Ważne zasady przed Garmin Iron Triathlon!

Pierwsze zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon już za tydzień w Malborku! Organizatorzy cyklu przygotowali kilka cenny rad dla zawodników – są one na tyle uniwersalne, że przydadzą się Wam nie tylko przed startem w Malborku. W nadchodzącym tygodniu opublikujemy na AT artykuł opisujący, o czym należy pamiętać przed, w trakcie i po starcie, a teraz zapraszamy do zapoznania się z poradami jakie specjalnie na zawody w Malborku przygotowali organizatorzy.  

 

1. Drugiego czerwca godz. 8:30-10:30 odbierz swój pakiet startowy – nie czekaj na ostatnią chwilę! Pakiet możesz odebrać w Biurze Zawodów na parkingu przy ul. Wałowej vis a vis Zamku wyłącznie osobiście na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Podczas wizyty w Biurze Zawodów otrzymasz do podpisania oświadczenie, bez którego Twój start nie będzie możliwy.

 

2. Chip do pomiaru czasu, który znajduje się w pakiecie (red. chip jest na pasku) zamocuj przed startem na lewej nodze nad kostką. Umieszczenie chipa w innym miejscu spowoduje brak odczytu na trasie i nie umieszczenie Twojego nazwiska na wynikach.

 

3. Numer startowy, który otrzymasz wraz z gumką przygotuj w strefie zmian i załóż dopiero po wyjściu z wody. Podczas jazdy na rowerze numer powinien być widoczny z tyłu, a podczas biegu z przodu. Ponadto otrzymasz czepek, numer do przyklejenia pod siodełko oraz trzy numery na kask, które należy przylepić z przodu i po bokach.

 

4. Strefa zmian, która mieści się na parkingu przy ul. Wałowej będzie otwarta przed starem w godz. 9:30-11:00. Wstęp do strefy zmian będą mieli wyłącznie uczestnicy triathlonu, którzy okażą numer startowy. W strefie zmian zostaw rower, kask, numer, buty i wszystkie inne rzeczy niezbędne do startu.

 

5. Na 20 minut przed startem zakończ rozgrzewkę i ustaw się w miejscu wskazanym przez sędziego.

 

6. Start do GARMIN Iron Triathlon Malbork będzie z wody, spod kładki, punktualnie o godzinie 12:00. Dozwolone jest pływanie w piankach neoprenowych.

 

7. Podczas zawodów zwróć uwagę na punkty kontrolne mierzące czas i na oznaczenia trasy. Ominięcie punktu lub skracanie trasy spowoduje dyskwalifikację.

 

8. Po ukończeniu triathlonu i otrzymaniu medalu zwróć chip. Nieoddanie chipa powoduje dyskwalifikację.

 

9. Na trasie rowerowej GARMIN Iron Triathlon Malbork obowiązuje całkowity zakaz draftingu. Jazda bez draftingu to nic innego jak jazda indywidualna na czas (time trial). Zawodnik powinien jechać sam od startu, aż do mety. Osoba jadąca z tyłu powinna trzymać odstęp minimum 7 metrów licząc od przedniego koła zawodnika jadącego przed nim oraz minimum 2 metry z boku. W momencie mijania zawodnik powinien trzymać się swojego rywala nie bliżej niż 2 metry z tyłu i 2 metry z boku. Gdy kolarz wjedzie w strefę 2x7m ma 15 sekund na minięcie przedniego koła rywala, natomiast gdy minie już przednie koło, to osoba mijana ma 15 sekund na wyjście z pola 2x7m.

 

foto drafting

 

W przypadku osób łamiących przepisy będą egzekwowane kary. Przy pierwszym przewinieniu następuje zatrzymanie zawodnika przez sędziego i napisanie litery „D” na numerze startowym. Przy drugim przewinieniu następuje zatrzymanie zawodnika przez sędziego i napisanie drugiej litery „D” oraz pięciominutowa kara czasowa, która będzie egzekwowana tuż za strefą zmian. Trzecie przewinienie to kolejna litera „D” na numerze startowym i dyskwalifikacja. 

 

Do strefy 2x7m można wjechać unikając kary jeżeli: – wyjeżdżasz lub wjeżdżasz do strefy zmian, – mijasz rywala, lecz nie dłużej niż przez 15 sekund, – rowerzyści zwalniają ze względów bezpieczeństwa, jesteś w trakcie skrętu lub nawrotu przekraczającym kąt 90 stopni. Powyższe kary dotyczą również takich przewinień jak: blokowanie i utrudnianie wymijania, pozostawienie bidonów na trasie, niesportowe zachowanie, pomoc z zewnątrz (dotyczy podawania jedzenia, picia, polewania wodą, naprawy sprzętu).

 

www.irontriathlon.pl

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze