Woda w siedleckim Zalewie zagotuje się po raz czwarty!

W niedzielę, 18 sierpnia nad siedleckim Zalewem odbędzie się czwarta edycja Triathlonu Siedleckiego. Organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji – na starcie stanie ponad 200 zawodników i zawodniczek.

 

Podobnie jak w minionym roku, triathlon poprzedzony był cyklem trzech imprez pływackich Zalew Cup – czyli pucharu w pływaniu na wodach otwartych. W Zalew Cup udział wzięło ponad 100 zawodników z Siedlec, innych miast i zagranicy. Ścigać można się było na dystansach od 100 do 1000 metrów więc każdy pływak znalazł coś dla siebie.

 

Triathlon Siedlecki to dwa różne dystanse – krótki dla najmłodszych uczestników i dłuższy dla pozostałych. Pływanie odbywa się na jednej pętli o długości 400m (na dystansie krótkim 100m). Zawodnicy startują z wody, z linii wyznaczonej przez boję oraz punkt wyjścia z wody. Przed startem wszyscy będą musieli wejść do strefy zmian, gdzie nastąpi obowiązkowa odprawa techniczna.

{gallery}triathlon_siedlecki1{/gallery}
Trasa rowerowa to dwie pętle po 5km każda. Nawierzchnia zróżnicowana: trawa, ubita ziemia, piach, korzenie. W przypadku opadów deszczu może być ślisko. Organizatorzy zalecają rower MTB lub przełajowy. Trasa jest płaska, ale kręta.

Trasa biegu wiedzie ścieżką nad brzegiem zalewu 1,5km w jedną stronę. Na początku biegu rozstawiony będzie punkt odświeżania zaopatrzony w wodę w kubeczkach.

Jak co roku przygotowaliśmy trasę, którą każdy aktywny sportowo człowiek jest w stanie pokonać, ale też każdy może porządnie się zmęczyć. Zalew i jego okolice są idealnym miejscem na rozgrywanie zawodów triathlonowych w formule MTB – mówi Paweł Janiak, pomysłodawca Triathlonu Siedleckiego.

Liczba zawodników ograniczona została do 200 osób na dystansie głównym. Miejsca wyczerpały się na około 2 tygodnie przed startem więc rekord frekwencji w siedleckim triathlonie jest niemal pewny. Zmagania sportowe okrasi profesjonalny konferansjer – Igor Błachut, znany m. in. z anteny Eurosportu.

{gallery}triathlon_siedlecki2{/gallery}
Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia miasta Siedlce i sponsorów. Cieszymy się, że władze miasta są tak przychylne inicjatywom stowarzyszenia Leniwce.pl. Myślę, że na przestrzeni ostatnich kilku lat pokazaliśmy, że całym sercem wspieramy rozwój sportu w Siedlcach. Dziękujemy również sponsorom – firmom TRI-magic, Manufaktura Ecospa&Wellness oraz patronom medialnym. Ich zaangażowanie, w połączeniu z naszą pasją dają efekt w postaci bardzo dobrze ocenianego Triathlonu Siedleckiego – mówi Mirosław Krasuski, prezes stowarzyszenia Leniwce.pl

Przypominamy, że IV Triathlon Siedlecki odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia. Poniżej przedstawiamy program zawodów:

11:00-13:50 – wydawanie pakietów startowych: obie trasy
13:45 – ODPRAWA TECHNICZNA – trasa krótka
14:45 – ODPRAWA TECHNICZNA – trasa długa
12:45- 13:50 – wstawianie rowerów do boksu rowerowego
13:50 – oficjalne otwarcie zawodów (wyczytywanie zawodników) trasa krótka
14:50 – oficjalne otwarcie zawodów (wyczytywanie zawodników) trasa długa
14:00- START- DYSTANS KRÓTKI (dzieci i młodzież)
14:45 – zamknięcie trasy – dystans krótki
15:00- START- DYSTANS DŁUGI (dorośli)
17:00 – zamknięcie trasy – dystans długi; zakończenie zawodów i rozpoczęcie wydawania rowerów z boksu
17:30 – ceremonia dekoracji zwycięzców

Zapraszamy,
Leniwce.pl

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze