Wiek uczestników przeliczany na sekundy. Enea Junior Poznań Triathlon 

Dinozaury na trasie, wyścig w brodziku i wiek uczestników przeliczony na czas. Dlaczego Enea Junior Poznań Triathlon zostało „najbardziej uśmiechniętą imprezą roku 2024”?

ZOBACZ TEŻ: Cadex Tri okiem bike fittera

Tegoroczna edycja Enea Junior Poznań Triathlon odbyła się 22 czerwca. Na listach startowych w rywalizacji dzieci i sztafet rodzinnych znalazło się blisko 800 dzieci i dorosłych, co stanowi rekord frekwencji imprezy. A jak się okazuje, do dobrej zabawy czasami potrzebny jest tylko brodzik i zabawkowy samochodzik…

Samochodzikowy etap kolarski

Pierwsza „kategoria wiekowa” imprezy w Poznaniu Junior 1 obejmowała dzieci w wieku od 1-2 lat. Najmłodsi aquathloniści i triathloniści musieli ukończyć brodzikowy etap pływacki. Podczas drugiej części wyścigu uczestnicy mogli pochwalić się sprzętem, który zawstydziłby niejednego profesjonalnego triathlonistę. Na trasę wyjechały samochodziki i aerodynamiczne rowery bez pedałów, a zawodnicy byli wyposażeni w budzące grozę wśród rywali dinozaurowe kaski. 

Każda kolejna kategoria (łącznie wydzielono siedem grup wiekowych) została dostosowana do umiejętności zawodników. Dzięki temu dzieci w wieku od 1 do 15 lat miały szansę spróbować swoich sił w triathlonie i aquathlonie, ciesząc się przy tym wsparciem licznych wolontariuszy oraz gorącym dopingiem kibiców.

Dla bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia zawodów uczestnicy mieli do dyspozycji trzy strefy zmian i byli podzieleni na fale startowe 6-8 osób. Warto nadmienić, że podczas całych zmagań było blisko 100 fal startowych! – podkreślają organizatorzy. 

Źródło: Enea Junior Poznań Triathlon

„Dobrze jest mieć niezwykle szybkiego 90-letniego dziadka „

W ramach zawodów odbył się również Family Poznań Aquathlon, czyli wyścig sztafet rodzinnych. Dla urozmaicenia rywalizacji organizatorzy wprowadzili specjalny regulamin. Emocje trwały nie tylko podczas startu, lecz także podczas przeliczania rezultatu końcowego 

Zespoły dwuosobowe składały się z dziecka i dorosłego członka rodziny. Rodziny same decydowały kto biegnie, a kto płynie. Wiek uczestników przeliczany był na sekundy –  młodszego uczestnika dodawany do czasu końcowego, a dorosłego odejmowany. 

Jak żartobliwie komentowali prowadzący imprezę: dobrze jest mieć niezwykle szybkiego 90-letniego dziadka oraz wysportowanego niemowlaka. 

Źródło: Enea Junior Poznań Triathlon

„Najbardziej uśmiechnięta impreza roku 2024”

Jak podkreślają organizatorzy: „Enea Junior Poznań Triathlon to nie tylko zawody sportowe, ale przede wszystkim święto aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i rodzinnej integracji”. Nieoficjalnie natomiast zawody w stolicy Wielkopolski określone zostały: „Najbardziej uśmiechniętą imprezą roku 2024”. 

Zadowolenie uczestników widać nie tylko na zdjęciach, lecz również w komentarzach po zakończonej imprezie. 

Fantastyczna impreza! Wspaniała organizacja! Cudowne, serdeczne, miłe, uśmiechnięte i pomocne osoby! Świetna oprawa muzyczna! Moc atrakcji i super atmosfera – uczestnicy wyliczają zalety. 

Enea Junior Poznań Triathlon w ujęciu kamery

Mimo że Enea Junior Poznań Triathlon 2024 zakończyło się zaledwie kilka dni temu, to organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję, która: „z pewnością dostarczy jeszcze więcej emocji i niezapomnianych przeżyć”. Podsumowanie tegorocznej imprezy w Poznaniu znajdziecie w specjalnym filmiku. 

Triathlonowa przyszłość

Mimo że sport stanowił główną atrakcję imprezy w Poznaniu na terenie zawodów przygotowano również inne zabawy w tym specjalną strefę aktywności z różnorodnymi atrakcjami dla rodzin, podzielonymi na 3 moduły: moduł nauka – z eksperymentami i warsztatami naukowymi, moduł zabawa – gry planszowe, skimboard, fotobudka, malowanie twarzy oraz moduł bezpieczeństwo – nauka udzielania pierwszej pomocy.

Partnerem wydarzenia był również Polski Związek Triathlonu, w którego strefie mali sportowcy mogli spróbować triathlonu na specjalnych ergometrach pływackich i trenażerach rowerowych, kończąc zmagania biegiem po wyznaczonej pętli.

Kto wie, może wśród uczestników znalazł się przyszły reprezentant kadry narodowej? Dinozaurowy kask na zawodach pucharu świata z pewnością zrobiłby furorę…

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane