Wszystkie krajowe federacje zaproszone na pierwszą międzynarodową konferencję w paratriathlonie

W mieście Swansea w południowej Walii pojawią się w sierpniu najlepsi z paratriathlonistów. Historyczne wydarzenie, jakim będzie pierwsza międzynarodowa konferencja w paratriathlonie zgromadzi nie tylko zawodników, ale i ekspertów z całego świata, którzy omówią perspektywy rozwoju paratriathlonu.

W ramach The Volvo 2022 Triathlon Para Series Swansea odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Pierwsza międzynarodowa konferencja w paratriathlonie to coś, czego jeszcze w triathlonie nie było. Dodatkowo 6 sierpnia w walijskim mieście rozegrane zostaną trzy rodzaje wyścigów, podczas których rywalizować będą najlepsi zawodnicy.

Celem jest rozwój paratriathlonu na świecie

Jednym z głównych celów, jakie przyświeca międzynarodowej federacji World Triathlon organizującej wydarzenie jest rozwój paratriathlonu oraz zwiększenie jego wpływu i znaczenia w całym sportowym świecie. W tym celu zaproszono ekspertów z całego globu. Zajmą się oni omówieniem wyników prowadzonych badań oraz konsultacją nowych podejść, które wpłyną na tę dyscyplinę.

Na historyczną konferencję zaproszona jest każda krajowa federacja triathlonu. Nie będzie miało znaczenia to, na jakim poziomie w danym kraju rozwinięty jest paratriathlon. Nawet jeśli dana federacja dopiero planuje wprowadzić go do krajowej rywalizacji – również jest ona mile widziana.

Międzynarodowa konferencja trwać będzie trzy dni [3-5 sierpnia]. Składać się ona będzie z sesji, warsztatów i prezentacji, które poruszą takie tematy, jak:

  • przegląd struktury i rozwoju paratriathlonu,
  • perspektywy dla sportowców i sponsorów,
  • wyzwania i możliwości coachingu,
  • identyfikacja talentów.

Tuż po konferencji, 6 sierpnia, zaplanowano wyścigi z serii World Triathlon Para Series. Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TEŻ: Dzeciątkowska i Belczewska powalczą dziś w WTPS Montreal

Rywalizacja paratriathlonistów w ramach wydarzenia

Poza ekspertami w Swansei pojawią się również europejscy i światowi mistrzowie w paratriathlonie. Zobaczymy ich podczas rywalizacji na trzynastu startach koordynowanych przez Brytyjską Federację Triathlonu oraz Disability Sport Wales.

Jako pierwsi wystartują zawodnicy klasyfikowani jako PTVI [z zaburzeniami widzenia]. Druga część zawodów przeznaczona jest dla paratriathlonistów PTWC [na wózkach inwalidzkich]. Podczas ostatniej części wydarzenia na trasę wyruszą sportowcy stojący [PTS] podzieleni na cztery klasy [PTS2, PTS3, PTS4, PTS5].

Trasa, jaką będą mieli do pokonania paratriathloniści poprowadzi ich przez samo centrum miasta, tuż przy zatoce. Zawodnicy rywalizować będą dystansie składającym się z jednej pętli pływackiej [750 m], 4 pętli etapu kolarskiego [19 km] oraz 3 pętli biegowych.

Trasa The Volvo Para Triathlon Series 2022
źródło: British Triathlon

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane