Robert Wilkowiecki i domowy Ironman w rekordowym czasie. Wywiad video

7 godzin 35 minut 14 sekund to czas Roberta Wilka Wilkowieckiego ustanowiony w „domowym Ironmanie”. Najszybszy polski zawodnik elity na dystansie Ironman chciał tym razem pokonać magiczną dla siebie granicę  8 godzin na dystansie Ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu). Do tej pory poniżej 8h na mecie nie zameldował się jeszcze żaden polski triathlonista. Wyjątkowo, z powodu obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19, Robert realizował wyzwanie w domowych warunkach. 

Pływanie odbywało się w basenie z przeciwprądem, jazda na rowerze na trenażerze i aplikacji Zwift, a bieganie na bieżni elektrycznej.

To niecodzienne wydarzenie odbyło się 23 maja 2020 roku we Wrocławiu. W trakcie bicia rekordu prowadzona była zbiórka pieniędzy na Fundację FizjoTRIterapia, której celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom oraz spełnianie ich marzeń o uprawianiu sportu.  Uzbierano ponad 20 tysięcy złotych i to jest na chwilę obecną ogromna kwota wspierająca działania Fundacji. Co istotne, zbiórka trwa do końca weekendu, czyli jeszcze można dołożyć swoją cegiełkę.

Posłuchaj wywiadu z Robertem Wilkowieckim. Dowiesz się z niego, jak „Wilku” radził sobie z kryzysami, co jadł i pił, z jaką mocą jechał na rowerze 180km i z jaką prędkością biegł maraton?

 

PRZESŁANIE PROJEKTU IRONWOLF PL8H

Tylko wyczyny Mistrza, jego realne, prawie nadludzkie dokonania, poparte głosami specjalistów, autorytetów i osobowości sportowych mogą przekonać wielu ludzi do słuszności wybranej przez niego drogi.

A drogą tą jest życie w sporcie i ciągłej aktywności, dążenie do doskonałości poprzez konsekwencję, wytrwałość i cierpliwość w treningu, przez otwartość umysłu, serca i świadomość ciała. I co najważniejsze – życie z pasją, radością i w zdrowiu!

CEL EVENTU 

 • w domowych warunkach pobicie rekordu na pełnym dystansie Ironman 
 • REKORD POLSKI ustanowiony przez Roberta Wilkowieckiego, na zawodach IM Barcelona 2019, 8h06’45”)
 • pokonanie granicy 8 godzin w warunkach domowych,
 • najszybszy człowiek na kilkunastu metrach kwadratowych
 • zbiórka na Fundację FIZJOTRITERAPIA, pomagającą niepełnosprawnym dzieciom pragnącym uprawiać sport
 • popularyzacja aktywnego stylu życia, zdrowia i bezpiecznego funkcjonowania w sporcie
 • promocja Wrocławia, jako miasta przyjaznego osobom aktywnym i aspirującego do tytułu Polskiej Stolicy Sportu

KIM JEST ROBERT „WILKU” WILKOWIECKI 

Czynny zawodnik elity triathlonu, wielokrotny reprezentant Polski na zawodach mistrzowskich organizacji Challenge Family oraz World Triathlon Corporation (IRONMAN).

 • Lider COLNAGO TRI Team
 • . aktualny Mistrz Polski na dystansie ½ IronMan,
 • . posiadacz obecnego rekordu Polski na pełnym dystansie IM (8h06’45”)
 • . wielokrotny Mistrz i medalista Mistrzostw Polski w pływaniu
 • . reprezentant Kadry Narodowej w pływaniu

Stworzony do pracy z ludźmi, otwarty, empatyczny, pomocny, wyrozumiały, jak nikt dzieli się sobą i swoją energią. Potrafi wesprzeć, pokierować i zmotywować swoich podopiecznych, będąc dla nich inspiracją. www.robertwilkowiecki.pl

FUNDACJA FIZJOTRITERAPIA 

Fundacja powstała w 2018 roku z inicjatywy pasjonata, społecznika, fizjoterapeuty i sportowca Łukasza Malaczewskiego, by walczyć o lepszą przyszłość niepełnosprawnych dzieci. Dzień po dniu celem fundacji jest szukanie sposobów, by na ich ustach gościł uśmiech i żeby choć na chwilę dzielne dzieciaczki zapomniały o żmudnej rehabilitacji.

FizjoTRIterapia angażuje się w niezliczoną ilość działań sportowych, inspiruje innych, pokazuje że warto pomagać i spełniać marzenia dzieci. Na zaproszenie Jerzego Górskiego (Mistrza Świata w podwójnym IM z 1990 roku), fundacja współorganizowała w 2019 roku Memoriał Jasia Kmiecia – pierwszy w Polsce, Europie i na Świecie triathlon dla niepełnosprawnych dzieci! W triathlonie wzięło udział 14 duetów składających się z niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodziców lub opiekunów.
www.facebook.com/fizjoTRIterapia

IDEALNE MIEJSCE, PRO livestream TV

Przestronna i wielofunkcyjna przestrzeń na wrocławskim Ołtaszynie, idealna do ustanowienia nowego rekordu Roberta. Profesjonalna transmisja najwyższej jakości z udziałem wozu transmisyjnego i 5 kamer.

Wydarzenie komentować będzie Filip Szołowski – Mistrz Polski i medalista Akademickich Mistrzostw Świata w triathlonie, dyrektor sportowy Polskiego Związku Triathlonu, trener i autorytet w tej dyscyplinie sportu – a wspierać go będą zawodnicy PRO i eksperci sportowi, tacy jak: Adam Probosz, Bartosz Huzarski, Kacper Adam, Piotr Dębowski czy Sebastian Karaś.

ORGANIZATORZY 

THE SPORT MANAGEMENT

Prawdziwa esencja sportu. Spółka wywodząca się z zawodowego sportu, biznesu i marketingu, specjalizuje się w działaniach managerskich w polskim sporcie, organizuje eventy i obozy sportowe, kreuje inicjatywy zachęcające ludzi do ruchu i bezpiecznego funkcjonowania w sporcie. Wspiera wrocławski sport i rozwój infrastruktury dla ludzi aktywnych pod hasłem.
www.thesport.pl

LABOSPORT POLSKA

Firma wywodząc się z wyczynowego sportu, doskonale znająca realia i funkcjonowanie świata sportu. Specjalizuje się w indywidualnym planowaniu treningu do triathlonu oraz innych dyscyplin wytrzymałościowych zarówno dla wyczynowców, jak i zawodników amatorsko uprawiających sport. Ponadto zajmuje się organizacją obozów sportowych, testami sportowców, marketingiem sportowym i organizacją imprez, nie tylko triathlonowych, ale również biegowych, kolarskich.
www.labosport.pl

Fundacja PCG GO

Fundacja stawiająca sobie za cel propagowanie aktywnego stylu życia, poprzez sport, ruch i zdrowe odżywianie. Angażuje się w diagnostykę i edukację dzieci i młodzieży, monitoruje kondycję mieszkańców Wrocławia, patronuje najważniejszym wydarzeniom sportowym i pro-zdrowotnym w mieście. Kreuje razem z władzami miasta atrakcyjne i skuteczne przedsięwzięcia rekreacyjno-sportowe.
www.pcggo.pl

PARTNERZY WYDARZENIA

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane