Inauguracja cyklu Garmin Iron Triathlon 2020 w Płocku!

Inauguracja największego i najstarszego cyklu w Polsce w przyszłym sezonie ponownie odbędzie się w Płocku w terminie 17 maja 2020. 

„Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom zawodników w ramach przyszłorocznej edycji Garmin Iron Triathlon postanowiliśmy zmienić schemat rejestracji na poszczególne zawody wchodzące w skład cyklu. Wzorując się na największych i najbardziej prestiżowych imprezach na świecie jak np. seria Ironman, będziemy otwierać zapisy na każdy etap w sezonie 2020, po zakończeniu zmagań w tegorocznych zawodach Garmin Iron Triathlon w tej lokalizacji. Takie rozwiązanie sprawi, że wszyscy chcący wystartować np. w Płocku będą mogli podjąć decyzję o starcie już teraz i zapewnić sobie miejsce na liście startowej” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Już po raz trzeci z rzędu w dawnej stolicy Mazowsza zawodnicy rozpoczną zmagania w ramach cyklu. Zawody w Płocku od chwili ich wprowadzenia cieszą się niesłabnącą popularnością, co odzwierciedla co roku frekwencja na listach startowych. Kolejne otwarcie Garmin Iron Triathlon planowane na połowę maja 2020 zapowiada się niezwykle interesująco.

JEDYNY TAKI TRIATHLON!

Zawody w Płocku szturmem wdarły się na triathlonową mapę Polski. Organizowany od 2017 roku wyścig to przede wszystkim ciekawa trasa, której walory doceniają triathloniści, którzy zdecydowali się na start w tej lokalizacji. Etap pływacki rozgrywany w położonym na Wisłą Zalewie Sobótka. Określany już mianem legendarnego, blisko kilometrowy dobieg do strefy zmian, poprowadzony skarpą na Wzgórze Tumskie (przewyższenia +50m/-50 m). Strefa zmian usytuowana w centralnej części Starego Rynku. Urozmaicona trasa kolarska, pełna charakterystycznych fragmentów, poprowadzona wzdłuż biegu Wisły. I na zakończenie widowiskowy etap biegowy wytyczony przez okolice Rynku, centrum miasta i malowniczą promenadą, z której rozciąga się widok na Wisłę. Dzięki poprowadzeniu trasy przez ścisłe centrum Płocka, zawodnicy mają stale bezpośredni kontakt z tłumami kibiców.

DYSTANSE DLA KAŻDEGO

Zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon charakteryzuje zacięta sportowa rywalizacja. To również dystanse, wśród których każdy znajdzie odpowiedni dla siebie, co sprawia, że na jednej linii startu stają profesjonaliści, amatorzy i zawodnicy debiutujący w tej dyscyplinie. Kolejny raz w ramach zawodów z cyklu Garmin Iron Triathlon w Płocku zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 1/2 IM: 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu, popularna „ćwiartka” – 1/4 IM (0,95-45-10,55) oraz najkrótszy dystans, czyli najlepsza dla debiutantów 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). Na wszystkich dystansach będzie można wystartować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Garmin Iron Triathlon to oprócz rywalizacji dorosłych, również cieszące się ogromną popularnością zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

PAKIETY STARTOWE 2020 – MASZ WYBÓR

Nowością w cyklu Garmin Iron Triathlon 2020 będzie możliwość zakupu Pakietu Startowego, w aż trzech wersjach! Pakiety różnić się będą zakresem świadczeń, zawartością oraz ceną, zgodnie z tym do wyboru będą Pakiety: Basic, Standard i Premium. Pakiet Basic to podstawowy pakiet zawierający dużą ilość świadczeń. W drugim pakiecie – Standard, oprócz podstawowych świadczeń znajdą się dodatkowo: unikatowy kubek zawodów Garmin Iron Triathlon z danej lokalizacji oraz dedykowana wybranemu etapowi okolicznościowa koszulka. Do trzeciej wersji, czyli do pakietu Premium dołączone będą aż trzy przygotowane specjalnie na tę okazję okolicznościowe gadżety: kubek, bawełniana koszulka okolicznościowa oraz wysokiej jakości szybkoschnący ręcznik. Więcej szczegółów na stronie: https://irontriathlon.pl/triathlon-plock/oplaty/

PŁOCK – ŚWIETNA LOKALIZACJA

Płock to bez wątpienia bardzo urokliwe miasto, położone na skarpie, na prawym brzegu Wisły, gdzie nadwiślańska panorama miasta zachwyca turystów. To również doskonała infrastruktura i możliwość komfortowego uprawiania różnorodnych dyscyplin sportu. W Płocku warto spędzić kilka dni, podczas których można skorzystać z bogatej oferty turystycznej. Dodatkowo to co wyróżnia Płock wśród miast na triathlonowej mapie naszego kraju to przede wszystkim doskonała lokalizacja, sprawnie i szybko można się tu dostać z dowolnego miejsca w Polsce.

Odległość Płocka od największych miast:
Warszawa 107 km (przez S7 i drogę krajową nr 62)
Łódź 121 km (przez A1 i drogę krajową nr 60)
Poznań 227 km (przez A2 i drogę krajową nr 92)
Bydgoszcz 155 km (przed drogi krajowe nr 10 i 62)
Gdańsk 269 km (przez A1 i drogę krajową nr 62)

ZAPISY

Zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły: na oficjalnej stronie www.irontriathlon.ploraz na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze