Ostatni etap Garmin Iron Triathlon 2020 odbędzie się 29 sierpnia w Gminie Nieporęt. Tegoroczny rekord frekwencji w tej miejscowości udowodnił, że ta lokalizacja jest idealna do stworzenia wielkiego, triathlonowego widowiska! Zapisy na GIT Nieporęt 2020 prowadzone są przez oficjalną stronę cyklu: www.irontriathlon.pl.
 
TRASA DO BICIA REKORDÓW!
Wszystkie trasy w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon są różnorodne, ale również poprowadzone tak, żeby zawodnicy mieli okazję się ścigać i bić własne rekordy. Ślesin Elbląg, Nieporęt to główne trasy stworzone do łamania życiówek. W tym roku w Nieporęcie padł również oficjalny rekord Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/2 IM! Ustanowił go Robert Wilkowiecki – Mistrz Polski na tym dystansie, który zwyciężył w Garmin Iron Triathlon Nieporęt, meldując się na mecie z czasem – 03:49:31! Bardzo szybka trasa w Nieporęcie pozwoliła wielu zawodnikom na poprawienie własnych rezultatów na każdym z dystansów. W sezonie 2020 triathloniści kolejny raz rozpoczną wyścig w Jeziorze Zegrzyńskim. Następnie pojadą szybką trasą kolarską w kierunku miejscowości Radzymin. Na zakończenie czeka ich bieg alejkami i ścieżkami wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego i w okolicy CKR Promenada.

RYWALIZACJA NA TRZECH DYSTANSACH
W 2020 roku w Nieporęcie zawodnicy ponownie będą mogli rywalizować na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, 1/4 IM, czyli najbardziej popularnej, klasycznej „ćwiartce” (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz najkrótszej, idealnej dla debiutantów 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). W ramach finałowych zawodów cyklu, oprócz startów indywidualnych, zawodnicy ponownie będą mieli okazję wziąć udział w Triathlonowym Ekidenie, czyli wyścigach sztafet, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Tradycyjnie rywalizować będą także najmłodsi, podczas zawodów biegowych Garmin Kids: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).
 
OSTATECZNE ROZSTRZYGNIĘCIE
Podczas wielkiego finału w Nieporęcie poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach oraz najlepszych zawodników w ramach „Battle of the sexes”, czyli jedynej takiej bitwy płci (połączonej klasyfikacji kobiet i mężczyzn) prowadzonej tylko na dystansie 1/4 IM. W bitwie płci liczy się łączny (tzw. Ironman na raty) czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszego mężczyzny i łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszej kobiety, który będzie porównany z wynikami Mistrzów Świata z Hawajów z 2019 roku. Zawodnicy, którzy będą najbliżej czasu najlepszego mężczyzny i najlepszej kobiety w ramach Mistrzostw Świata Ironman Kona zwyciężą w klasyfikacji „Battle of the sexes”. W ten sposób kolejny raz wyłonimy najlepszego zawodnika lub zawodniczkę całego cyklu i będzie można wirtualnie porównać czasy z najlepszymi zawodnikami na świecie. W Nieporęcie spotkają się i zostaną udekorowani finisherzy cyklu, czyli zawodnicy, którzy ukończą przynajmniej cztery etapy zmagań w sezonie 2020.
 
KTÓRY PAKIET WYBIERASZ?
Nowością w ramach zapisów na zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon 2020 jest możliwość wyboru jednego z trzech rodzajów pakietów startowych. Pakiety różnią się zakresem świadczeń, zawartością oraz ceną. Do wyboru są pakiety: Basic, Standard i Premium. Pakiet Basic to podstawowy pakiet zawierający dużą ilość świadczeń. W drugim pakiecie – Standard, oprócz podstawowych świadczeń znajdą się dodatkowo: unikatowy kubek zawodów Garmin Iron Triathlon z danej lokalizacji oraz dedykowana wybranemu etapowi okolicznościowa koszulka.Zawodnicy, którzy zapiszą się na zawody w Nieporęcie w pierwszym progu opłat, tj. opłacą wpisowe do 31 października i ewentualnie zrezygnują ze startu do końca grudnia 2019, w razie rezygnacji otrzymają 100% zwrotu opłaty startowej bez podania przyczyny. Tym samym można zapewnić sobie miejsce na liście startowej bez żadnego ryzyka!

ZAPISY!
Zapisy na przyszłoroczny, wielki finał cyklu Garmin Iron Triathlon w Nieporęcie trwają na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty.