WTCS 2022 – niezwykłe chwile, które zapamiętamy z tego sezonu

Sezon WTCS 2022 był wyjątkowo ciekawy. Zarówno rywalizacja mężczyzn, jak i kobiet dostarczyła kibicom triathlonu wielu emocji. Oto wybrane wydarzenia, które przykuły naszą uwagę. 

ZOBACZ TEŻ: Przebył drogę od udaru do mety MŚ IRONMAN w Konie – jak tego dokonał?

Luis Vincent uderza w barierki

Jeden z momentów, który z pewnością zapamiętamy, miał miejsce w trakcie wyścigu WTCS Leeds. Rozpędzony na rowerze Vincent Luis wyprzedzał motor i był tak skupiony na tej czynności, że nie zauważył, że przejechał przez strefę zmian, w której miał odstawić rower. Chwilę później uderzył w barierki.

Flora Duffy ukarana, ale i tak zwycięska

W trakcie wyścigu WTCS Hamburg Flora Duffy została zmuszona przez sędziów do odbycia 10-sekundowego postoju w namiocie kar. Jak widać na poniższym filmie, Bermudka zastosowała się do nałożonej na nią kary, odstała w namiocie swoje, a następnie rzuciła się w pogoń za Beth Porter i ostatecznie pojawiła się na mecie 6 sekund przed Brytyjką.

Hayden Wilde walczy z defektem i zajmuje miejsce na podium

Kolejne ciekawe zdarzenie, które zapamiętamy z tego sezonu, związane jest ze startem Haydena Wilde’a w zawodach WTCS Montreal. W trakcie drugiej konkurencji Nowozelandczyk miał problemy techniczne – w jego rowerze spadł łańcuch. Niesamowite było to, że Wilde poradził sobie z naprawieniem tego defektu bez schodzenia z roweru, a potem jeszcze dogonił czołówkę i ostatecznie ukończył wyścig na drugim miejscu.

Sztafeta brytyjska zajmuje 2. miejse

Zajmując 2. miejsce w wyścigu WTCS Montreal, sztafeta brytyjska zapewniła sobie udział w IO Paryż 2022. Brytyjczycy dokonali tego, mimo że na ostatniej zmianie dużą stratę musiała odrobić Georgia Taylor-Brown. Jakby tego było mało, tuż przed metą Brytyjka musiała udać się do namiotu kar, bo drużyna została ukarana 10-sekundowym przymusowym postojem za przewinienie przy zmianie.

Walka Alexa Yee ze skurczami i końcowe zwycięstwo

W 2017 roku w trakcie wyścigu WTCS Cagliari Alex Yee miał poważny wypadek na rowerze. 5 lat później w tym samym miejscu Yee znów przeżywał dramatyczne chwile. Gdy był na prowadzeniu, zaczęły łapać go skurcze w nogach. Wydawało się, że zawody się dla niego skończyły, jednak On przezwyciężył ból i dobiegł do mety na 1. miejscu.

Niebezpieczny upadek Taylor Knibb

W finale sezonu w Abu Dhabi do ostatniej chwili rozstrzygały się losy tytułu mistrzowskiego w 2022 roku. Największe szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej miały Flora Duffy oraz Georgia Taylor-Brown. Plany obu zawodniczek mogła pokrzyżować Taylor Knibb, która na jednym z zakrętów przewróciła się i doprowadziła do upadku Holenderki Kingmy. Ułamek sekundy przed nią jechały faworytki do zwycięstwa…

Mistrzyni świata IRONMAN 70,3 z St. George pokazała wielki charakter, bo po z pewnością bolesnym upadku kontynuowała wyścig. Zajęła w nim 4. miejsce, a w klasyfikacji generalnej była trzecia.

Sportowa postawa Alexa Yee

W trakcie zawodów WTCS Yokohama wielką klasę pokazał Alex Yee. Brytyjczyk biegł ramię w ramię z największym rywalem Haydenem Wilde. W strefie bufetu Yee pochwycił butelkę z wodą, jednak sam jej nie wykorzystał, za to przekazał ją w ręce Nowozelandczyka. Wilde podziękował mu przyjacielskim poklepaniem po plecach.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze