Spora wypłata Sama Longa i Fenelli Langridge

Sam Long i Fenella Langridge zakończyli sezon 2022 z premią w wysokości 25 000$ po zdobyciu nagrody Challenge Family World Bonus. 

ZOBACZ TEŻ: Coraz więcej pieniędzy w triathlonie – kto płaci najwięcej?

194 sportowców przez cały sezon 2022 zbierało punkty w rankingu Challenge Family Pro Athlete World Bonus za udział w poszczególnych wyścigach. Najlepsi z nich zostali wynagrodzeni premią pieniężną. Było o co walczyć, ponieważ w puli nagród znalazło się, aż 125 000$.

Dodatkowa wypłata 

W tym roku pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn zdobył Sam Long, a w kategorii kobiet Fenella Langridge. Langridge przyznała, że rok 2022 był dla niej czasem niesamowitych doświadczeń i nie miała w planach walki o bonus.

Na początku roku nie planowaliśmy iść po Challenge Family World Bonus, ale po prostu stało się to dzięki pasji i miłości do wydarzeń Challenge. Czuję, że kiedy czerpię przyjemność z wyścigu, chłonę atmosferę, ścigam się najlepiej, jak potrafię, a każdy wyścig Challenge Family oczywiście wydobywał ze mnie to, co najlepsze, co doprowadziło mnie do wygrania World Bonus w tym roku. Jest rzeczą oczywistą, że konkurencja w triathlonie, a zwłaszcza wśród kobiet, jest coraz silniejsza. Więc to prawdziwy przywilej i zaszczyt powiedzieć, że jestem numerem jeden. Dziękuję innym zawodnikom i dziękuję Challenge Family – powiedziała zawodniczka.

Sam Long nie ukrywa natomiast, że jednym z jego głównych założeń było zakończenie sezonu z dodatkową premią pieniężną. Jak zauważa, jest pierwszym Amerykaninem, któremu udało się znaleźć na samym szczycie rankingu.

Wspaniale jest wygrać World Bonus, to był jeden z moich głównych celów na ten rok i wierzę, że jestem pierwszym Amerykaninem, który kiedykolwiek to wygrał. Pamietam te wszystkie piękne lokalizacje i gościnność. Wszystkie te wspaniałe wspominania towarzyszyły mi w pogoni za tytułem – przyznał.

Źródło: Challenge Family

Sytem premiowy  

World Bonus to inicjatywa Challenge Family, która wypłaca pięć premii pieniężnych na koniec każdego sezonu startowego dla najlepszych zawodników, którzy uzyskali najwyższe miejsce w rankingu. Zawodnik na pierwszym miejscu dostaje, aż 25 000$ dolarów dodatkowej wypłaty, drugi 16 500$, trzeci 12 000$, czwarty 6000$ i piąty 3000$. 

Ranking opiera się o system punktowy. Brane jest pod uwagę 6 najlepszych występów danego zawodnika w trakcie wyścigów Challenge Family lub Clash, z czego tylko jeden może odbyć się na długim dystansie. 

ZOBACZ TEŻ: Dyrektor generalny IRONMAN: „Nie jesteśmy zakładnikami historii”

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,202FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze