WOŚP po raz szósty biegiem policzy się z cukrzycą

W niedzielę, 8 stycznia 2012 roku odbędzie się szósty Bieg „Policz się z cukrzycą” organizowany w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akademia Triathlonu objęła to wydarzenie patronatem medialnym. W dniu jubileuszowego, XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ulicami Warszawy kolejny raz pobiegną tysiące osób. Nazwa biegu nawiązuje do programu „Policz się z cukrzycą” prowadzonego przez Fundację WOŚP, popularyzującego wiedzę na temat cukrzycy – choroby, dotykającej coraz większą liczbę osób. Zgłoszenia do startu w biegu przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie internetowej www.bieg.wosp.org.pl. Dla pierwszych 2000 osób organizator gwarantuje pakiety startowe zawierające koszulkę, medal oraz numer startowy. W biegu może wziąć udział większa ilość osób.

 

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 13.30, start -15 minut później. Pięciokilometrowa trasa prowadzić będzie centralnymi ulicami Warszawy, m.in. Mazowiecką, Królewską, Krakowskim Przedmieściem i Złotą. Start i meta zlokalizowane będą przy scenie głównej Finału WOŚP na Placu Defilad, gdzie wieczorem tysiące osób przyjdzie bawić się podczas koncertu oraz pokazu sztucznych ogni.

 

6. Bieg “Policz się z cukrzycą” jest imprezą, w której liczy się nie tyle wynik, co sam udział. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, nie tylko w Warszawie, ale także w innych polskich miastach. Biegi “Policz się z cukrzycą” odbywają się również w Lublinie, Kwidzyniu, Kobyłce, Postominie, Kurniku, Chorzowie oraz w Afganistanie, w polskiej bazie w Ghazni. Biegnąc pokażmy, jak dużo jest osób, którym los innych nie jest obojętny!

 

Więcej informacji oraz program i regulamin imprezy znaleźć można pod adresem: www.bieg.wosp.org.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane