Wielkie odliczanie do Pucharu Polski w Triathlonie 2017

Już 14 maja, imprezą w Olsztynie, rozpocznie się cykl Pucharu Polski w triathlonie 2017. Po zawodach w stolicy Warmii i Mazur, zawodnicy ścigający się w kategoriach AG, Elita i U23 będą rywalizować kolejno w Augustowie, Suszu, Blachowni oraz Chodzieży, a swoje zmagania zakończą 20 sierpnia w Białymstoku.

 

„W tym roku postawiliśmy na sprawdzone lokalizacje i doświadczonych organizatorów. Pewną nowością będą jedynie lokalizacje dwóch imprez, które odbędą się w ramach edycji Pucharu Polski w kategorii Junior i Junior Młodszy, mam tu na myśli wysunięte na Zachód Pniewy oraz położone na Mazowszu Kozienice. Pniewy, mimo dotychczasowej niewielkiej liczby uczestników, cieszyły się dobrą opinią startujących tam zawodników i jestem przekonany, że organizatorzy zapewnią ścigającym się doskonałe warunki startowe. Zawody w Pniewach będą jednocześnie imprezą kwalifikacyjną do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia w Kozienicach” – informuje Paweł Młynarczyk, wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu.

 

W tym roku, do cyklu Pucharu Polski Elity i Młodzieżowców, włączono Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim (Susz) oraz Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim (Chodzież). Na tych imprezach zawodnicy będą mogli zdobyć o 50% większą liczbę punktów niż podczas zawodów odbywających się w Olsztynie, Augustowie, Blachowni czy Białymstoku. W tych samych miejscowościach ścigać się będą zawodnicy w kategoriach Age-Group.

 

IMG 2939

 

Z kolei Juniorzy i Juniorzy Młodsi będą zdobywać punkty w ramach czterech imprez cyklu Elemental Tri Series oraz podczas startów we wspomnianych już Pniewach i Kozienicach. Ci zawodnicy za swoje wyniki będą nagradzani nie tylko punktami w klasyfikacji indywidulnej, lecz jednocześnie ich osiągnięcia będą wliczane do ogólnej Klasyfikacji Klubowej. Zwiększy to niewątpliwie poziom emocji wśród rywalizujących, ale jednocześnie pozwoli na stworzenie rankingu najlepszych klubów triathlonowych w Polsce, na podstawie którego zostaną przyznane dodatkowe nagrody. Decyzją Zarządu Polskiego Związku Triathlonu nagrody finansowe zostaną przyznane wszystkim ekipom startującym w Pucharze Polski, zrzeszonym w Polskim Związku Triathlonu, jednak ich wysokość będzie uwarunkowana od wyników osiągniętych przez zawodników w całym cyklu.

 

Jest to pewnego rodzaju pomoc dla klubów, ale i zachęta do szkolenia następnych pokoleń triathlonistów i ciągłego poszukiwania nowych perspektywicznych zawodników. Nagrody dla klubów zostaną sfinansowane z wpływów pochodzących z licencji zawodniczych i zostaną. Zwieńczeniem cyklu Pucharu Polski w triathlonie w 2017 będzie Gala Akademii Triathlonu, gdzie najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają okolicznościowe statuetki oraz nagrody.

 

Warto też dodać, że w Polskim Związku Triathlonu tworzone są już powoli plany dotyczące cyklu Pucharu Polski 2018. „W następnym sezonie widzimy w ramach Pucharu Polski większą liczbę zawodów. Najważniejsze jest, aby przyjąć taki grafik, w którym najbardziej wartościowe imprezy w Polsce i Europie nie będą ze sobą kolidowały, bo to tam mają startować nasi reprezentanci. Nad kalendarzem imprez planujemy zasiąść już w październiku, dlatego korzystając z okazji już teraz zapraszamy do kontaktu wszystkich organizatorów chętnych do współpracy w przyszłym roku.” – dodaje Wiceprezes Młynarczyk.

 

W imieniu Polskiego Związku Triathlonu serdecznie zapraszamy na wszystkie zawody Pucharu Polski 2017!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze