VGL Group po raz drugi został partnerem logistycznym Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

VGL Group, operator logistyczny z Gdyni już po raz drugi będzie wspierał od strony logistycznej organizację światowej serii zawodów triathlonowych – IRONMAN organizowanych w dniach 3-5 sierpnia w Gdyni.

To, że możemy być częścią drużyny Enea IRONMAN 70.3 Gdynia jest przede wszystkim efektem naszego 18-letniego doświadczenia w branży. Od lat staramy się także udowadniać, że istota społecznej odpowiedzialności biznesu jest szczególnie bliska misji oraz wartościom naszej organizacji. Chcemy aktywnie wpierać działania na rzecz otaczającego nas środowiska, czy społeczności. Dlatego, pomimo tego, że działamy i myślimy w skali globalnej, nie zapominamy o naszym lokalnym otoczeniu – mówi Katarzyna Jankowska HR Dyrektor z VGL Group.

Współpraca rozpocznie się już na kilka miesięcy przed zawodami i będzie opierała się na kompleksowym wsparciu zawodów od strony logistycznej. VGL Group jako partner logistyczny będzie odpowiadał za transport, magazynowanie żywności, napojów oraz wszelkich elementów infrastruktury technicznej zapewniających bezpieczeństwo i sprawną organizację imprezy zarówno przed zawodami, jak również ich właściwe zabezpieczenie logistyczne na trasie podczas samego wydarzenia.

Do organizacji poprzedniej edycji zawodów w ramach transportu drogowego VGL Group wykorzystał kilkadziesiąt ciężarówek, które zostały wykorzystane do przewozu żywności i napojów, w tym m.in. 32 tys. litrów wody, 8 tys. litrów napojów izotonicznych, 800 kilogramów bananów i arbuzów, 500 kilogramów pomarańczy i jabłek. Poza tym, w ramach realizacji transportu drogowego operator logistyczny zapewnił przewóz niemal wszystkich elementów technicznych jak: 20 kilometrów taśmy z logo imprezy, 12 punktów odświeżenia, 3 tys. metrów kw. wykładziny, 5 km płotków, 150 przenośnych toalet, 2700 m kw. hal namiotowych, trybun na 2 500 miejsc oraz agregatów prądotwórczych, kładek umożliwiających wyjście z wody i bieganie po piasku.

Dodatkowym elementem współpracy była również logistyka kontraktowa. VGL Group udostępnił powierzchnie swojego centrum dystrybucyjnego w Gdańsku, pełniące w tym czasie swoisty centralny ośrodek operacji magazynowych i dystrybucji towarów na trasę.

Ilość i specyfika poszczególnych ładunków, które musiały zostać przetransportowane w miejsce imprezy może robić wrażenie. Choć zabezpieczenie logistyczne zawodów jest dla nas jednym ze zleceń, których obsługujemy tysiące każdego miesiąca, czujemy się bardzo dumni z pełnionej przez nas roli, a jednocześnie czujemy ciążącą na nas odpowiedzialność. Wiemy jak ważne jest choćby terminowe i jakościowe zabezpieczenie stacji żywieniowych, by móc dostarczyć strudzonym sportowcom energii i siły do walki z czasem i samym sobą. Każda pojedyncza butelka wody jest tak samo cenna, bo na jej podanie oczekiwać będzie triathlonista na trasie pokonywanych kilometrów.
Zarówno podczas codziennych operacji logistycznych z zakresu spedycji drogowej, morskiej, lotniczej, kolejowej, czy zarządzania łańcuchem dostaw, tak i podczas współpracy przy organizacji imprezy IRONMAN, w pełni rozumiemy oczekiwania klientów czy w tym przypadku sportowców i organizatora, dokładając wszelkich starań, by dostarczyć właściwą jakość i terminowość obsługi logistycznej
– komentuje Sebastian Sołtys Prezes Zarządu VGL Group.

Jak podkreśla Prezes VGL Group współpraca przy organizacji zawodów IRONMAN jest dla operatora logistycznego bardzo ważna i to z kilku powodów. Z jednej jest to powód do dumy, że jako organizacja mogą działać na rzecz wsparcia wielkiego wydarzenia sportowego organizowanego w rodzinnej Gdyni, a z drugiej jest to niepowtarzalna okazja wsparcia i oddania szacunku wspaniałym sportowcom z całego świata. Dla nich udział w tych długodystansowych zawodach jest okupiony wieloma miesiącami ciężkich i wyczerpujących treningów, poświęceń, wyrzeczeń i niewyobrażalnego trudu. A wszystko po to, aby sprawdzić siebie i spróbować przekroczyć własne słabości. Bycie partnerem logistycznym IRONMAN to dla VGL Group z kolei wyróżnienie docenienia jakości i rzetelności świadczonych usług logistycznych.

O VGL

VGL Group to czołowy polski operator logistyczny z 18-letnim doświadczeniem. Oferuje pełen portfel usług z zakresu spedycji morskiej, lotniczej, kolejowej, transportu drogowego, logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. VGL Group zatrudnia ponad 450 pracowników w szesnastu oddziałach w Polsce i za granicą.

Zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia rozegrane zostaną 5 sierpnia w Gdyni. Na platformie SlotMarket.pl trwa rejestracja na tegoroczną edycję.

Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl oraz facebook.com/polandtriathlon

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze