Udane starty Polaków w Turnieju Nadziei Olimpijskich/PP [WYNIKI Białystok]

W Białymstoku rozpoczęła się kolejna edycja zawodów rozgrywanych w ramach Elemental Tri Series. Pierwszym punktem w dzisiejszym harmonogramie startów był Turniej Nadziei Olimpijskich/Puchar Polski na dystansie supersprinterskim.

Wyścig rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Startowali w nim nie tylko Polacy, lecz także przedstawiciele innych nacji, głównie Węgrzy.

Turniej Nadziei Olimpijskich/Puchar Polski – młodzicy

Starty w kategorii młodzików rozpoczęły się o godz. 08:00. Rywalizacja toczyła się na dystansie supersprinterskim z draftingiem: 0,4 km pływania, 10 km roweru, 2,5 km biegu.

W wyścigu młodzików zwyciężył Adam Dąbrowski z czasem 00:31:04. Drugie miejsce zajął zawodnik z Węgier Aron Benedek Szucs. Trzeci był drugi z Polaków Michał  Jańczak.

# Nazwisko, imię Kraj Czas
1 DĄBROWSKI ADAM POL 00:31:04
2 SZŰCS BENEDEK ARON HUN 00:31:30
3 JAŃCZAK MICHAŁ POL 00:31:41
4 WASILEWSKI MATEUSZ POL 00:32:03
5 NEMETH DANIEL HUN 00:33:50

W rywalizacji młodziczek triumfowała węgierska zawodniczka Kroinna Katona. Jej wynik to 00:33:55. Dwa kolejne miejsca na podium zajęły Polki: druga była Dana Soroka, a trzecia Martyna Gajda.

1 KATONA KORINNA HUN 00:33:55
2 SOROKA DANA POL 00:34:02
3 GAJDA MARTYNA POL 00:34:28
4 MILASSIN LILLA HUN 00:34:31
5 KOVÁCS MILENA HUN 00:34:43

Turniej Nadziei Olimpijskich/Puchar Polski – juniorzy młodsi

Wśród juniorów młodszych najszybciej na metę dotarł Kuba Gajda (00:28:42). 21 sekund później wyścig ukończył Tymon Horsten. Trzecie miejsce na podium zajął reprezentant Węgier Donat Rozsavolgyi (00:29:17).

1 GAJDA KUBA POL 00:28:42
2 HORSTEN TYMON POL 00:29:03
3 ROZSAVÖLGYI DONAT HUN 00:29:17
4 ARMUŁA KAROL POL 00:29:20
5 PTASZYŃSKI STANISŁAW POL 00:29:23

Zdecydowanie najszybszą juniorką młodszą była dzisiaj Eva Soroka. Czas tej zawodniczki to 00:32:27. Zwyciężczyni miała ponad 90 sekund przewagi nad drugą na mecie Inez Gyalog z Węgier. Trzecia była Joanna Pietruszyńska, która wbiegła na metę 6 sekund po drugiej zawodniczce.

1 SOROKA EVA POL 00:32:27
2 GYALOG INEZ HUN 00:34:01
3 PIETRUSZYŃSKA JOANNA POL 00:34:07
4 SZALAST KAROLINA POL 00:34:13
5 ROSIN ZOFIA POL 00:34:26

Turniej Nadziei Olimpijskich/Puchar Polski – juniorzy

Rywalizację juniorów zdominowali zawodnicy z Węgier. Zwyciężył Gyula Soos, który trasę supersprintu pokonał w 00:28:43. Chwilę później linię mety przekroczył jedyny Polak w pierwszej piątce wyścigu Filip Glapa. Trzeci był Benedek Heiszmann z czasem 00:28:58.

1 SOÓS GERGO GYULA HUN 00:28:43
2 GLAPA FILIP POL 00:28:52
3 HEISZMANN BENEDEK HUN 00:28:58
4 KÁRPÁTI AKOS HUN 00:29:15
5 MÁRKUS NOEL HUN 00:29:21

Wśród kobiet kolejny udany start zaliczyła Maja Wąsik. Po bardzo wyrównanym wyścigu Polka wbiegła na metę 3 sekundy przez drugą Aleksandrą Ferchmin i 8 sekund przed Matyldą Wojakiewicz.

1 WĄSIK MAJA POL 00:32:19
2 FERCHMIN ALEKSANDRA POL 00:32:22
3 WOJAKIEWICZ MATYLDA POL 00:33:27
4 JANICKA PAULA POL 00:33:33
5 TYNDZIK ELEONORA POL 00:33:50

Warto zaznaczyć, że Józefina Młynarska, która zajmuje najwyższe miejsce wśród Polek w rankingu europejskim, wystartuje dzisiaj w wyścigu Elita/U23 na dystansie olimpijskim.