Udany start Pauliny Wargackiej

Od redakcji: Z okazji Dnia Dziecka opublikowaliśmy artykuł o zdolnej młodzieży, której pasją, a nawet sposobem na życie jest triathlon. Pisaliśmy między innymi o Paulinie Wargackiej z MLUKS Triathlon Koło. Bardzo nam miło, że i dzisiejszy tekst będzie własnie Paulinie poświęcony. Zapraszamy do lektury relacji Tomasza Bretta z zawodów w Wielkiej Brytanii, gdzie odbywały się zawody Pucharu Europy.


Tomasz Brett:

„Pierwszy w życiu start zagraniczny w zawodach o randze Pucharu Europy ma za sobą niespełna 18-letnia zawodniczka z MLUKS Triathlon Koło Paulina Wargacka. Paulina jest tegoroczną Mistrzynią Polski juniorów w triathlonie i aquathlonie i w silnie obsadzonych zawodach dla najlepszych juniorów z całego świata zajęła 35 miejsce spośród 61 zawodniczek, które dopuszczono do tego startu. Wyjazd na te zawody stanął pod znakiem zapytania, gdyż na tydzień przed startem wycofano z tych zawodów polską ekipę.

 

Dzięki pomocy klubu i sponsorów udało się zarezerwować bilety na przeloty oraz noclegi w Londynie. Z niemałym kłopotem dotarliśmy na miejsce zawodów, które było oddalone od hotelu o 10km, ale mimo przeszkód zdążyliśmy na briefing i rejestrację zawodniczki w przeddzień wyścigu. Zawody świetnie zorganizowane przez British Triathlon Union na torze regatowym Eton Dorney, całkowicie poza ruchem ulicznym były bezpieczne dla blisko 400 zawodników z całej Europy oraz Australii, Nowej Zelandii i Ameryki. Starty odbywały się na różnych dystansach dostosowanych dla odpowiedniej grupy wiekowej. Najmłodsi zawodnicy w wieku 12 lat i tak co 2 lata kategorie, razem 8 startów od 50 do 70 osób.

 

Trasa zawodów była czytelna i widowiskowa więc można było śledzić przebieg rywalizacji od początku do końca każdego wyścigu. 61 osobowa elita juniorek wystartowała z platformy z angielską dokładnością o godz. 11.10. Po pokonaniu 750m dystansu pływania pierwsze zawodniczki wybiegły z wody po 9min. i 40sek. Wynik Pauliny 10.21 pozwolił jej pojechać na rowerze w 2 grupie. Dystans 4 okrążeń po 5,3 km to wynik 33min 35 sek. Zarówno pierwsza jak i druga 20 osobowa grupa ukończyły wyścig w tym samym czasie. Ostatnią cześć zawodów bieg na 5 km najlepsza zawodniczka pokonała w 17min 30 sek. Paulina w tej konkurencji uzyskała wynik 20.32, co pozwoliło jej nie stracić miejsca w połowie stawki zwłaszcza, że zawodniczki wpadały na metę co 2-3 sekundy.

 

1 miejsce zajęła Beaugrand FRA, 2-Hedgeland AUS, 3-Coldwell GBR (ostatnie z wymienionych, w 2013r. zajęła 2 miejsce w Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup (Finał Junior Women)). Tegoroczne wyniki Pauliny i kontakt z najlepszymi zawodniczkami świata w tej kategorii pozwają mieć nadzieję na dalsze postępy zawodniczki i coraz lepsze wyniki w kolejnym sezonie.

 

Kolejne starty tego dnia to wyścigi juniorów i juniorek w open junior (dla tych, którzy nie znaleźli się w elicie). Ostatni start elity juniorów, w którym po bardzo wyrównanej walce na trasie pływackiej i kolarskiej o zwycięstwie zadecydował świetny bieg na 5km na poziomie 15min 3 sek. W tym wyścigu wystartowało 70 zawodników.

 

Można sobie życzyć, że kiedyś PZTri zorganizuje samodzielnie takie zawody, w których zawodnicy będą mogli rywalizować na podobnym poziomie. Podsumowując, start można uznać za bardzo udany i pouczający, w którym młodziutka zawodniczka z Polski nawiązała po raz pierwszy walkę z rówieśniczkami z Europy i reszty świata. Dalsza praca nad szybkością pływania oraz biegu pozwoli jej w przyszłości na zdobywanie coraz wyższych miejsc.

Przed wylotem do Polski znaleźliśmy czas na spacer po Hyde Parku i wypoczynek po zawodach.”

 

Serdecznie gratulujemy Paulinie oraz całemu klubowi z Koła! Zapraszamy wszystkich do dzielenia się swoimi sukcesami.


Przy okazji zapraszamy na maraton pływacki. Odbędzie on się 14 września w Pątnowie blisko Konina. Więcej informacji, wraz z harmonogramem zawodów można znaleźć na plakacie, a zapisów dokonać poprzez wejście na poniższy link:

 

Zapisy: http://www.sts-timing.pl/maratonplywacki/index.php
Lista: http://www.sts-timing.pl/maratonplywacki/lista.php

 

 

 maraton

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane