Wiemy, jakie drogi prowadzą na turniej olimpijski do Rio.

Poznaliśmy system kwalifikacji triathlonistów na Igrzyska Olimpijskie, które 2016 roku odbędą się w Rio. Okres eliminacyjny oficjalnie rozpocznie się wraz z WorldTriathlon Yokohama zaplanowany na 15 maja 2014 roku i potrwa 2 lata. W tym czasie czołowi triathloniści świata będą rywalizować o punkty dla swoich federacji, które zdecydują o tym, ilu sportowców z danego kraju wystartuje w turnieju olimpijskim.

 

Szansę startu na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016 otrzyma 110 triathlonistów, w tym 55 mężczyzn i 55 kobiet. Narodowe federacje sklasyfikowane na pierwszych 8 miejscach na podstawie wyników kolejno z ITU Continental Olympic Qualification Events, 2015 ITU World Olympic Qualification Event oraz ITU Olympic Qualification List będą miały do dyspozycji pulę 6 miejsc (3 dla kobiet i 3 dla mężczyzn), pozostałe wyślą na Igrzyska po 4 sportowców. Brazylia, jako gospodarz Igrzysk Olimpijskich automatycznie otrzyma po 1 dodatkowym miejscu dla kobiety i mężczyzny, a dodatkowe dwie przepustki olimpijskie otrzymają sportowcy wybrani przez Tripartite Commission.

 

Według właśnie ogłoszonych zasad narodowe federacje będą mogły samodzielnie wybrać reprezentantów spośród triathlonistów, którzy spełniają jeden z poniższych warunków:

– zdobyli punktowane miejsce dla swojej federacji naimprezach o randze ITU Continental Olympic Qualification;

– zdobyli punktowane miejsce dla swojej federacji na imprezie 2015 ITU World Olympic Qualification;

– znajdują się wśród najlepszych 140 zawodników na liście ITU Olympic Qualification List;

– znajdują się wśród 140 najlepszych zawodników w rankingu ITU World Triathlon Series w 2015 roku

– znajdują się wśród 140 najlepszych zawodników na liście ITU Points.

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,292ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze