200 wspólnych startów w triathlonie. Jeff i Johnny Agar zrealizują swój plan na MŚ IRONMAN?

Chociaż IRONMAN nie przedstawił jeszcze oficjalnej listy startowej mężczyzn mistrzostw świata IRONMAN na Hawaje na rok 2024, to już teraz swoją obecność potwierdził niezwykły duet. Jeff i Johnny Agar dzięki specjalnemu zaproszeniu organizacji IM zrealizują swoje największe marzenie. 

ZOBACZ TEŻ: Ojciec i syn walczą o marzenia. Jeff i Johnny Agar

Historia Jeffa i Johnnego Agara to historia walki o marzenia i udowadniania, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Johnny zdiagnozowany z porażeniem mózgowym i jego 60-letni ojciec mają na swoim koncie ponad 200 wspólnych startów w triathlonie. Od zawsze marzyli jednak o ukończeniu długiego dystansu na Wielkiej Wyspie.

Uosobienia ducha triathlonu

Po raz pierwszy historię rodziny Agarów w listopadzie ubiegłego roku zaprezentował i nagłośnił dziennikarz CBS David Begnaud. Jakiś czas temu ponownie spotkał się z Johnnym i Jeffem, po to, aby przekazać im niesamowitą niespodziankę. 

W akcję został zaangażowany ulubiony sportowiec Johnnego Peyton Manning, legenda futbolu amerykańskiego. Manning w nagraniu skierowanym do Johnnego poinformował Agarów o zaproszeniu na mistrzostwa świata IRONMAN na Hawajach na rok 2024. Begnaud przekazał natomiast oficjalny dokument.

Jesteście niesamowici i jesteście prawdziwą inspiracją. W imieniu IRONMAN mam zaszczyt podzielić się z wami informacją, że Team Agar otrzymał oficjalne zaproszenie na mistrzostwa świata IRONMAN 2024 w Kona na Hawajach. Gratulacje i powodzenia! Będę wam kibicował przez całą drogę – powiedział Manning. 

IRONMAN podkreślił, że osoby takie jak Jeff i Johnny Agar uosabiają ducha triathlonu, a Agarowie rozpoczęli roczny okres przygotowawczy do największego wyzwania w dotychczasowej sportowej karierze. 

Źródło: Instagram Johnny Agar
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze