Vitarade® – najbardziej optymalne wspomaganie w triathlonie!

Od Redakcji: Mamy setki rożnego rodzajów suplementów od batonów, napojów, żeli po tabletki różnych firm. To od Was zależy, które zastosujecie podczas zawodów. Pamiętajcie, że najlepszym sposobem na przekonanie się, które odżywki są dla nas najlepsze, jest wypróbowanie ich podczas treningów. Najlepiej zrobić to na co najmniej kilka tygodni przed zawodami, nie eksperymentując już podczas samego startu. Jednym z najczęstszych błędów początkujących triathlonistów jest stosowanie podczas zawodów niesprawdzonych odżywek. Układ pokarmowy człowieka może na takie „zaskakiwanie” zareagować negatywnie, co z pewnością wpływnie na wynik sportowy. Doktor Jakub Czaja – ekspert Akademii Triathlonu, wykładowca dietetyki w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji w Gdańsku poleca przetestowanie i używanie odżywki Vitarade. Sprawdźcie, czy warto. Czekamy na wiadomości również od Was – to najlepsza informacja zwrotna, bo pochodzi od samych zainteresowanych. Podsykutujcie z nami o tym na FORUM.

 

Jak skutecznie zaplanować swoje odżywianie podczas zbliżających się zawodów triatlonowych?
Z Vitarade® poznasz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

          Do najważniejszych startów tego sezonu pozostało już kilka tygodni, dlatego warto już teraz wprowadzić odżywki Vitarade® do swojego planu treningowo-dietetycznego. Triatlon w Suszu zbliża się wielkimi krokami, a w drugiej części sezonu triatlon w Ełku również wymaga zintensyfikowania okresu przygotowań. Nie od dzisiaj wiadomo, iż triathlon, to nie tylko intensywny wysiłek fizyczny podczas długich kilku miesięcznych przygotowań, ale również optymalne żywienie i wspomaganie podczas wysiłku. Niestety ludzki organizm posiada ograniczone możliwości gromadzenia zapasów energetycznych w postaci glikogenu mięśniowego i wątrobowego, które przeciętnemu człowiekowi starczają zwykle na 60-90 minut wysiłku. Sam trening lub zawody trwają niejednokrotnie znacznie dłużej, stąd też potrzeba wspomagania organizmu podczas wysiłku. Przeprowadzenie długotrwałej sesji treningowej czy też ukończenie wyścigu w maksymalnie krótkim czasie wymaga dostarczenia optymalnych ilości łatwo i szybko przyswajalnych węglowodanów. Jest to niezwykle istotne, gdyż podaż węglowodanów o nieodpowiedniej jakości oraz w zbyt dużej lub zbyt dużej ilości powoduje, iż zaczynają one zalegać nie wchłonięte w przewodzie pokarmowym, co w rezultacie skutkuje problemami jelitowo-żołądkowymi podczas wysiłku.
      Vitarade® to najnowsza linia wysoko zaawansowanych odżywek dla sportowców wyczynowych firmy FA Engineered Nutrition opracowana z myślą o szczególnych wymogach żywieniowych podczas intensywnych i długotrwałych treningów oraz zawodów. Cała linia odżywek Vitarade® została oparta o najwyższej jakości wysokocząsteczkowe węglowodany Vitargo®, które jak pokazują niezależne badania naukowe, szybciej niż inne rodzaje węglowodanów opróżniają żołądek i są szybko wchłaniane do krwi, dlatego też ryzyko zalegania w przewodzie pokarmowym jest bardzo niskie. Ponadto, wysokocząsteczkowe węglowodany dostarczane przez Vitarade® są bardzo szybko wchłaniane z przewodu pokarmowego do krwi, a stamtąd do pracujących mięśni. Dzięki odżywkom Vitarade® mięśnie otrzymują glukozę w minimalnie krótkim czasie, co jest niezwykle istotne dla podtrzymania wysokiej intensywności wysiłku zarówno podczas sesji treningowych, jak i zawodów sportowych.
        Odżywki Vitarade® posiadają różną formę, dzięki czemu można zastosować je w różnych sytuacjach treningowo-startowych.

                                             Vitarade CLfioletVitarade EL

    Napoje Vitarade CL® i Vitarade EL® doskonale nadają się jako napoje węglowodanowe wspierające organizm podczas intensywnego wysiłku fizycznego, jak również wspomagające regenerację zasobów glikogenu mięśniowego po zakończonym wysiłku fizycznym. Podczas treningów kolarskich oraz podczas części rowerowej podczas triatlonu zaleca istnieje możliwość sporządzenia napoju o nawet 10-12% rozcieńczeniu, co pozwoli niejako „uzupełnić” węglowodany na późniejszy trening biegowy stosowany w formie zakładki, bądź też na część biegową podczas samych zawodów. Aby uzyskać taką koncentrację, należy rozpuścić 2 niepełne miarki lub 1 saszetkę Vitarade CL® i Vitarade EL® w 450-550 ml wody. Podczas treningów lub części biegowej przewód pokarmowy jest szczególnie wrażliwy, dlatego też ogólnie zaleca się spożywanie napojów o stężeniu 3-6%. Vitarade CL® i Vitarade EL® posiadają zdecydowanie niższą osmolalność niż standardowe napoje węglowodanowe, a niska osmolalność decyduje o szybkim wchłanianiu z przewodu pokarmowego. Nawet 8-10% stężenie Vitarade CL® i Vitarade EL® umożliwia nie tylko dostarczenie większej ilości węglowodanów, ale i bardzo szybkie nawodnienie bez problemów żołądkowo-jelitowych. W celu uzyskania optymalnego stężenia napoju na treningi biegowe zaleca się rozpuszczenie 2 niepełnych miarek lub 1 saszetki Vitarade CL® i Vitarade EL®w 500-750ml wody w zależności od własnych preferencji smakowych, jak również indywidualnej wrażliwości przewodu pokarmowego.

 

                     pom stack      pom pudelko      fiolet stack      fiolet pudelko      zielony stack      zielony pudelko
                        

      Napoje Vitarade® można również wykorzystać do szybkiej regeneracji po wysiłku fizycznym bądź też podczas ładowania glikogenowego przed długotrwałym treningiem lub startem. W tym celu szczególnie zalecanym jest Vitarade CL® o najwyższej koncentracji węglowodanów, który powinno się sporządzać w rozcieńczeniu 10-12%. Vitarade EL® również można wykorzystać w tym celu, gdyż poza wysoką zawartością węglowodanów (trochę niższą niż Vitarade CL®) posiada dodatek kluczowych elektrolitów. Jest on szczególnie zalecany osobom, które się mocno pocą podczas wysiłku fizycznego. Napoje Vitarade CL® i Vitarade EL® są dostępne w formie 2kg opakowań, jak również 50g saszetek, które można bez problemu zabrać ze sobą bez konieczności transportowania całego opakowania.

 

Odżywianie w triatlonie z Vitarade
      

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Ludzie, błagam… nie ma rzeczy najbardziej optymalnych, ani w Triathlonie ani nigdzie indziej. Coś albo jest optymalne, albo nie jest 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane