Wyniki Polaków z Mistrzostw Świata IRONMAN Kona 2019

Wielkie święto triathlonistów na Hawajach dobiegło końca. Mistrzostwa Świata Ironman Kona w kategoriach wiekowych ukończyło 24 reprezentantów z Polski (17 mężczyzn i 7 kobiet), dwie osoby mniej niż rok temu. Zawody odbyły się na dystansie 3,8 km pływania, 180 km roweru i 42,2 km biegu. Aby móc wystartować w tym triathlonie należało najpierw zdobyć przepustkę w trudnych kwalifikacjach. W poprzednich artykułach opisałem rywalizację mężczyzn PRO i kobiet PRO. Teraz przedstawiam wyniki Polaków z poszczególnych kategorii wiekowych.

Najwyżej sklasyfikowany wśród mężczyzn był Dariusz Dąbrowski 09:36:41, który zajął 13 miejsce w kategorii M45-49. Natomiast najszybszym triathlonistą z Polski na tej trasie był Jakub Kimmer 09:36:39.

Anna Lechowicz zajęła najwyższe miejsce spośród kobiet i jednocześnie uzyskała najlepszy wynik. Anna zajęła 8 miejsce w kategorii F30-34, a jej wyniki z linii mety to 09:57:40. Jest to jeden z lepszych wyników w historii polskiego triathlonu kobiet na dystansie ironman.