Wszystko może się zdarzyć – Rio 2016

Gwen Jorgensen krzyknęła do innej triathlonistki.
“Czy złapałam gumę?”
“Tak.”
“Czy jesteś pewna? Musisz być pewna!”
“Tak! Złapałaś gumę.”
Gwen zatrzymała się, zdjęła tylne koło i zmieniła je na nowe. Okazało się, że drobny kawałek szkła przebił jej oponę. W międzyczasie wyprzedzały ją inne zawodniczki. Zbyt dużo czasu upłynęło, ponadprzeciętne możliwości biegowe nie pozwoliły na odrobienie strat. Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012 skończyła na 38 miejscu.

 

Triathlon to nieprzewidywalny sport. Na trasie zawodów może zdarzyć się wszystko. Połączenie trzech dyscyplin dodatkowo utrudnia wytypowanie wyniku. Zawodnik może być przygotowany na 100% swoich możliwości, a problemy techniczne lub mały kawałek szkła mogą pokrzyżować losy pewnego medalisty. Maria Cześnik na IO w Londynie miała wypadek na rowerze. Asfalt był mokry i kilku zawodników przez to nie ukończyło zawodów. Każdy jest narażony na takie ryzyko. Na zdjęciu poniżej Maria po upadku walczy do końca.

 

WszystkoMozeSieZdarzycRio20161

 

Igrzyska Olimpijskie są wyjątkowe i wielu zawodników wykonuje specjalne przygotowania właśnie pod te zawody. Nigdy nie wiadomo, kto w jakiej formie będzie danego dnia. Pomimo dystansu jaki zawodnicy mają do pokonania 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu, różnice między zawodnikami mogą być bardzo małe. W Londynie mogliśmy zobaczyć najbliższy finisz dwóch triathlonistek, które uzyskały taki sam czas. O zwycięstwie Nicoli Spirig (SUI) nad Lisą Norden (SWE) decydował tak zwany foto finisz, jak z biegu na 100 m. Możecie zobaczyć jak to wyglądało na poniższym filmiku:

 

 

Eksperci z zakładów bukmacherskich starają się przewidzieć wynik końcowy rywalizacji sportowych. Spoglądając na ich kursy największe szanse na zwycięstwo wśród kobiet dają Gwen Jorgensen (USA), jeżeli jej by się nie udało następna w kolejce po złoty medal to Helen Jenkins (GBR) i jako trzecia to Flora Duffy (BER). U mężczyzn nie ma już tak pewnego faworyta jak Gwen u kobiet. Alistar Brownlee (GBR) jest typowany do zwycięstwa, zaraz za nim Mario Mola (ESP) i na trzecim miejscu Jonathan Brownlee (GBR).

 

Gwen nie płakała po Igrzyskach w Londynie. Tuż po zawodach zaczęła się zastanawiać co może zrobić aby zdobyć złoto w Rio. Po każdym przekroczeniu mety od tamtych igrzysk powtarza, “Pracuję na złoto w Rio”. Czy Gwen może być pokonana? To pytanie będzie na ustach wszystkich, którzy będą oglądali transmisję z Rio.

 

WszystkoMozeSieZdarzycRio20162 

nbcolympics.com

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane