Weteran o żelaznej kondycji – wywiad z Leszkiem Kubickim

Leszek Kubicki – wszystkim triathlonistom doskonale znany zawodnik, który nie ma sobie równych w swojej kategorii wiekowej, od lat zdobywa pierwsze miejsca na Mistrzostwach Polski. Nie inaczej było w sobotę w Środzie Wielkopolskiej, gdzie pokonał wszystkich rywali w kategorii 55+ (ale i młodszych, co można odczytać w wynikach). Linie mety przekroczył z czasem 2:13:14. Leszek Kubicki ma 59 lat, mieszka we Włocławku, tam też pracuje i trenuje. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w triathlonie. Na zawodach zawsze pojawia się z żoną, która dzielnie go dopinguje. Medal zdobyty podczas tegorocznych Otwartych Mistrzostw Polski Weteranów dedykował właśniej jej, w podziękowaniu za cierpliwość i wyrozumiałość. Leszek Kubicki podkreśla, że wszystkie medale zdobywane ciężką pracą na zawodach, a poprzedzone jeszcze cieższą pracą na treningach, należą się właśnie naszym żonom i partnerkom, którym triathlon zabiera czasami cenny czas, który móglibyśmy spędzić wspólnie. Wywiad, który za chwilę obejrzycie, nie jest rozmową wyłącznie o ostatnich zawodach, a krótką „podróżą” po świecie triathlonu w ogóle. Zapraszamy.

 

 

 

Poniżej galeria kilku zdjęć z Mistrzostw Polski w Górznie rozegranych w 2011 roku. Leszek Kubicki również zajął tam pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na zdjęciach z trasy biegowej i mety.

 

{gallery}Kubicki{/gallery}

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Ja też znam Pana Leszka.Jest on moim trenerem pływania.Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami

  2. Znam osobicie pana Leszka, powiem tak wybitny sportowiec i przemiły kolega. czyli wzór do naśladowania

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze