Wspierają dziecięco-młodzieżowy triathlon. Wkrótce druga edycja Tri-POP

Już wkrótce rozpocznie się kolejna edycja programu Tri-POP, którego celem jest impuls do uprawiania triathlonu i zapoznanie z nim najmłodszych zawodników. Na jakie dofinansowanie mogą liczyć kluby?

Program Tri-POP to projekt skierowany do dzieci i młodzieży, które chcą zapoznać się ze sportem i uprawianiem triathlonu. Chodzi dokładnie o wspieranie klubów sportowych. PZTri ogłosiło właśnie, że trwa nabór wniosków do jesiennej edycji.

Tym razem również z warsztatami dla najmłodszych

Co roku w programie bierze udział 15 różnych klubów, co oznacza aktywizację ponad 150 dzieci. Teraz kluby zrzeszone w Polskim Związku Triathlonu mogą składać wnioski o uczestnictwo w jesiennej edycji programu. Nie pozostało zbyt wiele czasu, bo trzeba to zrobić do 4 sierpnia.

Jesienna edycja programu przypadała będzie na okres od 2 września do 15 grudnia 2023 roku. Dofinansowanie, jakie mogą otrzymać kluby to 5400 złotych brutto na pracę trenera (90 godzin zajęć) na podstawie umowy PZTri z trenerem wyłonionym w konkursie, a także 5100 na wynajem obiektu, gdzie prowadzone są zajęcia. Co ciekawe, wsparcie finansowe klubów jest 60% większe niż w zeszłym roku.

Dodatkowo każdy z klubów będzie mógł wysłać 5 swoich reprezentantów na ogólnopolski obóz do Spały, który połączony będzie z testami sprawnościowymi. Zaplanowano go na 13-15 października.

Czym jest program Tri-POP?

Tri-POP to program, który skierowany jest do trenerów, a w efekcie do najmłodszych adeptów triathlonu. Ma to być sposób na aktywizowanie młodzieży, która zapoznaje się z pływaniem, jeżdżeniem na rowerze i bieganiem.

Zasadniczo chodzi o to, aby zachęcić młodzież do uprawiania triathlonu, zapoznania ze sportem, a dokładnie z naszym sportem: pływaniem, jeżdżeniem na rowerze i bieganiem. Jest to program wspierający kluby. W tym momencie 15 klubów uczestniczy w programie TriPOP. Pomagamy im w rozwiązywaniu problemów z zapłatą za obiekty. Jest to też wsparcie, jeżeli chodzi o wynagrodzenie trenerów. Tak to jest zdefiniowane w programie ministerialnym – wyjaśnia Monika Małecka z Polskiego Związku Triathlonu.

Więcej informacji o działaniu programu znajdziesz w wywiadzie dla Akademii Triahlonu poniżej.

ZOBACZ TEŻ: Czym jest program TriPOP Polskiego Związku Triathlonu?

Rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie nastąpi do 10 sierpnia. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie PZTri.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Ludzie kochani, kto za takie grosze będzie chciał pracować i jeszcze znaleźć obiekt. Tak jak mówiłem, wszystko zostało rozpieprzone kilka lat temu i szybko nie wróci.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze