W Blachowni ponownie zagości cykl Elemental Tri Series!

W przyszłorocznym cyklu Elemental Tri Series nie mogło zabraknąć Blachowni k. Częstochowy. Podczas triathlonu w Blachowni ponownie rywalizować będą zawodnicy age-group i zawodowcy. Zawody na Śląsku odbędą się już po raz czwarty, tym razem 7 lipca 2019 r.

Elemental Tri Series Blachownia

Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: supersprint, sprint i olimpijski. Na najdłuższym dystansie – olimpijskim zawodnicy będą mieli do pokonania: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu, w konwencji bez draftingu, a ponadto na tym dystansie będzie można rywalizować w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Na krótszych dystansach, sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,4 km – 10 km – 2,5 km), dozwolona będzie jazda w grupie. W ramach Elemental Tri Series Blachownia 2019 będą toczyły się zmagania o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Triathlonie.

Największy triathlon na Śląsku cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Centrum zmagań triathlonistów będą okolice Jeziora Blachownia, w którym odbędzie się etap pływacki zawodów. Trasa kolarska będzie szybka i płaska, poprowadzona, tak jak podczas tegorocznej edycji, przez drogę wojewódzką nr 492. Trasa biegowa prowadzić będzie w pobliżu Jeziora Blachownia i okolicznych stawów. Centrum zmagań wraz z biurem zawodów, strefą zmian i EXPO usytuowane będzie na boisku piłkarskim w Blachowni.

Elemental Tri Series Blachownia

W Blachowni trwają prace modernizacyjne związane z rekultywacją zbiornika Blachownia. Plaża zostanie powiększona, a zbiornik zostaną znacznie znaczne pogłębiony i oczyszczony, dzięki czemu już niedługo zarówno mieszkańcy, jaki i turyści, ale również wszyscy zawodnicy, którzy przyjadą do Blachowni będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury.Prowadzone kompleksowo prace obejmą modernizację parkingu przy ul. Wczasowej, budowę 5 km ścieżki pieszo-rowerowej dookoła zbiornika, budowę mostków wzdłuż jeziora, wieży widokowej, montaż urządzeń parkowych oraz dysz wodnych i fontann, a także remont stanicy wodnej wraz z montażem pomostów stałych i pływających.

Kolejny raz odbędą się także zawody biegowe dla dzieci – Elemental Kids. Najmłodsi wystartują w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Trzeci raz odbędzie się również impreza towarzysząca 10K Run Series, czyli zawody biegowe dla dorosłych. Bieg na dystansie 10 km, zostanie poprowadzony na atestowanej przez PZLA trasie.

Elemental Tri Series Blachownia

Zawody w ramach cyklu Elemental Tri Series co roku cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich przystępną formułę. Na najkrótszym dystansie zmagają się najczęściej młodzi adepci triathlonu oraz zawodnicy, którzy debiutują i chcą spróbować swoich sił na najkrótszym triathlonowym dystansie. Na sprincie rywalizuje elita polskich triathlonistów oraz wszyscy ci, którzy chcą zadebiutować w triathlonowych zmaganiach. Na dystansie olimpijskim natomiast startują amatorzy długich dystansów.

Zapisy na zawody z cyklu Elemental Tri Series ruszają 2 stycznia 2019 roku o godzinie 12:00 na oficjalnej cyklu www.triathlonseries.pl.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze