Wielki finał Elemental Tri Series już w niedzielę w Białymstoku!

Cykl Elemental Tri Series 2015 zbliża się ku końcowi, a jego wielki finał zostanie rozegrany już w niedzielę 23 sierpnia w Białymstoku. Na liście startowej zgłoszonych jest już 400 uczestników, a największe emocje z pewnością czekają na nas podczas startu głównego na dystansie sprinterskim, na którym wystartują czołowi polscy i zagraniczni zawodnicy!

 

Prowadzący po dwóch etapach cyklu Ukrainiec Sergiej Kurochkin nie zamierza łatwo oddać zwycięstwa w klasyfikacji generalnej plasującemu się zaledwie 15 sekund za nim Mateuszowi Kaźmierczakowi, który jest reprezentantem kraju w serii Mistrzostw Świata i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów. Pozycja Mateusza nie jest również stabilna, ponieważ świetnie pływający Tomasz Brembor (II wicemistrz Polski i III zawodnik w Elemental Tri Series Olsztyn oraz Strawczyn), który traci 1:04 do Kaźmierczaka z pewnością będzie liczył na „ustawienie” tego wyścig już na odcinku pływackim, a następnie na współpracę z zawodnikiem z Ukrainy podczas etapu kolarskiego. Swoją wysoką dyspozycję potwierdził 3 tygodnie temu w Strawczynie, gdzie na odcinku 750m przypłynął z przewagą 46 sekund nad Mateuszem.

 

Zobacz jak było w Strawczynie:

http://youtu.be/YuwGvijRuKk 

 

W rywalizacji pań pewnie po zwycięstwo w „generalce” zmierza Paulina Kotfica – aktualna Mistrzyni Polski i Reprezentantka Polski na Igrzyskach Europejskich w Baku, która wygrała pierwsze dwa etapy w Olsztynie i Strawczynie. Niezwykle ciekawie zapowiada się walka o 2 miejsce, które aktualnie należy do Agnieszki Cieślak – II zawodniczka w Elemental Tri Series Olsztyn i Strawczyn. Agnieszka traci minutę i 9 sekund do Pauliny, ale tuż za nią z zaledwie 4 sekundową stratą jest Małgorzata Szczerbińska – zwyciężczyni cyklu Garmin Iron Triathlon 2014. Obie Panie zapowiadają walkę do ostatnich metrów.

 

W cyklu Elemental Tri Series do klasyfikacji generalnej liczą się łączne czasy z trzech najlepszych startów na dystansie sprinterskim z draftingiem lub 3 najlepsze zawody na dystansie olimpijskim w formule non-drafting. Śladem największych zawodów na świecie rozgrywanych corocznie w Hamburgu głównym dystansem w cyklu jest dystans sprinterski, w którym to zawodnicy walczą nie tylko o zwycięstwo, ale i o nagrody finansowe. Na dystansie olimpijskim startują głównie amatorzy tzw. zawodnicy z grup wiekowych chcący zmierzyć się z tym dystansem i formułą non-drafting.

 

ets2015 elemental_tri_series_bialystok_www

 

Uczestnicy wyścigów sprinterskich, zarówno kobiety jak i mężczyźni walczą w każdej edycji Elemental Tri Series o nagrody finansowe:
-1500 złotych za pierwsze miejsce
-1000 złotych za drugie miejsce
-700 złotych za trzecie miejsce

Dodatkowo została ustanowiona premia za klasyfikację generalną cyklu na dystansie sprinterskim, gdzie zawodniczki i zawodnicy otrzymają nagrody w wysokości:
– 3000 złotych za pierwsze miejsce
– 1500 złotych za drugie miejsce
– 1000 złotych za trzecie miejsce

Jeśli jeszcze nie ma Cię na liście startowej na Elemental Tri Series Białystok, to przypominamy, że wciąż można się na nią zapisać. Wystarczy wejść na stronę www.triathlonseries.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze