Wielkie mistrzostwa w wiązaniu butów na czas? To jedna z atrakcji półmaratonu w Poznaniu 

Każdy z zawodników startujących w zbliżającym się 16. PKO Poznań Półmaraton z pewnością będzie chciał poprawić swoją życiówkę. O najlepszy czas rywalizować  będzie można również w Wielkich Mistrzostwach Wiązania Butów. Na czym polega akcja? 

ZOBACZ TEŻ: Prezerwatywy dla sportowców na igrzyskach olimpijskich. Ta praktyka sięga XX wieku

14 kwietnia w stolicy Wielkopolski odbędzie się jedna z najbardziej popularnych imprez biegowych w kraju – 16. PKO Poznań Półmaraton. Jak co roku w strefie expo zawodnicy będą mogli odwiedzić stanowiska różnych sportowych marek. W tegorocznej edycji HOKA przygotowała dla uczestników zawodów małą rozgrzewkę przed głównym startem. 

Wielkie Mistrzostwa Wiązania Butów

Na stanowisku producenta odbędą się Wielkie Mistrzostwa Wiązania Butów. Jak będzie wyglądać rywalizacja? Na początku prowadzący rozgrywkę zaprezentują uczestnikom kilka sposobów sznurowania. Następnie każdy z uczestników będzie miał 5 minut na to, by zawiązać w wybranym stylu 3 pary butów.

Każda z metod sznurowania będzie punktowana inaczej, w zależności od stopnia trudności. Przykładowo metoda na krzyż daje 2 punkty, na szeroki krzyż kolejne 2, a sznurowanie proste 3.  

Oprócz tego przyznawane będą dodatkowe punkty, jeśli uczestnik zawiąże wszystkie 3 pary w czasie krótszym niż 5 minut. Czas, który pozostanie zawodnikowi przed upływem 5-minutowego limitu, zostanie doliczony do punktacji. 

Zwycięzcami „mistrzostw” zostaną uczestnicy z największą liczbą punktów. Pierwsze miejsce nagrodzone zostanie voucherem o wartości 2500 zł, drugie 1600 zł i trzecie 800 zł. Wydaje się więc, że przed półmaratonem w Poznaniu warto trenować nie tylko nogi, lecz także sprawność placów u rąk! 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,515ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane