Wielki finał Garmin Iron Triathlon już w niedzielę w Elblągu!

Przed zawodnikami startującymi w Garmin Iron Triathlon, najstarszym cyklu triathlonowym w Polsce, pozostała już tylko jedna edycja, która odbędzie się w niedzielę 17 lipca w Elblągu. To tu będzie miał miejsce wielki finał, podczas którego poznamy zwycięzcę klasyfikacji generalnej, i w którym do wygrania będzie samochód osobowy marki Peugeot!

 

Jak co roku, do klasyfikacji generalnej cyklu liczą się 4 najlepsze starty na dystansie 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu) lub 4 najlepsze zawody na dystansie 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). Zawodnicy mogli rywalizować w Piasecznie, w Ślesinie k. Konina, w Radkowie w Górach Stołowych, w Stężycy na Kaszubach i już 17 lipca triathloniści zmierzą się na przepięknych trasach w Elblągu. Etap górski, który miał miejsce w Radkowie, był obowiązkowy. Jeśli ktoś jednak nie mógł wystartować w Radkowie, ale ukończy 4 pozostałe imprezy z cyklu, to także zostanie sklasyfikowany w „generalce”. Do ogólnego czasu „Ironmana na raty” takiej osoby zostanie doliczone 5% za nieobecność w tej najcięższej „ćwiartce” w Polsce. Główną klasyfikacją generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8IM będzie tzw. „Battle of the sexes” czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn).

 

git2016 5

 

Do niedzielnej rywalizacji zgłosiło się już prawie 650 zawodników i zawodniczek. Swoją obecność potwierdził Łukasz Kalaszczyński, który jest faworytem tegorocznego cyklu i ma już na swoim koncie 3 zwycięstwa w tym sezonie. W Elblągu nie zabraknie również Tomasza Szali czy Filipa Przymusińskiego – zawodników, którzy toczą zacięty bój o miejsce na podium w „generalce”. Ponadto wystartuje Marcin Ławicki – zwycięzca całego cyklu GIT w 2015 roku oraz Krzysztof Augustyniak – najlepszy w tej serii w sezonie 2013. Obecność tych triathlonistów gwarantuje wysoki poziom rywalizacji oraz duże emocje. Na starcie elbląskiego triathlonu zabraknie jedynie Mikołaja Lufta, aktualnego Mistrza Polski, który w roku 2014 triumfował w klasyfikacji generalnej cyklu Garmin Iron Triathlon. Do Elbląga przyjedzie także Krzysztof Wieszczek, aktor, który zadebiutował w triathlonie podczas tegorocznych zawodów Garmin Iron Triathlon Piaseczno.

 

maratomaniapiaseczo-00139

 

„Aktualnie szlifuję formę na obozie w Szklarskiej Porębie do Mistrzostw Europy na dystansie długim, dlatego też nie pojawię się w Elblągu. Bardzo żałuję, bo w jednym miejscu mogliby zmierzyć się wszyscy zwycięzcy cyklu od początku jego istnienia. Na pewno będę obserwował całą rywalizację na waszym profilu facebookowym.” – powiedział Mikołaj Luft. „Na linii startu pojawi się cała śmietanka polskiego triathlonu w konwencji no-drafting i będzie to jedna z najsilniej obsadzonych ćwiartek w historii„ – dodaje Luft.

 

Triathloniści wystartują w rzece Elbląg, następnie zmierzą się z szybką i widowiskową trasą kolarską, by ukończyć zawody biegiem, którego trasa poprowadzona będzie między innymi przez ścisłe centrum Starego Miasta w Elblągu.

 

git2016 1

 

„Elbląg, który debiutuje zarówno w cyklu Garmin Iron Triathlon, jak i na polskiej mapie imprez triathlonowych, ma doskonałe warunku do uprawiania tej dyscypliny sportu. Lokalizacja strefy zmian nad samą rzeką Elbląg przy Bulwarze Zygmunta Augusta, położenie centrum zawodów wraz z expo oraz wytyczenie trasy biegowej ulicami Starego Miasta i mety u stóp katedry św. Mikołaja powoduje, że będą to wyjątkowo widowiskowe i atrakcyjne zawody” – powiedział Marcin Florek, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

 

Zawodnicy, którzy ukończą minimum 4 imprezy z cyklu Garmin Iron Triathlon i stawią się na finale w Elblągu, będą mogli wziąć udział w rywalizacji „Kto pierwszy, ten lepszy”, w której główną nagrodą będzie samochód osobowy ufundowany przez sponsora strategicznego cyklu Peugeot Polska. Będzie to nowy SUV Peugeot 2008.

 

„Nie zapominamy o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy zawody biegowe Garmin Kids, w których wystartować mogą nawet maluchy.” – dodaje Florek.

Dzieci i młodzież ścigać się będą na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Po zawodach uczestnicy Garmin Kids i kibice będą mogli skorzystać z darmowej strefy rodzinnej firmy Beko, w której znajdować się będzie m.in. dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami i darmowy popcorn.

 

git2016 2

 

Cały czas można zapisywać się na Garmin Iron Triathlon Elbląg, zarówno na triathlon, jak i na zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids. Aby zarejestrować się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,531FaniLubię
983ObserwującyObserwuj
287SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X