Weekendowe doniesienia ze świata triathlonu

Weekend przyniósł nam wiele sportowych informacji ze świata triathlonu, o których teraz słów kilka. W niedzielę w Szczecinku odbyły się Zawody Nadziei Olimpijskich, w których wystartowali zawodnicy z Polski, Czech i Słowacji (w tym roku zabrakło reprezentantów Węgier, którzy zwykle w zawodach Triathlon Olimpic Hopes biorą udział). Są to zawody międzynarodowe, w których zdobywa się cenne doświadczenie, nie startują co prawda najlepsi zawodnicy, ale dla innych, mniej doświadczonych i młodych zawodników jest to doskonała okazja to startu w międzynarodowym towarzystwie. Smutne jest to, że podczas dekoracji nasza reprezentacja wychodzi w różnych koszulkach, a obok stają zawodnicy innych państw ubrani w narodowe stroje. Wyniki zawodów do pobrania:

 

1. Start Młodzików

2. Juniorzy i Juniorzy Młodsi

3. Juniorki i Juniorki Młodsze

 

Galeria zdjęć z zawodów (Akademia Triathlonu dziękuje panu Sławomirowi Kłuciejaszowi za udostępnienie zdjęć).

 

{gallery}olimpichopes{/gallery}

 

Wczoraj we włoskiej Cremonie odbyły się też kwalifikacje Polek do Akademickich Mistrzostw Świata w Triathlonie. Na dystansie sprinterskim wystartowało ponad 40 zawodniczek – najlepsza z Polek,  Anna Grzesiak uplasowała się na ósmym miejscu osiągając czas 1:03:10. Poniżej wyniki zawodów z zaznaczonymi miejscami Polek.

 

{gallery}cremona{/gallery}

 

Gratulujemy Annie Grzesiak, ale również wielkie gratulacje należą się Robertowi Stępniakowi, który we włoskiej Pescarze, w zawodach HalfIronman wywalczył 4 miejsce w kat. 40-44 lata i uzyskał kwalifikacje na Mistrzostwa Świata 70.3 Ironman w Las Vegas!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze