Wojskowe Mistrzostwa Świata: Polacy gotowi do walki o medale

Polska kadra Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego jest już w Aguilas. Nasi sportowcy przygotowują się do startu w Wojskowych Mistrzostwach Świata. Zobaczmy, kto przyjechał do Hiszpanii walczyć o medale i jak przebiegła podróż.

Wydarzenie zaplanowano na dni od 7 do 10 czerwca. Zawodnicy z całego świata powalczą o medale w zawodach indywidualnych oraz w sztafetach.

Harmonogram Wojskowych Mistrzostw Świata

Pierwszy dzień w całości przeznaczony był na załatwienie spraw związanych z przyjazdem ekip i zakwaterowaniem. Na kolejny dzień również nie zaplanowano jeszcze żadnych startów. W środowe przedpołudnie zawodnicy zapoznają się z trasą pływacką i rowerową. Potem będą mieli przerwę. Na wieczór zaplanowano odprawę techniczną, a po niej odbędzie się ceremonia otwarcia mistrzostw oraz uroczysta kolacja.

Na ściganie przyjdzie czas 9 i 10 czerwca. Pierwszego dnia sportowcy będą rywalizowali indywidualnie, a dzień później w sztafetach. Drugiego dnia do walki o medale staną również paratriathloniści.

Dzień Wyścig Start
9 czerwca Start mężczyzn
Start kobiet
godz. 09:00
godz. 11:00
10 czerwca Start paratriathlonistów
Start sztafet
godz. 09:30
godz. 11:00

Polska kadra na Wojskowe Mistrzostwa Świata

Z tego, co zdołaliśmy potwierdzić, na trasie wyścigów w Aguilas pojawi się przynajmniej siedmioro reprezentantów Polski.

Kadra mężczyzn Kadra kobiet
Michał Oliwa
Paulina Klimas
Mateusz Rak Roksana Słupek
Bartosz Smęda Agnieszka Jerzyk
  Julia Sanecka

Wojskowe Mistrzostwa Świata z perspektywy naszych zawodników

Paulina Klimas podaje, że transfer z Polski do Hiszpanii zajął jej aż 17 godzin! Z jej relacji można wywnioskować, że gro tego czasu trzeba było przesiedzieć na lotnisku w Amsterdamie. Paulinę w obiektywie aparatu uchwycił towarzysz niedoli Michał Oliwa. On również musiał odsiedzieć swoje.

ZOBACZ TEŻ: Puchar Europy w Rzeszowie: Klimas i Oliwa na piątkę!

Michał Oliwa

Roksana Słupek

Polecieli, trochę pocierpieli, ale ostatecznie chyba było warto. Taki widok z okna ma Agnieszka Jerzyk.

Julia Sanecka donosi, że trochę wczoraj nawet „potuptała”. Wygląda na to, że tego tuptania wyszło blisko 6 kilometrów. Za jej oknem również bajecznie…

Już od jutra będziemy dla Was raportować najważniejsze wydarzenia z Wojskowych Mistrzostw Świata w Aguilas. Trzymamy kciuki za Polaków i zachęcamy do czytania naszych podsumowań.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,753ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze