Wywiady z MKON-em, Wilkowieckim, Pyszką-Bazan – wybór najchętniej czytanych tekstów tygodnia

Na dobry początek tygodnia wybraliśmy dla Was teksty, które w ostatnich siedmiu dniach były najchętniej czytane na naszej stronie. Dominują wywiady z arcyciekawymi gośćmi. W tym tygodniu rozmawialiśmy m.in. z MKON-em, Robertem Wilkowieckim i Alicją Pyszką-Bazan.

ZOBACZ TEŻ: Starty Polaków w Azji, wywiad z mistrzynią świata, DNF-y Pyszki-Bazan i Komander – podsumowanie #14

Seria RoadToUtah

W serii RoadToUtah Opublikowaliśmy kolejne wywiady z Polakami, którzy wystartują w mistrzostwach świata IRONMAN 70.3 w St. George. Naszymi rozmówcami byli:

Alcja podczas biegowego treningu
źródło: Alicja Pyszka-Bazan FB
Robert Wilkowiecki
Źródło: Robert Wilkowiecki

Powrót do Kony

Od mistrzostw świata IRONMAN na długim dystansie minęły już dwa tygodnie. W ostatnich siedmiu dniach na naszej stronie pojawiły się trzy teksty, które jeszcze zahaczają o tematykę tamtego wyścigu.

Wywiad z wicemistrzem świata Marcinem „MKONem” Koniecznym

Marcin „MKON” Konieczny to jeden z weteranów triathlonowej sceny. Mistrz świata IRONMAN AG (M-45-49) z 2017 roku i wicemistrz świata z 2022 roku. Po 15 latach uprawiania triathlonu zawodnik zdecydował się skończyć swoją przygodę z tą dyscypliną.

Od jakiegoś czasu MKON nie udzielał wywiadów żadnym mediom. Pół roku temu umówiliśmy się na rozmowę, która miała odbyć się po jego pożegnalnym występie w Konie. Warto było czekać, bo to była bardzo ciekawa i pouczająca rozmowa.

Marcin „MKON” Konieczny: „Stosowanie środków dopingujących w kontekście regeneracyjnym może być dużą pokusą”

MKON z medalem
Zdjęcie: MKON

Ważna kwestia poruszona przez Joego Skippera

W 1995 roku na trasie wyścigu IRONMAN wprowadzono bardzo istotną zmianę. Pozbyto się ciężarówki wiozącej przedstawicieli mediów, która jechała tuż przed zawodnikami. Zrobiono to dlatego, żeby czołówka wyścigu nie otrzymywała ułatwienia w postaci legalnego draftu.

17 lat temu ciężarówkę z mediami zamieniono na motocykle. Szanse wyrównano, a przynajmniej tak wydawało się aż do wyścigu z 2022 roku. O problemie tej samej natury po ukończeniu tegorocznych zawodów opowiada publicznie Joe Skipper. Brytyjczyk jest zdania, że czołówka znowu skorzystała z pomocy pojazdów na trasie, tym razem z osłony motorów. Czy wiecie, że czoło wyścigu obsługiwało aż 8 pojazdów? Warto się temu bliżej przyjrzeć.

Czy tak powinny wyglądać mistrzostwa świata? Mocne słowa Joe Skippera

Joe Skipper
foto: Joe Skipper IG

Lucy Charles-Barkley 

Kilkanaście dni od zakończenia mistrzostw świata Lucy Charles-Barkley podjęła się podsumowania swojego ostatniego startu. Brytyjka przez kontuzję straciła początek sezonu, a mimo to po powrocie zdołała wygrać MŚ World Triathlon na długim dystansie. Potem zajęła 3. miejsce w rywalizacji na US Open (Dallas), a w październiku zdobyła swój czwarty z rzędu tytuł wicemistrzowski w Konie. Przed nią jeszcze start w kolejnych mistrzostwa świata, tym razem w St. George, na dystansie 70.3.

Chciałam udokumentować to wszystko, aby pokazać, co się dzieje – mówi o czasie, kiedy leczyła kontuzję. Dzisiaj siedzę tutaj i chcę pokazać, jak wiele pracy zostało w to wszystko włożone. Czasem z zewnątrz wygląda to mało skomplikowanie, ale to jest naprawdę ciężka praca.

Zapraszamy do naszego opracowania jej ostatniego vloga. W tekście znajdziecie również odnośnik do materiału video zamieszczonego na YouTubie.

Wgląd w umysł PRO. Lucy Charles o emocjach i taktyce Kony

Lucy Charles

Najlepsze triathlonowe zdjęcia 2018 roku!

Maratomania obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny. Z tej okazji publikujemy najciekawsze zdjęcia z ich zbiorów. W tym tygodniu przygotowaliśmy crème de la crème z 6. roku działalności, czyli zdjęcia z 2018 roku.

Najlepsze triathlonowe zdjęcia 2018 roku! SPRAWDŹ!

JBL Triathlon Sieraków 2018, ujęcie #6Zwalczył swoje demony, teraz pomaga innym

Jako dziecko przeżył rodzinną tragedię. Wychowywał się bez matki. Już jako 13-latek sięgnął po alkohol, potem po inne używki. Gdy miał 19 lat, wylądował na bruku, a jego sytuacja życiowa stała się bardzo trudna. Jego życie odmienił i uratował sport…

Dziś Todd Carndell ma na swoim koncie 100 wyścigów IRONMAN. Od wielu lat jest „czysty”. Carndell uporał się ze swoimi problemami, a teraz pomaga innym wyjść z nałogów przez swoją organizację Racing for Recovery. Tekst o tym zawodniku był jednym z najchętniej czytanych tekstów na łamach Akademii Triathlonu w ostatnim tygodniu.

Od uzależnienia do 100 wyścigów IRONMAN. Historia Todda Crandella

Todd Crandell

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze