Wheeler Triathlon Tour MTB Kozienice

Cross triathlon albo Triathlon MTB to świetna odskocznia od popularnego triathlonu szosowego. Wymaga na pewno dużo więcej siły i o wiele więcej zwinności. Dla tych, którzy są spragnieni emocji w tego typu imprezie świetną alternatywą jest Wheeler Triathlon Tour, który już po raz kolejny odbywa się w Kozienicach i Ostrzycach. Program imprezy przewidział starty w aquathlonie dla najmłodszych, dla mniej wytrenowanych triathlon na krótkim dystansie (375m pływanie + 10km jazdy na rowerze + 2,5km biegu) oraz dla bardziej wytrenowanych ten sam dystans pokonany w dwóch okrążeniach. Już na samym początku podczas odprawy technicznej i prezentacji multimedialnej można było wyczuć atmosferę mocnej rywalizacji. 

Kozienice to miasto położone centralnie, które w kolejnej edycji ma przyciągnąć rzesze zawodników z całej Polski. W tej edycji jednakże organizatorzy pragnęli przyciągnąć jak najwięcej mieszkańców Kozienic , aby pokazać jak należy krzewić ten sport w tym rejonie i jak świetnie rozbudowana jest tu infrastruktura do uprawiania pływania, jazdy na rowerze i biegania. W efekcie na liście startowej pojawiło się 80% uczestników z Kozienic i okolic.

 

kozienice3

 

Oprócz zawodników lokalnych na starcie stanęli też uczestnicy z całej Polski min. kadrowicze i multimedaliści mistrzostw Polski w Triathlonie tacy jak bracia Szymanowscy: Przemysław i Dominik czy Tomasz Brembor, który zajmując 2 drugie miejsce niczym Javier Gonzalez podczas zeszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie rozdzielił braci Brownlee na podium.

 

kozienice2   

Wśród pań w starcie głównym pojawiły się takie nazwiska jak Maria Pytel, a także Agnieszka Rudzińska, która mimo złapanej gumy i wymiany dętki mocno powalczyła jeszcze na trasie.

 

pytel

Wheeler Triathlon Tour MTB to imprezy sportowe, które obrały za cel budowę charakterów swoich uczestników. Na zawodach ważniejsze od zwycięstwa jest walka do samego końca przez każdego z zawodników. Dodatkowym atutem Triathlonu jest kreatywne podejście w wyznaczaniu trasy przez organizatorów. W Kozienicach na pływaniu bojki nawigacyjne tworzyły duże łabędzie, dzięki czemu trasa pływacka była dobrze i wyraźnie zaznaczona. Trudna trasa rowerowa wytyczona została wzdłuż jeziora, między wysokimi haszczami dalej kładką nad wodą, lasem, polami, po piachu i momentami asfaltem, gdzie można było nabrać trochę oddechu. Atrakcyjnym odcinkiem trasy rowerowej był przejazd przez stodołę, dzięki uprzejmości mieszkańców Kozienic. Świetną atmosferę zawodów zbudowali licznie zgromadzeni kibice na plaży, na której znajdowała się strefa zmian.
W organizację imprezy zaangażował się zespół z Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji: uczestniczyli aktywnie nie tylko w organizacji zawodów, ale również w samych zawodach. Ich wysiłek został wynagrodzony 3. miejscem na podium, które zajął Dyrektor KCSiR Pan Marcin Zmitrowicz. Swoje wsparcie udowodnił również Sołtys gminy Kozienice, który udostępnił swoje podwórko do wykorzystania na trasę rowerową. 

 

Triathlon jest dyscypliną dla każdego. Udowodniła to drużyna Tak dla Transplantacji Serca, która startując w sztafecie wspólnymi siłami pokonała dystans kozienickiego triathlonu. Dwóch uczestników sztafety to osoby, które dostały szansą na nowe życie i w pełni je wykorzystują. Pokonując razem pływanie, rower i bieg zajęli trzecie w konkurencji sztafet co stanowiło dla nich i całej drużyny ich wspierającej bardzo duże zwycięztwo.

 

kozienice7

Podczas ceremonii wręczenia nagród Burmistrz Kozienic, pani Małgorzata Bebelska potwierdziła kolejną edycję Wheeler Triathlon Tour MTB w Kozienicach na rok 2014.

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane