zawodników, sprint z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz najkrótszy dystans, czyli supersprint z draftingiem (0,4 km – 10 km – 2,5 km), na którym ścigają się głównie młodzi adepci tej dyscypliny i debiutanci.

Białostocka impreza będzie kolejnym etapem zmagań o punkty Puchar Polski w Triathlonie, dlatego zawody będą niezwykle emocjonujące ze względu na rywalizację elity, a także grup wiekowych o punkty do klasyfikacji generalnej. Podczas Elemental Tri Series Białystok 2018 poznamy i udekorujemy finisherów tegorocznego cyklu. 

Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów będą mieściły się przy ul. Plażowej nad Zalewem Dojlidy. Widowiskowy start białostockich zawodów tradycyjnie odbywa się z brzegu. Zawodnicy pływać będą w Zalewie Dojlidy. Trasa kolarska zostanie poprowadzona głównymi ulicami miasta: Plażową, Proroka Eliasza, Kuronia, Mickiewicza, Solnicką i Karpińskiego. Etap biegowy przebiegać będzie wzdłuż ulicy Plażowej, niemal w całości po asfalcie.

Elemental Tri Series

Niedzielne zawody rozpocznie tradycyjnie rywalizacja najmłodszych podczas zawodów biegowych – Elemental Kids. Dzieci ścigać się będą na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz na 1000 m (12-15 lat). Po raz pierwszy w ramach cyklu Elemental Tri Series w Białymstok odbędzie się również nowa, biegowa impreza towarzysząca dla dorosłych w ramach 10K Run Series. Biegacze wezmą udział w biegu na dystansie 10 km na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. 

„Cykl Elemental Tri Series cieszy się ogromną popularnością i jest stałym punktem w kalendarzu startowym zarówno najlepszych triathlonistów w Polsce, jak i zawodników, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w zawodach rangi Pucharu Polski. Wspólnie z nimi na linii startu mają okazję stanąć amatorzy tej dyscypliny i debiutujący zawodnicy co świadczy o niezwykłej różnorodności cyklu. W tym roku triathlonowi towarzyszyć będą tradycyjnie zawody biegowe dla dzieci, a także po raz pierwszy dla dorosłych w ramach 10K Run Series. We wszystkich lokalizacjach zawody w ramach cyklu Elemental Tri Series śledzą tłumy kibiców, co cieszy nas szczególnie, bo pokazuje coraz większe zainteresowanie tą widowiskową dyscypliną”. – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Zawody w Białymstoku są ostatnią edycją tegorocznego cyklu Elemental Tri Series. Podczas wcześniejszych startów triathloniści rywalizowali w Olsztynie: (27.05) oraz w Blachowni k. Częstochowy (29.07).

Cały czas można zapisywać się na zawody w Białymstoku, na triathlon oraz na zawody biegowe dla najmłodszych. Aby wziąć udział w imprezie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl. 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane