WTCS Pontevedra: Kolekcja medali Polaków! Łukasz Krieger i Jakub Baradziej mistrzami świata!

W Pontevedrze Polacy spisali się na medal. I to niejeden! W mistrzostwach świata na dystansie olimpijskim oraz w aquabike polscy age-grouperzy zdobyli cztery medale. Łukasz Krieger i Jakub Baradziej stanęli na najwyższym miejscu podium.

Mistrzostwa świata w hiszpańskim mieście Pontevedra rozpoczęły się w piątek 22 września startem age-grouperów na dystansie supersprint, na którym Polacy wywalczyli komplet medali – złoty, srebrny oraz brązowy. W niedzielę 24 września do rywalizacji przystąpili zawodnicy dystansu olimpijskiego oraz aquabike. Reprezentanci Polski do kolekcji medali z Hiszpanii dołożyli cztery krążki.

Cztery polskie medale

Łącznie na starcie zawodów mistrzostw świata WTCS Pontevedra stanęło ponad pięćdziesięciu Polaków. W niedzielnych wyścigach aż dwóch reprezentantów Polski zostało nowymi mistrzami świata. Złoty medal w triathlonie na dystansie olimpijskim zdobył Łukasz Krieger, który zwyciężył w kategorii wiekowej M30-34. Na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej w wyścigu aquabike stanął również Jakub Baradziej (M35-39).

Brązowe medale w triathlonie na dystansie klasycznym zdobyli natomiast Jakub Misztela (M18-19) oraz Agnieszka Gadomska (K25-29).

Oprócz tego w zawodach triathlonowych oraz aqubike aż dziesięciu biało-czerwonych ulokowało się w TOP10 swoich kategorii wiekowych:

Mistrzostwa świata w paratriathlonie

Oprócz startów age-grouperów w mistrzostwach świata wzięły udział polskie paratriathlonistki – Marta Dzieciątkowska i Monika Belczewska, które ulokowały się kolejno na 7. i 8. pozycji w kategorii PTS5.

Mistrzostwa Świata w Paratriathlonie uważam za udane! Od ostatniego startu w Paryżu dużo się działo, zdrowotnie zwalczałam torbiel w zatoce, a prywatnie przygotowywałam się do ślubu i trzeba było chwilowo włączyć sztukę odpuszczania – nawet fajnie to wyszło – napisała po starcie Belczewska.