Wybuch wulkanu w Starogardzie Gdańskim – LOTTO Triathlon Energy

Wulkanu emocji. Świetna pogoda, dobre trasy rowerowa i biegowa i rywalizacja na najwyższym poziomie. A do tego, to co najważniejsze w rywalizacji. Wiele dobrych wyników, rekordów życiowych. W stolicy Kociewia odbyła się druga odsłona ogólnopolskiego cyklu Lotto Triathlon Energy.

Przed rokiem w Starogardzie Gdańskim karty rozdawało słońce. W tym pogoda sprzyjała ponad 400 zawodnikom, którzy przyjechali do stolicy Kociewia rywalizować na trzech dystansach LOTTO Triathlon Energy. Mateusz Petelski, Paweł Reszke, Tomasz Spaleniak, Jakub Ruciński, Marek Biegała to nazwiska, które gwarantowały walkę na najwyższym poziomie. I tak też było.

Do trzech razy sztuka

Na najdłuższym dystansie – 1/2 Ironman (1,9 km pływania, 90 rower i 21, 1 biegu) wygrał Mateusz Petelski z GVT BMC Triathlon Team. To było jego trzecie podejście do zawodów w Starogardzie Gdańskim, miejscowości, z którą związany jest rodzinnie. Zawsze coś stawało na przeszkodzie. Mateusz, kiedy zapisywał się na zawody obiecywał, że tym razem będzie i… powalczy o wygraną. Tak się stało. Jego czas to 4:08:47. Drugie miejsce zajął Andrzej Świderski, który stracił do zwycięzcy 9 minut. Podium uzupełnił Robert Wojnart, który do drugiego miejsca stracił 7 sekund. Wśród Pań po walce wygrała Katarzyna Kaczkowska, która złamała pięć godzin – 4:56:52. Drugie miejsce zajęła Marta Kalinowska – Biegała z czasem 5:07:58, a trzecia Aleksandra Urbankiewicz 5:27:23.

– Niełatwo było wygrać – mówiła Katarzyna Kaczkowska. – Dopiero na 80 kilometrze na rowerze udało mi się wyprzedzić Martę i już nie oddałam zwycięstwa. Cieszę się, bo bardzo lubię startować w Starogardzie Gdańskim.

Rekordowa ćwiartka

W sobotę jednak najwięcej działo się na dystansie 1/4 Ironman. Na starcie stanął Tomasz Spaleniak, który wygrywał tutaj zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie Triathlon Energy. Mistrz postanowił wygrać po raz trzeci. Jednak zadanie nie było wcale takie proste. Obok niego na starcie stanął Paweł Reszke, z którym znają się bardzo dobrze. Przez wiele lat trenowani byli przez Piotra Nettera, byłego trenera reprezentacji Polski. Byli jeszcze Marek Biegała, który wracał po kontuzji do rywalizacji i Maciej Swiniarski, który w tym roku jest w świetnej formie. Od samego początku walka była zacięta. Z roweru pierwszy zszedł Tomasz Spaleniak, który na bieganiu dał z siebie wszystko. Na metę wbiegł po 1:59:36, co jest jego nowym rekordem na popularnej ćwiartce.

– Rywalizacja była super. Wygrałem tutaj trzeci raz, ale to zwycięstwo smakuje najlepiej – powiedział Tomasz Spaleniak z Endure Team. – To, że za mną biegnie Paweł pomagało mi wycisnąć z siebie jak najwięcej. Jestem szczęśliwy.

Paweł do Tomasza stracił 5 minut. Podium uzupełnił Marek Biegała, który wyprzedził na biegu Macieja. Jego czas 2:05:59. Wśród Pań najlepsza była Rita Biskupska, która już po raz kolejny startowała w cyklu Triathlon Energy i po raz

 

kolejny stanęła na podium. Jej czas 2:27:35. Za nią uplasowała się Agnieszka Dudaniec-Tarkowska z wynikiem 2:31:21. Podium uzupełniła Agata Włódarczyk, której dotarcie do mety zajęło 2:33:04.

Faworyt był tylko jeden

Rywalizacja na dystansie najkrótszym od samego początku miała jednego faworyta. Jakub Ruciński z Bike U UP – Europell już w tym sezonie kilka razy udowodnił, że dobrze przepracował zimę, a efekty widać na zawodach. Jego czas 1:07:09 i prawie pięciominutowa przewaga nad Piotrem Bronakowskim mówi sama za siebie.

– Moje wyniki to efekt połączenia pracy z treningami – powiedział Jakub. – Codziennie poświęcam na to 3-4 godziny. Rano i popołudniu mam treningi z podopiecznymi, w których sam biorę udział i to przynosi takie efekty.

Trzeci był Krzysztof Piernicki z czasem 1:12:16.

Wśród Pań najlepsza była Małgorzata Szczęsna z czasem 1:22:47, druga Agnieszka Kubik 1:24:33, a trzecia Marta Dzienisz 1:2510.

Kolejna impreza w cyklu LOTTO Triathlon Energy już 1 lipca 2018 roku w Lidzbarku. Następnie 22 lipca Bełchatów, 19 sierpnia Chełmża i 2 września zakończenie cyklu w Mrągowie. Więcej na www.triathlonenergy.pl.

Wyniki zawodów LOTTO Triathlon Energy znajdują się na http://timerecords.pl/application/event/scores.

Więcej informacji: www.TriathlonEnergy.pl

FB https://www.facebook.com/TriathlonEnergy/

Film z zawodów Starogard Gd. Triathlon Energy 2017 https://vimeo.com/222729316

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane