Pech Stanglewicza – znowu musiał walczyć w duathlonie [WYNIKI WTCS Montreal]

W Montrealu rozgrywany jest event World Triathlon Championship Series. Na starcie wyścigu sprinterskiego elity stanął Marcin Stanglewicz. Niestety organizatorzy musieli odwołać konkurencję pływacką. 

Marcin Stanglewicz nie ma ostatnio szczęścia do pogody. Z powodu złych warunków atmosferycznych dwa jego niedawne starty przemieniono na duathlon. Najpierw taka sytuacja miała miejsce na Pucharze Afryki w Akrze (Ghana), a wczoraj w Montrealu (Kanada), gdzie Polak startował w zawodach World Triathlon Championship Series.

Dzień wcześniej po bardzo intensywnej ulewie służby miejskie spuściły z kanałów nadmiarową deszczówkę i potencjalnie różne inne nieczystości do zbiornika, w którym zaplanowano pływanie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników podjęto decyzję o odwołaniu tej konkurencji. Po zmianie na duathlon do pokonania była trasa składająca się z: 1 km biegu, 7,2 km jazdy na rowerze oraz 2 km biegu.

WTCS Montreal – Wyścig kwalifikacyjny

Polaka widzieliśmy wczoraj na trasie dwukrotnie. Najpierw wziął udział w wyścigu kwalifikacyjnym, z którego do finału awansowało 10 zawodników z najlepszymi czasami. Stanglewicz zajął w nim 26. miejsce (00:22:13) i wraz z innymi osobami spoza pierwszej dziesiątki mógł powalczyć o finał jeszcze raz w repasażach.

WTCS Montreal – Repasaże

Aby wejść do finału, trzeba było zająć miejsce w top-5. Marcin Stanglewicz poprawił swój czas w drugim wyścigu o 9 sekund (00:22:04), jednak wystarczyło to tylko do zajęcia 17. miejsca.

MŚ Age Group

W Montrealu odbędą się dziś mistrzostwa świata Age Group, w których wystąpią Polacy. Naszą drużynę tworzą: Sandra Kopiczko, Monika Małecka, Monika Szorek-Heitzman, Marcin Michalewicz, Krystian Czajka, Adam Proń oraz Grzegorz Zgliczyński.

Ważna informacja: Stan wody uległ poprawie i możliwe jest organizowanie zawodów pływackich, tak więc nasi zawodnicy AG wystąpią w triathlonie. O ich wynikach powiadomimy Was w osobnym newsie.

Polacy na MŚ Age Group w Montrealu
zdjęcie: PZTri

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,757ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze