Weekend ostatniej szansy – Hawaje dla Alistaira Brownlee i Sowińskiego?

Ostatnie trzy wyścigi mają do dyspozycji ci, którym nie udało się jeszcze zakwalifikować na tegoroczne mistrzostwa świata na Hawajach. Za kilka dni na linii startu i z myślą o Konie stanie m.in. medalista igrzysk olimpijskich, Alistair Brownlee.

Tylko ten weekend (20-21 sierpnia) pozostał wszystkim triathlonistom niemającym jeszcze zagwarantowanego miejsca na najbardziej kultowej imprezie organizowanej przez markę z kropką nad „m”. Trzy imprezy: IRONMAN Kalmar (Szwecja, 20 sierpnia), IRONMAN Copenhagen (Dania, 21 sierpnia) oraz IRONMAN Mont-Tremblant (Kanada, 21 sierpnia) oferują ostatnie już sloty kwalifikujące na Hawaje.

Mistrzostwa Świata IRONMAN po krótkiej przerwie powracają w tym roku do swojej pierwotnej lokalizacji do Kailua-Kona i odbędą się w dniach 6 i 8 października. Uczestnicy pokonają pełen dystans (3,8-180-42,2 km) i ścigać się będą o tytuły zarówno w kategorii PRO, jak i amatorów.

Jak się okazuje, nie wszyscy zawodnicy mogą trenować spokojnie do wyścigu, który rozpocznie się za niecałe dwa miesiące. Wśród tych, dla których rozbrzmiewa ostatni dzwonek, oferujący ściganie na Hawajach jest m.in. Alistair Brownlee.

Kto zgarnie ostatnie sloty na Hawaje?

W ciągu dwóch sezonów (od końca sierpnia ubiegłego roku) triathloniści mieli szansę zawalczyć o miejsca kwalifikujące na Hawaje podczas 52 wyścigów zlokalizowanych w różnych miejscach na świecie. Zostały już tylko 3 imprezy, gdzie czekać będą wciąż nieuchwytne dla niektórych sloty.

Jednym z tych wyścigów będzie IRONMAN Kalmar u naszych skandynawskich sąsiadów. To właśnie tam wystartuje pochodzący z Wielkiej Brytanii Alistair Brownlee, któremu do tej pory wciąż nie udało się zapewnić sobie miejsca na jedno z najważniejszych triathlonowych wydarzeń w kalendarzu.

Brytyjczyk będzie miał nie lada orzech do zgryzienia, gdyż lista zawodników PRO na zbliżający się wielkimi krokami event jest naprawdę imponująca. Widnieją na niej 72 nazwiska triathlonistów, wśród których zaledwie niewielka część posiada już kwalifikacje na mistrzostwa świata.

Oznacza to, że to właśnie ci, którzy przyjadą z myślą o sloty, będą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla dwukrotnego medalisty igrzysk olimpijskich. Jeśli zapisani zawodnicy faktycznie pojawią się w Kalmar, Brownlee będzie ścigał się m.in. z Clemente Alonso-McKernanem (Hiszpania), Pietrem Heemryckiem (Belgia), Patrikiem Nillsonem (Szwecja), Franzem Loeschke (Niemcy) czy Antonym Costesem (Hiszpania).

Sowiński na liście IRONMAN Kalmar

Wśród profesjonalnym triathlonistów startujących za 3 dni w Szwecji będzie również Miłosz Sowiński. Niedawno przyznał on, że nadszedł jego czas na to, by zawalczyć o udział podczas kultowych Mistrzostw Świata IRONMAN — dlatego też będzie jednym z wielu, którzy pojawią się w ten weekend w Szwecji.

Analizując jednak jego tegoroczne osiągnięcia oraz listę zawodników PRO startujących w Kalmar, należy przyznać, że czeka go znacznie trudniejsze zadanie, niż Alistaira Brownlee. Ponad 70 triathlonistów, w tym multimedalista igrzysk, wicemistrz Europy na długim dystansie sprzed 4 lat czy zawodnicy, którzy mają niejedno podium na pełnym dystansie, stanowić będą poważną konkurencją dla Polaka.

Jeśli chcecie zapoznać się z całą listą startową PRO na IRONMAN Kalmar, kliknijcie tutaj.

Aktualnie na mistrzostwa na Hawajach zakwalifikowanych jest dokładnie 51 zawodników PRO, w tym jeden reprezentant Polski – Robert Wilkowiecki, tegoroczny wicemistrz Europy IRONMAN (Mainova IRONMAN European Championship Frankfurt, 27 czerwca).

ZOBACZ TEŻ: Rekordowa liczba slotów na Hawaje podczas regionalnych mistrzostw IRONMAN!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane