Więcej slotów na MŚ w Nicei. „Chcemy, aby wystartowały tam najlepsze zawodniczki”

IRONMAN zapowiedział właśnie sporą modyfikację w zakresie kwalifikacji na MŚ w Nicei. Teraz awans (zdobycie slota) możliwe będzie nawet poza wyścigami na pełnym dystansie! Jak tłumaczona jest ta zmiana?

Kwestia slotów na mistrzowskie imprezy IRONMAN wywołuję od jakiegoś czasu zażarte dyskusje – między innymi o poziomie wyścigu. Teraz organizator wyścigów wprowadził nowe zasady możliwości kwalifikacji na MŚ w Nicei. Łącznie będą aż 4 różne sposoby na uzyskanie slota na mistrzostwa świata!

Jak będzie można zakwalifikować się na MŚ IRONMAN w Nicei?

Nie zmienia się oczywiście główna zasada kwalifikacji. Zawodniczki będą mogły zdobyć slota, plasując się w czołówce grupy wiekowej na jednym z 30 wyścigów na pełnym dystansie. Liczba slotów w danej grupie w dalszym ciągu zależała będzie od liczby zawodniczek. Nie zmienia się zasad roll down. W sytuacji, gdy któraś zawodniczka nie przyjmie slota, może przejąć go kolejna w klasyfikacji.

Całkowitą nowością są sloty na zaproszenie. IRONMAN zaproponuje sloty TOP10 zawodniczek w każdej grupie wiekowej z tegorocznych mistrzostw świata na Hawajach. Zawodniczka po otrzymaniu slota będzie musiała go „zweryfikować” (prawdopodobnie dodatkowym startem), ale tutaj nie będzie obowiązywała zasad roll down.

Drugim nowym sposobem na uzyskanie slota na MŚ będzie… dobry występ w zawodach IRONMAN 70.3! IRONMAN będzie oferował mistrzostwa TOP5 zawodniczek w każdej grupie wiekowej na wybranych zawodach na połówce. Tutaj również nie będzie możliwości roll down.

Ostatnim pomysłem IRONMAN są sloty dla najlepszych zawodniczek całorocznych rankingów AG. Bilet na mistrzostwa świata otrzymają tylko najlepsze zawodniczki sezonu, a pełne rankingi mają być dostępne na początku stycznia.

„Chodzi o to, aby uzyskać jak najwyższy poziom”

Jak IRONMAN wyjaśnia zmiany w zasadach kwalifikacji na mistrzowską imprezę w Nicei? Prezes firmy Andrew Messick podkreśla, że chodzi o promowanie kobiecego triathlonu i zaproszenie najlepszych zawodniczek na świecie.

Właśnie byliśmy świadkami ekscytującego, samodzielnego wyścigu kobiet na MŚ IRONMAN. Wiemy, jak ważny jest dla rozwoju sportu taki emocjonujący wyścig kobiet. Chcemy, a w przyszłym roku w Nicei na starcie stanęły najlepsze i najbardziej zasłużone sportsmenki – powiedział Messick.

Prezes IRONMAN dodał, że dodatkowe drogi kwalifikacji mają promować wyjątkowe umiejętności i poświęcenie w drodze do prestiżowej imprezy.

To właśnie pokazały tegoroczne mistrzostwa świata. Ekscytuje nas możliwość udostępnienia dodatkowych dróg kwalifikacji, aby tym samym przyciągnąć więcej zawodniczek na przyszłoroczne mistrzostwa świata kobiet w Nicei – dodał.

Wszystkie informacje o liczbie slotów w poszczególnych wyścigach oraz lokacjach, gdzie dostępne będą sloty na zaproszenie, znajdziesz na tej dedykowanej stronie.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,453ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze