„W protezie na rowerze” – bo liczy się droga

Fundacja Legii wraz Fundacją Krok do Marzeń startują z nowym projekt charytatywny „W protezie na rowerze”. Jego celem jest pokonanie dystansu 2016 km przez Kamila Misztala, niepełnosprawnego sportowca i założyciela Fundacji Krok do Marzeń, dzięki czemu możliwe będzie zebranie środków na zakup dwóch nowych protez dla Marcina Kusińskiego i Mateusza Żebrowskiego – podopiecznych Fundacji Amp Active. Będziemy mocno ściskać kciuki za Kamila na całej długości trasy – zapowiada Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

 

Marcin Kusiński marzy o specjalnej protezie sportowej, dzięki której będzie mógł nie tylko grać w piłkę, ale także biegać. Natomiast Mateuszowi Żebrowskiemu dynamiczna stopa pozwoli jeździć na rowerze. Koszt wykonania obu specjalistycznych protez przekracza możliwości finansowe każdego z nich – dlatego do walki włączył się Kamil Misztal. Sam jestem niepełnosprawnym sportowcem, zawodnikiem amp futbolu w barwach Lamparta Warszawa i uwielbiam jeździć na rowerze – opowiada Kamil – Jestem urodzonym optymistą, dlatego wierzę, że uda mi się przejechać 2016 kilometrów i pomóc Marcinowi oraz Mateuszowi w spełnieniu ich sportowych marzeń.

 

WProtezieNaRowerzeBoLiczySieDroga1

 

Nie jest to pierwsza taka inicjatywa Kamila – w 2015 roku zdecydował się przejechać 1000 kilometrów, aby zebrać pieniądze dla 7-letniego Oskara cierpiącego na porażenie mózgowe. Takie wsparcie jest niezwykle ważne, gdyż pozwala osobom niepełnosprawnym uwierzyć, że także oni mogą spełniać swoje marzenia – na przykład poprzez sport – mówi Patrycja Plewka, psycholog i terapeutka, założycielka Fundacji Amp Active, która sama na co dzień porusza się w protezie. Patrycja od początku zapewnia wsparcie psychologiczne dla Kamila i będzie się nim opiekowała także podczas całej wyprawy.

To właśnie dzięki Patrycji wszystkie trzy fundacje spotkały się przy realizacji projektu „W protezie na rowerze” – mówi Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii – Fundacja Amp Active powołała do życia klub amp futbolu Lampart Warszawa, w którym grają Kamil, Marcin i Mateusz. Połączyła ich pasja do piłki, która łączy także miliony ludzi na całym świecie. Projekt „W protezie na rowerze”, jego cele i wartości idealnie wpisują się w misję społeczną Legii, szczególnie w roku naszego Stulecia. Dystans 1916 kilometrów symbolicznie oddaje rok utworzenia naszego Klubu, kolejne 100 kilometrów uświetnia jego jubileusz. Bardzo się cieszymy, że możemy brać udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Dlatego też na całej długości trasy Kamilowi towarzyszyć będzie reprezentantka Fundacji Legii – Ulrike Fuhrmann.

 

Uczestnicy wyprawy będą codziennie pokonywać od 90 do 170 kilometrów. Podróż rozpocznie się 22 lipca i potrwa do 7 sierpnia 2016 roku, a jej startem i metą będzie Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Trasa wyprawy przebiegnie w następujący sposób: Warszawa – Szydłowiec – Jędrzejów – Częstochowa – Kluczbork – Namysłów – Wrocław – Świdnica – Szklarska Poręba – Wałbrzych – Kłodzko – Nysa – Prudnik – Jastrzębie Zdrój – Zakopane – Nowy Sącz – Krynica Zdrój – Iwonicz Zdrój – Ustrzyki Dolne – Przemyśl – Łańcut – Biłgoraj – Lublin – Warszawa.

Serdecznie zapraszamy kluby kolarskie, osoby z dysfunkcjami i każdego, kto kibicuje naszemu przedsięwzięciu, do dołączania do nas na poszczególnych etapach podróży. Razem możemy więcej – zachęca Anna Mioduska.
Organizatorzy szczególnie zachęcają do dołączenia na ostatnim odcinku 100 km.

Partnerem wyprawy jest sieć sklepów Decathlon, która zdecydowania się wesprzeć projekt dostarczając rowery oraz wszelki potrzebny ekwipunek sportowy. Partnerem jest także portal Amputowani.pl.

 

Wyprawę można na bieżąco śledzić na fanpage wydarzenia „W protezie na rowerze”:
https://www.facebook.com/wprotezienarowerze/

lub na stronie internetowej:
http://rowery.gotowidopomocy.pl

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji. Każda złotówka się liczy.

 

Darowiznę można przekazać on-line pod tym linkiem:
http://rowery.gotowidopomocy.pl/darowizna 

lub tradycyjnym przelewem bankowym:
mBank S.A.
Nr konta: 83 1140 1010 0000 5259 0300 1015
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe 

Fundacja Legii
ul. Łazienkowska 3
00 – 449 Warszawa

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z przekazania i odbioru sprzętu w Decathlonie na warszawskim Targówku:
https://www.youtube.com/watch?v=QYIGcv6tN80

 

oraz ze startu z Łazienkowskiej 3:
https://www.youtube.com/watch?v=XQMzg55PIdw

 


PRZEJECHALIŚMY:
22.07  Warszawa – Szydłowiec    (dystans 130 km)
23.07  Szydłowiec – Jędrzejów    (dystans 85 km)
24.07  Jędrzejów – Kluczbork    (dystans 165 km)
25.07  Kluczbork – Wrocław    (dystans 93 km)
26.07  Wrocław – Szklarska Poręba    (dystans 132 km)
27.07  Szklarska Poręba – Kłodzko    (dystans 104 km)
28.07  Kłodzko – Prudnik    (dystans 82 km)
29.07  Prudnik – Jastrzębie Zdrój    (dystans 94 km)
30.07  Jastrzębie Zdrój – Zakopane    (dystans 166 km)
01.08  Zakopane – Nowy Sącz    (dystans 100 km)

02.08  Nowy Sącz – Iwonicz Zdrój    (dystans 119 km)
03.08  Iwonicz Zdrój – Ustrzyki Dolne    (dystans 148 km)
04.08  Ustrzyki Dolne – Łańcut    (dystans 116 km)
05.08  Łańcut – Lublin    (dystans 167 km)
06.08  Świdnik – Warszawa    (dystans 188 km)
07.08  dookoła Warszawy    (dystans 127 km)

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze