Wielki finał Garmin Iron Triathlon wyjątkowo w sobotę – 25 sierpnia w Augustowie!

Dobiega końca rywalizacja w ramach tegorocznej edycji największego i najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce – Garmin Iron Triathlon. Przed zawodnikami pozostała już tylko jedna impreza, czyli wielki finał, który odbędzie się trochę niestandardowo, bo w najbliższą sobotę (25 sierpnia) w Augustowie. Poznamy zwycięzcę klasyfikacji generalnej oraz nowego, szczęśliwego posiadacza auta Peugeot 3008 – ufundowanego przez Partnera Strategicznego cyklu!

Finał GIT

W tym roku cykl Garmin Iron Triathlon odbywa się już po raz siódmy. Ponad 4000 zawodników rywalizowało do tej pory w sześciu miejscowościach: Płocku (20.05.), Ślesinie (03.06.), Elblągu (17.06.), Stężycy (01.07.), Piasecznie (14-15.07.) i Gołdapi (12.08.).

Podczas każdego etapu zawodów triathloniści mają do wyboru dwa dystanse: 1/4 IM, czyli popularną „ćwiartkę” – 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu oraz 1/8 IM, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu. W ramach tegorocznej edycji cyklu w wybranych lokalizacjach: Płocku, Elblągu i Gołdapi, zawodnicy mogli również wystartować na dystansie 1/2 IM (1,9 km – 90 km – 21,1 km), która była nowością w cyklu.

Podczas zbliżającego się wielkiego finału w Augustowie poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach oraz najlepszych zawodników w ramach „Battle of the sexes”, czyli bitwy płci (połączonej klasyfikacji kobiet i mężczyzn) prowadzonej tylko na dystansie 1/4 IM. W bitwie płci liczy się łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszego mężczyzny i łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszej kobiety, który będzie porównany z wynikami Mistrzów Świata z Hawajów z 2017 roku. Który z zawodników będzie bliżej czasu Patricka Lange (8:01:40) i która z zawodniczek będzie bliżej czasu Danieli Ryf (8:50:47) lub kto pokona ten czas z większą przewagą zwycięży w klasyfikacji „Battle of the sexes”. W ten sposób wyłoni się najlepszy zawodnik lub zawodniczka całego cyklu i będzie można wirtualnie porównać czasy z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Finał GIT

Cykl Garmin Iron Triathlon zagości w Augustowie po raz pierwszy, a do finałowej rywalizacji do tej pory zgłosiło się ponad 500 zawodników i zawodniczek. W znakomitej scenerii Jeziora Necko zmagać się będą czołowi polscy zawodnicy, wśród których nie mogło zabraknąć Tomasza Brembora – lidera klasyfikacji generalnej cyklu na dystansie 1/4 IM, który wydaje się być głównym pretendentem do zwycięstwa. Na zawodach w Augustowie można będzie obserwować również innych zawodników z polskiej czołówki, między innymi: Macieja Bodnara i Łukasza Kalaszczyńskiego – zwycięzcy cyklu z 2016 r., co gwarantuje wielkie sportowe emocje. Obok doświadczonych triathlonistów na starcie zawodów zobaczymy tradycyjnie debiutantów oraz amatorów tej dyscypliny.

Zawodnicy rozpoczną swój wyścig w Jeziorze Necko. Następnie triathloniści pojadą szybką, szeroką trasą rowerową w kierunku miejscowości Szczerba. Na zakończenie czeka ich bieg urokliwymi alejkami i ścieżkami wzdłuż Jeziora Necko.

„Augustów debiutuje w tym roku jako miasto-organizator zawodów z cyklu Garmin Iron Triathlon. Są tu doskonałe warunki do uprawiania triathlonu, a malowniczość trasy będzie dodatkowym atutem imprezy. Finał w Augustowie z pewnością będzie widowiskowy dla kibiców, ponieważ strefa zmian usytuowana będzie w okolicach Plaży Miejskiej nad Jeziorem Necko, podobnie jak centrum zawodów wraz ze strefą EXPO. Również tym razem nie zapomnimy o najmłodszych, którzy rywalizować będą tradycyjnie podczas zawodów Garmin Kids. Dzieci będą mogły odwiedzić strefę aktywności Garmin Kids oraz rodzinną strefę Beko w ramach akcji Jedz jak Mistrz. Mamy nadzieję, że mnogość atrakcji sprawi, że w centrum zawodów pojawią się tłumy mieszkańców miasta oraz turystów”– powiedział Marcin Florek, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Podczas wielkiego finału spotkają się i zostaną udekorowani wszyscy finisherzy Garmin Iron Triathlon 2018, czyli triathloniści, którzy ukończyli przynajmniej cztery etapy cyklu na dowolnym dystansie. Wzorem ubiegłych lat trójka z nich weźmie udział w widowiskowym konkursie pn. „Kto pierwszy, ten lepszy”, którego zwycięzca wyjedzie z Augustowa nowoczesnym SUV-em Peugeot 3008.

Finał cyklu to nie tylko sportowe emocje, ale też specjalne atrakcje, dlatego też, wszyscy zawodnicy, którzy przybędą do Augustowa na finał Garmin Iron Triathlon 2018 powinni przygotować się świętowanie! Po sobotnich zawodach, oprócz podsumowań na zawodników czekają wydarzenia, które odbędą się w pobliżu centrum zawodów! Zaraz po dekoracji wszyscy chętni zawodnicy będą mogli wziąć udział w ponad godzinnym rejsie statkiem po malowniczym Jeziorze Necko. Będzie to doskonała okazja do integracji oraz podsumowań sezonu w pięknych okolicznościach przyrody.Zaraz po rejsie, o godz. 20:00 w ramach Balladowych Nocek nad Neckiem rozpocznie się koncert kultowego zespołu Raz Dwa Trzy. Wstęp jest wolny, a przy dźwiękach dobrej muzyki będzie można bawić się w Amfiteatrze nad Jeziorem Necko!

Informujemy, że wciąż można zapisać się na finał Garmin Iron Triathlon Augustów, zarówno na triathlon, jak i na zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids. Aby zarejestrować się na imprezę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl

Do zobaczenia w Augustowie!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze