Wizualizacja treningu pływackiego z Michaelem Phelpsem

Trening mentalny i wizualizacja treningu czy przebiegu zawodów to jeden z ważniejszych etapów doskonalenia się zawodnika. Niemal każdy trening pływacki amatora zawiera elementy doskonalenia techniki. Warto przeznaczyć więcej czasu na takie jednostki treningowe w okresie jesieni i zimy.

Świetnym sposobem wsparcia treningu praktycznego są wizualizacje. Wielu sportowców w dniu poprzedzającym poranny trening czy zawody poświęca kilka minut na wyobrażanie sobie tego, jak płynie, wykonując poprawnie wszystkie elementy techniczne w danym stylu.

W przypadku triathlonistów najważniejszym stylem pływackim jest kraul. Jednym z elementów pomocnych w poprawie techniki może być wizualizacja.

ZOBACZ TEŻ: Jak poprawić pozycję w wodzie?

Wizualizacja treningu pływackiego w trzech krokach

Krok 1. Zobacz w zwolnionym tempie, jak płynie Michael Phelps

Przeanalizuj dokładnie ruch ręki, każdą fazę. Przyjrzyj się temu, jak Michael Phelps wkłada rękę do wody i jak ugina ją w łokciu, gdzie później prowadzi ją pod wodą i jak oddycha. Następnie postaraj się zrobić to samo. Na początku odejdź od komputera i w lekkim pochyleniu ciała przejdź każdą fazę i cały cykl na sucho. Skup się na tych elementach, które są twoją słabością. Jeżeli brałeś lekcje pływania, z pewnością instruktor wskazał te elementy, które należy poprawić, aby pływać szybciej. Być może jest to faza chwytu wody, albo pociągnięcia. Sprawdź, jak robi to najbardziej utytułowany pływak w historii.

A teraz zobacz na spokojnie, jak wygląda to w normalnym tempie.

Krok 2. Zamknij oczy i przepłyń w myślach część swojego jutrzejszego treningu

Wizualizacja treningu pływackiego może przebiegać w ciszy lub przy włączonej muzyce, która stymuluje twój mózg do aktywności. Każdy lubi coś innego. Wyobrażaj sobie, jak poprawnie wykonujesz każdy element techniczny. Nie spiesz się. Analizuj każdy ruch i staraj się przykładać szczególną uwagę to tych elementów, które są twoją piętą achillesową.

Krok 3. Wyśpij się i daj z siebie wszystko. Nie zapomnij o wizualizacji na rozgrzewce

Gdy nadejdzie moment wejścia do wody, czy to w czasie treningu czy na zawodach, bądź w pełni skoncentrowany. W trakcie rozgrzewki przywołaj w myślach ruchy, które wykonywałeś w trakcie treningu na sucho. Sama wizualizacja treningu na nic się zda, jeśli faktycznie nie pracowałeś nad poprawą techniki w wodzie. Jeśli taki trening masz za sobą, wizualizacja pomoże ci realizować wcześniej nakreślony plan. Po treningu w wodzie i „na sucho” poczujecie się znacznie pewniej.

ZOBACZ TEŻ: Pianka do triathlonu – szczegółowy poradnik zakupowy

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,980FaniLubię
1,116ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X