Turniej Nadziei Olimpijskich oraz finał Elemental Tri Series już w niedzielę w Białymstoku!

Już w najbliższą niedzielę – 19 sierpnia, nad Zalewem Dojlidy w Białymstoku odbędzie się finał tegorocznej edycji cyklu Elemental Tri Series. Na listach startowych widnieją nazwiska blisko 500 zawodniczek i zawodników. Zawody w stolicy Podlasia będą doskonałą okazją do śledzenia rywalizacji najlepszych polskich triathlonistów i triathlonistek, między innymi: Piotra Ławickiego, Roberta Wilkowieckiego, Tomasza Marcinka czy Aleksandry Sikory.

Elemental Tri Series

Turniej Nadziei Olimpijskich W Białymstoku zostanie rozegrany na dystansach 0,4 km – 10 km – 2,5 km oraz 0,75 km – 20 km – 5 km. Do Białegostoku przyjadą młodzi zawodnicy z krajów Grupy Wyszehradzkiej tj. Węgier, Słowacji, Czech i Polski, żeby rywalizować między sobą i wyłonić najlepszych triathlonistów w poszczególnych kategoriach wiekowych. 

Taka międzynarodowa impreza pozwoli młodym triathlonistom porównać swoje możliwości i poziom sportowy z zawodnikami zza granicy. Ponadto zawody pozwolą wyłonić najlepszych i najbardziej perspektywicznych triathlonistów, którzy rokują największe nadzieje na start w kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.

Tego samego dnia rywalizować będą zawodnicy startujący w Elemental Tri Series Białystok, będą mieli do wyboru trzy dystanse: olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze – 10 km biegu), w którym udział będzie największe grono zawodników, sprint z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz najkrótszy dystans, czyli supersprint z draftingiem (0,4 km – 10 km – 2,5 km), na którym ścigają się głównie młodzi adepci tej dyscypliny i debiutanci.

Białostocka impreza będzie kolejnym etapem zmagań o punkty Puchar Polski w Triathlonie, dlatego zawody będą niezwykle emocjonujące ze względu na rywalizację elity, a także grup wiekowych o punkty do klasyfikacji generalnej. Podczas Elemental Tri Series Białystok 2018 poznamy i udekorujemy finisherów tegorocznego cyklu. 

Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów będą mieściły się przy ul. Plażowej nad Zalewem Dojlidy. Widowiskowy start białostockich zawodów tradycyjnie odbywa się z brzegu. Zawodnicy pływać będą w Zalewie Dojlidy. Trasa kolarska zostanie poprowadzona głównymi ulicami miasta: Plażową, Proroka Eliasza, Kuronia, Mickiewicza, Solnicką i Karpińskiego. Etap biegowy przebiegać będzie wzdłuż ulicy Plażowej, niemal w całości po asfalcie.

Elemental Tri Series

Niedzielne zawody rozpocznie tradycyjnie rywalizacja najmłodszych podczas zawodów biegowych – Elemental Kids. Dzieci ścigać się będą na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz na 1000 m (12-15 lat). Po raz pierwszy w ramach cyklu Elemental Tri Series w Białymstok odbędzie się również nowa, biegowa impreza towarzysząca dla dorosłych w ramach 10K Run Series. Biegacze wezmą udział w biegu na dystansie 10 km na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. 

„Cykl Elemental Tri Series cieszy się ogromną popularnością i jest stałym punktem w kalendarzu startowym zarówno najlepszych triathlonistów w Polsce, jak i zawodników, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w zawodach rangi Pucharu Polski. Wspólnie z nimi na linii startu mają okazję stanąć amatorzy tej dyscypliny i debiutujący zawodnicy co świadczy o niezwykłej różnorodności cyklu. W tym roku triathlonowi towarzyszyć będą tradycyjnie zawody biegowe dla dzieci, a także po raz pierwszy dla dorosłych w ramach 10K Run Series. We wszystkich lokalizacjach zawody w ramach cyklu Elemental Tri Series śledzą tłumy kibiców, co cieszy nas szczególnie, bo pokazuje coraz większe zainteresowanie tą widowiskową dyscypliną”. – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Zawody w Białymstoku są ostatnią edycją tegorocznego cyklu Elemental Tri Series. Podczas wcześniejszych startów triathloniści rywalizowali w Olsztynie: (27.05) oraz w Blachowni k. Częstochowy (29.07).

Cały czas można zapisywać się na zawody w Białymstoku, na triathlon oraz na zawody biegowe dla najmłodszych. Aby wziąć udział w imprezie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl. 

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,001FaniLubię
1,120ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X