Rewelacyjny występ Agnieszki Jerzyk podczas zawodów Dextro!

Gratulacje dla Agnieszki Jerzyk za świetny występ podczas zawodów ITU World Triathlon Series! Nasza olimpijka zajęła 6 miejsce i jest to jej najlepszy jak dotąd wynik podczas zawodów Dextro Energy World Triathlon na dystansie sprinterskim. To był ostatni start przed Igrzyskami Olimpijskimi, które już za tydzień rozpoczną się w Londynie. Start naszych dwóch zawodniczek (Marii Cześnik i Agnieszki Jerzyk) 4 sierpnia, Marek jaskółka wystartuje 7 sierpnia. W niedzielę (Hamburg) Agnieszka Jerzyk zaliczyła niezwykle udany występ. Cieszy nie tylko wynik i miejsce, ale również dyspozycja podczas pływania, które rozegrano w piankach – Agnieszka Jerzyk nie przepada za tego typu pływaniem. 20 sekundowa strata do pierwszej zawodniczki i bardzo dobra zmiana pozwoliły Agnieszce wskoczyć do pierwszej grupy rowerowej. Oto jak wyglądała pierwsza dziesiątka na mecie.

 

{gallery}dextro{/gallery}

 

Agnieszka Jerzyk w rozmowie z Akademią Triathlonu mówi, że jest szczęśliwa i zadowolona z występu tym bardziej, że nie spodziewała się tak wysokiej pozycji.

{enclose aga_dextro1.mp3}

 

Taki wynik to dobry prognostyk przed Igrzyskami, ale występ w Hamburgu pokazał nie tylko mocne strony – Agnieszka podkreśla, że jest się z czego cieszyć, ale też wie, nad czym jeszcze trzeba pracować.

 

{enclose aga_dextro2.mp3}

 

Z występu swojej podopiecznej zadowolony jest trener. W rozmowie z Akademią Triathlonu Paweł Barszowski podsumował wynik Agnieszki i opisał krótko, jak będzie wyglądał ostatni tydzień przed wylotem do Londynu.

 

{enclose barszowski_dextro.mp3}

 

Jeszcze raz wielkie gratulacje. Trzymamy kciuki za Igrzyska.

 

Weekend obfitował w starty Polaków poza granicami kraju. Dobre miejsca zajmowali nasi zawodnicy podczas Pucharu Europy w Genewie. Punktowali: Sylwester Kuster – zajął 8 miejsce, Agnieszka Cieślak – 12, Magda Mielnik – 15, Maria Pytel – 17, a Przemek Szymanowski był 31. Wszystkim dokuczały trudne warunki atmosferyczne – szczególnie podczas pływania. Zawodnicy narzekali na wysokie fale, które pasowały raczej do morza niż jeziora. Już jutro zdjęcia z tych zawodów i rozmowy z naszymi zawodnikami. Gratulacje od AT. Trzymamy kciuki za kolejne występy. Najbliższe już za tydzień w Sławie podczas Grand Prix Akademii Triathlonu, gdzie zobaczymy również wyżej wymienionych zawodników.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane