Wielkie odliczanie do Pucharu Polski w Triathlonie 2017

Już 14 maja, imprezą w Olsztynie, rozpocznie się cykl Pucharu Polski w triathlonie 2017. Po zawodach w stolicy Warmii i Mazur, zawodnicy ścigający się w kategoriach AG, Elita i U23 będą rywalizować kolejno w Augustowie, Suszu, Blachowni oraz Chodzieży, a swoje zmagania zakończą 20 sierpnia w Białymstoku.

 

„W tym roku postawiliśmy na sprawdzone lokalizacje i doświadczonych organizatorów. Pewną nowością będą jedynie lokalizacje dwóch imprez, które odbędą się w ramach edycji Pucharu Polski w kategorii Junior i Junior Młodszy, mam tu na myśli wysunięte na Zachód Pniewy oraz położone na Mazowszu Kozienice. Pniewy, mimo dotychczasowej niewielkiej liczby uczestników, cieszyły się dobrą opinią startujących tam zawodników i jestem przekonany, że organizatorzy zapewnią ścigającym się doskonałe warunki startowe. Zawody w Pniewach będą jednocześnie imprezą kwalifikacyjną do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia w Kozienicach” – informuje Paweł Młynarczyk, wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu.

 

W tym roku, do cyklu Pucharu Polski Elity i Młodzieżowców, włączono Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim (Susz) oraz Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim (Chodzież). Na tych imprezach zawodnicy będą mogli zdobyć o 50% większą liczbę punktów niż podczas zawodów odbywających się w Olsztynie, Augustowie, Blachowni czy Białymstoku. W tych samych miejscowościach ścigać się będą zawodnicy w kategoriach Age-Group.

 

IMG 2939

 

Z kolei Juniorzy i Juniorzy Młodsi będą zdobywać punkty w ramach czterech imprez cyklu Elemental Tri Series oraz podczas startów we wspomnianych już Pniewach i Kozienicach. Ci zawodnicy za swoje wyniki będą nagradzani nie tylko punktami w klasyfikacji indywidulnej, lecz jednocześnie ich osiągnięcia będą wliczane do ogólnej Klasyfikacji Klubowej. Zwiększy to niewątpliwie poziom emocji wśród rywalizujących, ale jednocześnie pozwoli na stworzenie rankingu najlepszych klubów triathlonowych w Polsce, na podstawie którego zostaną przyznane dodatkowe nagrody. Decyzją Zarządu Polskiego Związku Triathlonu nagrody finansowe zostaną przyznane wszystkim ekipom startującym w Pucharze Polski, zrzeszonym w Polskim Związku Triathlonu, jednak ich wysokość będzie uwarunkowana od wyników osiągniętych przez zawodników w całym cyklu.

 

Jest to pewnego rodzaju pomoc dla klubów, ale i zachęta do szkolenia następnych pokoleń triathlonistów i ciągłego poszukiwania nowych perspektywicznych zawodników. Nagrody dla klubów zostaną sfinansowane z wpływów pochodzących z licencji zawodniczych i zostaną. Zwieńczeniem cyklu Pucharu Polski w triathlonie w 2017 będzie Gala Akademii Triathlonu, gdzie najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają okolicznościowe statuetki oraz nagrody.

 

Warto też dodać, że w Polskim Związku Triathlonu tworzone są już powoli plany dotyczące cyklu Pucharu Polski 2018. „W następnym sezonie widzimy w ramach Pucharu Polski większą liczbę zawodów. Najważniejsze jest, aby przyjąć taki grafik, w którym najbardziej wartościowe imprezy w Polsce i Europie nie będą ze sobą kolidowały, bo to tam mają startować nasi reprezentanci. Nad kalendarzem imprez planujemy zasiąść już w październiku, dlatego korzystając z okazji już teraz zapraszamy do kontaktu wszystkich organizatorów chętnych do współpracy w przyszłym roku.” – dodaje Wiceprezes Młynarczyk.

 

W imieniu Polskiego Związku Triathlonu serdecznie zapraszamy na wszystkie zawody Pucharu Polski 2017!

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,882FaniLubię
566ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

01lip10:0003(lip 3)19:00Triathlon Susz 2022

03lip06:0020:00Garmin Iron Triathlon Skierniewice 2022

03lip08:0012:00Samsung River Triathlon Konin 2022

Najpopularniejsze

X
X