Wybory w PZTri. Kiedy? Gdzie? O której?

2

Na stronie internetowej PZTri pojawiło się wreszcie ogłosznie o terminie, miejscu i godzinie Walnego Zgromadzenia, które zadecyduje o wyborze nowego Prezesa i składzie Zarządu. Walne Zgromadzenie Delegatów PZTri odbędzie się 23.02.2013 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Początek obrad o godz. 12.00 w sali na IV piętrze. Na 4 dni przed wyborami znamy więc podstawowe informacje, które delegaci powinni byli poznać na co najmniej 30 dni przed Walnym Zgromadzeniem – tak stanowi statut, o ile ten zapis nie został zmieniony pod koniec ubiegłego roku. Na stronie internetowej “wisi” nieaktualny dokument. Jak się dowiedziałem statut zmieniany był na przełomie października i listopada (m.in. zmniejszono liczbę członków Zarządu z 11-15 do 6-8).

 

§ 22 Rozdziału IV (statutu opublikowanego na stronie internetowej) stanowi:

 

“O terminie, miejscu i porządku obrad Walnego Zgromadzenia Delegatów Zarząd Związku zawiadamia delegatów co najmniej na 30 dni przed terminem Zgromadzenia. Doręczenie zawiadomienia wymaga poświadczenia odbioru”. 

 

Z moich informacji wynika, że część delegatów nie otrzymała takiego zawiadomienia, które spełniałoby wszystkie wymagania określone w paragrafie 22 rozdziału IV, ale to już jest zmartwienie obecnego Prezesa, który niestety nie odpowiedział również na moje pytanie o listę uprawionych podmiotów do głosowania podczas Walnego Zgromadzenia. Ale ma do tego prawo. Nie musiał. Tylko dlaczego nie chce ujawnić tej informacji? Nie wiem. Niektórzy delegaci pisali do mnie pytania z prośbą o podstawowe dane – kiedy, gdzie i o której godzinie odbędzie się Walne Zgromadzenie. Tego typu maile pokazują, jaki bałagan panuje w Związku skoro delegaci nie mają zielonego pojecia o terminie i miejscu Walnego Zgromadzenia, nie dostają takich informacji odpowiednio wcześniej, nie mogą doprosić się o podstawowe wiadomości dotyczące wyborów, zorganizować wyjazd i zaplanować pobyt w delegacji.

 

Szykują się ciekawe wybory. Jestem ogromnie ciekaw atmosfery, przemówień kandydatów i podsumowania, jakie z pewnością wygłosi obecny Prezes Pan Krzysztof Piątkowski. Poniżej program Walnego Zgromadzenia (w oryginalnym zapisie jest “Zjazdu”).

 

1. Otwarcie Zjazdu

 

2. Wybór Prezydium Zjazdu i w składzie: przewodniczący obrad i dwóch zastępców.

 

3. Zatwierdzenie porządu obrad.

 

4. Zatwierdzenie regulaminu obrad

 

5. Zatwierdznie regulaminu wyborów

 

6. Wybór komisji:

 

– mandatowo-skrutacyjnej

– wyborczej

– wnioskowo-statutowej

 

7. Sprawozdanie Zarządu PZTri 

 

8. Sprawozdanie Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej

 

9. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej PZTri

 

10. Dyskusja nad sprawozdaniem połączona z dyskusją programową.

 

11. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi.

 

12. Przedstawienie przez Komisję Wnioskowo-Statutową propozycji zmian w statucie, dyskusja i ich zatwierdzenie.

 

13. Przedstawienie przez Komisję Wyborczą kandydatów na Prezesa PZTri i ich wystąpienia.

 

14. Dyskusja ciąg dalszy.

 

15. Wybory Prezesa PZTri.

 

16. Przedstawienie przez Komisję Wyborczą kandytdatów do Zarządu PZTri i Komisji Rewizyjnej i ich wystąpienia.

 

17. Dyskusja c.d.

 

18. Wybory Zarządu PZTri i Komisji Rewizyjnej PZTri

 

19. Sprawozdanie Komisji Wnioskowo-Statutowej i przyjęcie uchwały.

 

20. Zamknięcie obrad. 

 

 

 

 


Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here