Wyniki MP Sztafet Mieszanych – Susz Triathlon 2018

Na zakończenie dwudniowej imprezy Susz Triathlon 2018 zaplanowane były Mistrzostwa Polski Sztafet Mieszanych. Zawodnicy startowali w czteroosobowych zespołach składających się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn na dystansie 250 m pływania, 7,4 km roweru i 1,5 km biegu. Start był wspólny dla zawodniczek pierwszej zmiany. Kobiety startowały na pierwszej i trzeciej zmianie, mężczyźni na drugiej i czwartej zmianie. Klasyfikacja końcowa była zgodna z kolejnością zawodników czwartej zmiany na mecie. Podobnie jak przed rokiem rywalizację sztafet wygrała drużyna KS AZS AWF KATOWICE I w składzie: Paulina Klimas, Tomasz Marcinek, Agata Litwin, Michał Oliwa. W tym sezonie Tomasza Brembora zastąpił Michał Oliwa. Drugie miejsce zajęła sztafeta PROFI TEAM, a trzecie miejsce ponownie przypadło dla UKS G-8 BIELANY.

fot. FB Susz Triathlon

Przypomnijmy, już rok temu Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wraz z Międzynarodową Unią Triathlonu (ITU) ogłosiły, że podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokyo 2020 odbędzie się dodatkowa konkurencja triathlonu Sztafety Mieszane. Jak do tej pory polska reprezentacja sztafet mieszanych nie pojawiła się w rywalizacji międzynarodowej na najwyższym poziomie.

 

Wyniki Mistrzostw Polski Sztafet Mieszanych:

1. KS AZS AWF Katowice I (Paulina Klimas, Tomasz Marcinek, Agata Litwin, Michał Oliwa) 1:13:51

2. PROFI TEAM (Aleksandra Rudzińska, Tomasz Szala, Maria Cześnik, Maciej Bruździak) 1:15:57

3. UKS G-8 Bielany (Magdalena Sudak, Daniel Juszkowiec, Zuzanna Sudak, Tomasz Maksymowicz) 1:16:24

 

Link do pełnych wyników: http://sts-timing.pl/event/triathlon-susz-2018/

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

 1. Nie za bardzo jestem w temacie jezeli chodzi o zaleznośc kluby a jakieś grupy zawodowe. O co tutajtak naprawde chodzi? może ktos podpowie? Spiker zapowiadał sztfetę która startowała PK jako sztafete narodowąa a nazywała się Pomorze. Sztafeta ta wygrywa niewiele z klubowymi sztafetami a jest narodowa . O co tutaj chodzi? A tak nawiasem mówiąc to rywalizację sztafet oglądasię ciekawiej niz start indywidualny.

 2. Ponad wszystko cieszę się z wyników zawodników naszego Klubu – AZS Katowice na mistrzostwach w Suszu i składam im wielkie gratki za walkę zarówno w startach indywidualnych jak i sztafetach.
  Byłem w Suszu (jak zawsze od 27 lat ) i gratuluję Orgom świetnej organizacji zawodów zresztą jak każdego roku – pełen profesjonalizm!
  Widziałem też „zagrywki” z motocyklem który wyprawiał różne dziwne rzeczy. Potem są pretensje ,że zawodnik zwraca się zdrobniale do kierowcy motocykla – „Spier…laj”
  A co miał zrobić ?Pogłaskać go po kasku?
  Panowie !!! To tylko MP a nie MŚ!
  O reszcie pozakulisowych zagrywek napiszę później bo wymaga to rzeczowego i dokładnego podejścia do tematu

  Pozdrawiam

  Michał Szłapka

 3. Z tym miejscem to bym uważał bo chyba za dubel ściągają z trasy. Dziwi mnie tylko jedna rzecz, kwalifikacje olimpijskie już trwają są zawody sztafet i są zawody indywidualne a z tego co można przeczytać w Polsce szkoli się wielu zawodników tylko gdzie oni startują ? W zeszłym roku na spotkaniu z głównym trenerem wspominał on że od jesieni zawodnicy będą po selekcji i najlepsi będą startować w kwalifikacjach olimpijskich indywidualnie i w sztafecie. Po Olsztynie miała być kolejna selekcja była czy dalej szkolimy wszystkich bo patrząc na ostatnie powołania mam wątpliwości ? Czy twór BMC GVT to kadra jeżeli tak to co oni osiągnęli ? Gdzie jest to szkolenie młodzieży jeżeli na zawody PŚ jeździ weteranka, z całym szacunkiem czterdziestoletnia kobieta i jest przeważnie najlepsza z Polek. Gdzie są następcy Marka, Marii dlaczego pozbyto się Jerzyk w najlepszym wieku do robienia wyników ?

 4. Cytat z artykułu : „Przypomnijmy, już rok temu Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wraz z Międzynarodową Unią Triathlonu (ITU) ogłosiły, że podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokyo 2020 odbędzie się dodatkowa konkurencja triathlonu Sztafety Mieszane. Jak do tej pory polska reprezentacja sztafet mieszanych nie pojawiła się w rywalizacji międzynarodowej na najwyższym poziomie.”

  NIESTETY NIE POJAWI SIĘ ZE WZGLĘDU NA SWÓJ NISKI POZIOM SPORTOWY!!!

  Jeżeli sztafeta narodowa któa startowała w Suszu poza konkurencją jest holowana przez motocykl( na ostatniej zmianie ) a na dodatek goniącemu zawodnikowi z AZS-u Katowice ( Michał Oliwa ) zaj eżdża droogę wyhamowując go do zera wygrywa ze sztafeta klubową ( AZS Katowice ) raptem o kilka sekund to jaka mamy narodową sztafetę ?
  Wszystko działo sie na oczach widzów w strefie boksu rowerowego.. Kto chciał komu coś udowodnic ?!!

  Z takim potencjałem sportowym nasza sztafeta nie tylko nic nie osiągnie ale wątpie aby gdziekolwiek wystartowała – chyba,że „z urzędu” na ME lub MS. aby zając zasztytne ostatnie miejsce

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane