Wilkowiecki i Tyczyński na starcie IRONMAN Cozumel: „Ten wyścig jest wyjątkowy” 

W 2021 w zawodach IRONMAN Cozumel Robert Wilkowiecki złamał barierę ośmiu godzin. Jak sam przyznaje, był to jeden z przełomowych momentów w jego karierze. W 2023 Wilku ponownie zamelduje się w Meksyku. Towarzyszyć będzie mu brązowy medalista mistrzostw Polski — Jacek Tyczyński. 

ZOBACZ TEŻ: Stępniak w rankingu PTO wyżej niż dwukrotny mistrz olimpijski!

Przełomowy moment w karierze 

Chociaż zdania triathlonistów na temat trasy zawodów IRONMAN Cozumel są podzielone (dyskusje dotyczą przede wszystkim zbyt krótkiej trasy i pływania z prądem), to właśnie tam padł oficjalny, uznany przez organizację rekord świata na dystansie długim. W 2021 roku Kristian Blummenfelt ukończył zawody w Meksyku z czasem 7:21:12. 

Na tych samych zawodach na kartach historii triathlonu zapisał się Robert Wilkowiecki. Został pierwszym Polakiem, który złamał barierę ośmiu godzin, kończąc zawody w 7:42:02. W 2023 roku Wilku ponownie stanie na starcie zawodów IRONMAN Cozumel i nie ukrywa on swojej sympatii do tego miejsca. 

Dla Wilkowieckiego start w Meksyku będzie ostatnim wyścigiem sezonu. Triathlonista przyznaje, że Cozumel jest dla niego: „wyjątkowy” i to właśnie tam nastąpił przełomowy moment w jego karierze. 

Zbliża się ostatni bieg roku – IRONMAN Cozumel. Ten wyścig jest dla mnie wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze, to moje ulubione miejsce do rywalizacji (przepraszam, Kona). Po drugie, był to przełomowy moment w mojej karierze, z najlepszym dotąd czasem ukończenia, oraz kilkoma niezapomnianymi chwilami podczas biegu – napisał w mediach społecznościowych Robert Wilkowiecki. 

Powrót ze zdwojoną siłą 

Wilkowiecki od kilku dni jest już w Meksyku, podobnie jak drugi z Polaków, który weźmie udział w zawodach IRONMAN Cozumel. Na starcie zamelduje się Jacek Tyczyński — mistrz Polski na długim dystansie z 2022 roku i brązowy medalista z 2023. 

Po starcie w Malborku Tyczyński informował o tym, że „robi co w jego mocy, aby przygotować jeszcze w tym roku formę na długi dystans, z której będzie zadowolony”. Triathlonista miał wystartować w połowie października w zawodach na dystansie 1/2 IRONMANA we włoskim Challenge Egnazia, jednak zawody zostały odwołane. 

Tyczyński przyznał, że mocno namieszało to w jego planach, ale jednocześnie pozwoliło wrócić do treningu ze zdwojoną siłą. 

Źródło: Gdyniasport.pl

IRONMAN Cozumel — jak śledzić rywalizację Polaków? 

Robert Wilkowiecki notowany jako trzecie nazwisko na liście startowej jest jednym z faworytów do zwycięstwa. Przed Polakami stoi jednak niełatwe zadanie. W IRONMAN Cozumel wezmą udział m.in. Leon Chevalier, Sebastian Kienle czy Cameron Wurf. 

Wyścig w Meksyku rozpocznie się w niedzielę 19 października o godzinie 7:00 czasu lokalnego, czyli 13:00 czasu polskiego. Jak wynika z oficjalnego harmonogramu relacji live zawodów IRONMAN, nie będzie możliwości oglądania zawodów. Rywalizację triathlonistów można śledzić za pomocą wyników na żywo w aplikacji IRONMAN Tracker. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,466ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane