Polki w pierwszym dniu MŚ 70.3 w St. George [Wyniki AG]

Wczoraj oprócz zawodniczek PRO na trasie rywalizacji St.George wystartowały również triathlonistki age group. Kibicowaliśmy kilkudziesięciu Polkom. Jak poradziły sobie w zimny piątkowy poranek?

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w ramach mistrzostw świata IRONMAN 70.3. Pośród profesjonalistek najlepsza była Taylor Knibb, a Aleksandra Jędrzejewska zajęła 30. miejsce. My jednak emocjonowaliśmy się również występem grupy zawodniczek AG. Już wczoraj informowaliśmy, że doskonale poradziła sobie Joanna Sołtysiak, która bliska była medalu w kategorii K30-34. Zajęła tam 4. miejsce.

Zawodniczki startowały wczoraj w niskiej temperaturze. Zwróciła na to uwagę Alicja Pyszka-Bazan, która uplasowała się na 13. miejscu w K25-29. Polka przybiegła na metę w czasie 04:52:25.

Zimno zweryfikowało wszystko. Morsem nie zostanę. Pozamiatało mnie totalnie, jeżeli chodzi o zimno – powiedziała w relacji na Instagramie. Podziękowała też wszystkim fanom za dopingowanie. – To był najbardziej brutalny wyścig, jaki w życiu przeżyłam – dodała zawodniczka.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Alicja Pyszka-Bazan (@fit.ala)

Pierwsze MŚ IM 70.3 za mną. Najtrudniejszy 70.3, w jakim kiedykolwiek wzięłam udział – w końcu mistrzostwa świata to mistrzostwa świata – napisała z kolei Aleksandra Krawczyk. Zawodniczka ukończyła rywalizację w czasie 05:55:01 i zajęła 153. miejsce w K35-39.

Szczęśliwa trzynastka. Lepszego debiutu nie mogłam sobie wymarzyć. 13. miejsce na MŚ 70.3 na 262 kobiety startujące w mojej kategorii wiekowej – napisała na Instagramie Sabina Bartecka. Nasza zawodniczka ukończyła rywalizację w czasie 05:20:39. Na 13. miejscu w swojej kategorii uplasowała się także Iga Kowalczyk.