Wielki finał Garmin Iron Triathlon 2019 w najbliższą sobotę – 31 sierpnia w Nieporęcie!

Dobiega końca rywalizacja w ramach tegorocznej, ósmej edycji największego i najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce – Garmin Iron Triathlon. Przed zawodnikami pozostała już tylko jedna impreza, czyli wielki finał, który odbędzie się już w tę sobotę w Nieporęcie pod Warszawą. Poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnych na wszystkich dystansach oraz kolejnego, szczęśliwego posiadacza SUV-a Peugeot 2008 – ufundowanego przez Partnera Strategicznego cyklu!

W tym roku cykl Garmin Iron Triathlon bije rekordy, odbywa się już ósmy raz, a w tegorocznej odsłonie zaplanowano aż 9 etapów rywalizacji. Do tej pory do udziału w zawodach zgłosiło się blisko 6 tysięcy zawodników, którzy dotąd rywalizowali w ośmiu miejscowościach:  Płocku (26.05.), Ślesinie (09.06.), Augustowie (16.06.), Stężycy (29.06.), Gołdapi (14.07.), Elblągu (28.07.), Chodzieży (04.08.) i Brodnicy (25.08.).  Po raz pierwszy w historii cyklu, podczas każdego etapu (zw. Ślesina), triathloniści mieli do wyboru aż trzy dystanse: 1/2 IM (1,9 km pływania – 90 km jazdy na rowerze – 21,1 km biegu), 1/4 IM, czyli popularną „ćwiartkę” – 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu oraz 1/8 IM, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu.

Finał cyklu GIT 2019

Finał Garmin Iron Triathlon odbędzie się na terenie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Promenada. W znakomitej scenerii Jeziora Zegrzyńskiego zmagać się będą najlepsi polscy zawodnicy, wśród których nie mogło zabraknąć Łukasz Kalaszczyńskiego – lidera klasyfikacji generalnej cyklu na dystansie 1/4 IM, któremu może zagrozić Tomasz Marcinek, który spektakularnie wdarł się do rywalizacji od etapu w Elblągu! Na zawodach w Augustowie można będzie obserwować również pozostałych zawodników z polskiej czołówki, między innymi: Roberta Wilkowieckiego, Tomasza Szalę czy Krzysztofa Augustyniaka, co gwarantuje wielkie sportowe emocje. Obok doświadczonych triathlonistów na starcie zawodów zobaczymy tradycyjnie debiutantów oraz amatorów tej dyscypliny. Zawodnicy rozpoczną swój wyścig w Jeziorze Zegrzyńskim. Następnie pojadą szybką trasą kolarską w kierunku miejscowości Radzymin. Na zakończenie czeka ich bieg urokliwymi alejkami i ścieżkami wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego i w okolicy CKR Promenada.

Finał cyklu GIT 2019

Miejscowość Nieporęt, która będzie gospodarzem wielkiego finału, w tym sezonie zagościła na mapie cyklu. Podczas imprezy poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach oraz najlepszych zawodników w ramach „Battle of the sexes”, czyli bitwy płci (połączonej klasyfikacji kobiet i mężczyzn) prowadzonej tylko na dystansie 1/4 IM. W bitwie płci liczy się łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszego mężczyzny i łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszej kobiety, który będzie porównany z wynikami Mistrzów Świata z Hawajów z 2018 roku. Który z zawodników będzie bliżej czasu Patricka Lange (7:52:39) i która z zawodniczek będzie bliżej czasu Danieli Ryf (8:26:18) lub kto pokona ten czas z większą przewagą zwycięży w klasyfikacji „Battle of the sexes”. W ten sposób wyłoni się najlepszy zawodnik lub zawodniczka całego cyklu i będzie można wirtualnie porównać czasy z najlepszymi zawodnikami na świecie. Klasyfikacja „Battle of the sexes” będzie prowadzona wyłącznie na dystansie 1/4 IM.

Podczas wielkiego finału spotkają się i zostaną udekorowani wszyscy finisherzy Garmin Iron Triathlon 2019, czyli triathloniści, którzy ukończyli przynajmniej cztery etapy cyklu na dystansach 1/2 IM, 1/4 IM i 1/8 IM. Zgodnie z tradycją cyklu trójka z nich weźmie udział w widowiskowym konkursie pn. „Kto pierwszy, ten lepszy”, którego zwycięzca wyjedzie z Nieporętu nowoczesnym SUV-em Peugeot 2008.

Finał cyklu GIT 2019

Finał cyklu to nie tylko sportowe emocje, ale też specjalne atrakcje, dlatego też, wszyscy zawodnicy, którzy przybędą do Nieporętu na finał Garmin Iron Triathlon 2019 powinni przygotować się świętowanie! Po sobotnich zawodach, oprócz podsumowań na zawodników czeka After Party przy muzyce, które odbędzie się w okolicy Beach Baru nad Zegrzem. Zapraszamy zaraz po dekoracji wszystkich chętnych zawodników wraz z osobami towarzyszącymi! Będzie to doskonała okazja do integracji oraz wspólnego podsumowania sezonu.

Informujemy, że ze względu na osiągnięcie limitu zgłoszeń uczestników, zamknęliśmy zapisy na wszystkie dystanse wielkiego finału cyklu Garmin Iron Triathlon, który odbędzie się 31 sierpnia w Nieporęcie! Uprzejmie informujemy, że osoby zgłoszone na zawody GIT Nieporęt, które nie wniosły jeszcze opłaty za zawody zostaną usunięte z listy startowej. Wpłaty za udział w Garmin Iron Triathlon Nieporęt 2019, które dotrą do nas dzisiaj i w kolejnych dniach będą zwracane. Informujemy również, że uruchomiliśmy zapisy na LISTĘ REZERWOWĄ. Zawodnicy zgłoszeni na „rezerwę” będą mogli zostać przeniesieni na główną listę startową (decyduje kolejność zgłoszeń) w momencie, gdy zwolni się na niej miejsce. Osoby z „rezerwy” powinny wnieść opłatę startową dopiero po otrzymaniu takiej informacji od organizatora.

Do zobaczenia w Nieporęcie!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane